Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.836
Поени од реакции
15.957
V

Viktor g

Гостин
Падна во вода она дека се многу строги какви антиталенти пуштија во втор круг посебно онаа плавана признавам пред Олга и пред себе:pos2: или дечкото кој го пуштија само аради женскаму или тарзан ст очекував нешто поинаку
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Искрено до сега никој не ми остави впечаток, а и неверувам дека ќе има некој што ќе отскокнува премногу. Или навистина немаме таленти, или тие што знаат да пејат си седат дома и не се брукаат вака.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Не очекував Игор да прифати нешто вакво... (монтирањето)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Колку е глупа човече.
А колку само не знае англиски, тоа е чудо. Што пеат на друг јазик, кога воопшто не го знаат јазикот.
Еве ви транскрипција на англиската песна:

Иф ју колд онли сиз

„Иф ју керо ме си д уеј ши лавс ми мејби јон андерстенд. Уај а фју диспејбл енд ха енд уанаду. (тука иде музика од оргиналната песна, по што дотичната го подобрува англискиот)... Донт чу сеј ши лав ми еее, енд ју гач јор ризн, енд ју гач јор рајт (или ајт или лајф.. не сконтав баш).“

А за културата и „скромноста“, неам зборови...
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
А колку само не знае англиски, тоа е чудо. Што пеат на друг јазик, кога воопшто не го знаат јазикот.
Еве ви транскрипција на англиската песна:

Иф ју колд онли сиз

Иф ју керо ме си д уеј ши лавс ми мејби јон андерстенд. Уај а фју диспејбл енд ха енд уанаду. (тука иде музика од оргиналната песна, по што дотичната го подобрува англискиот)... Донт чу сеј ши лав ми еее, енд ју гач јор ризн, енд ју гач јор рајт (или ајт или лајф.. не сконтав баш).“

А за културата и „скромноста“, неам зборови...
Како го запамти сево ова,јас ни еден збор не разбрав :pos:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Моментални следи реприза од аудицијата во Струмица и Кавадарци.Уживајте во смеата :pos:
 
?

..........

Гостин
Бе луге на која програма има идол, во колку часот, оти немам одамна гледано тв не знам што се случува :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Во сабота во 20:00 даваат по 1 епизода, а секој ден даваат по 10 мин од епизодата од сабота мислам :)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Значи не можам да дочекам да дојде сабота, на рекламава кој од кој се сите :pos2: (освен тоа првото девојче )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom