Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
И овој човек нема завршено Музичка академија, а го има измислено Идолот. Влегол во музичкиот бизнис затоа што татко му бил познат продуцент или нешто така (бил во музичката индустрија)... А ќе повторам го има ИЗМИСЛЕНО музичкиот идол, а НЕМА музичко образование.

[
ИМЗМИСЛЕНО :pos2:онака му дојде на сон...или пак мислел мислел и само мислел додка не го измислил идол ахахааа...
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Иначе, репризата почнува за 5 минути на А1, ама како и секогаш, ко ќе му треба на чоек, ЗУЛУ не работи :Ѕ
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.438
Поени од реакции
7.887
Иначе, репризата почнува за 5 минути на А1, ама како и секогаш, ко ќе му треба на чоек, ЗУЛУ не работи :Ѕ
ја затоа се изнервирав и у понеделникот не работеше ни зулу нити стримот за да снимам:nesvest:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Ке видиме дали е монтирано кога ке дојдат во скопје, 2ца другари пријавија на идол и рекоа дека некои други биле во скопје не биле игор, тони и калиопи.Кога се врати од аудицијата ги прашав за жирито зашто баш ме интересираше кој ке биде и незнаеа да ми кажат кој е викаат ги знаеме од телевизија ама имињата не ми текнува ама нема да бидат до крај овие сигурно.Привремено жири е колку да се одржат аудициите насекаде за пократко време ваљда па различно жири.
Епа и мене ми рекоа дека била Турунџиева и уште некои двајца (познати, ама изгледа не доволно :) ) Како и да е глупаво е со монтирано жири:tapp:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.438
Поени од реакции
7.887
Абе само изгледа во Охрид било монтирано жирито
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ИМЗМИСЛЕНО :pos2:онака му дојде на сон...или пак мислел мислел и само мислел додка не го измислил идол ахахааа...
Па негова била идејата да се создаде Идол, што не ти е јасно? :tapp:
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Ајде Ајде само да има поише петарди. Keep em coming :vozbud::vozbud::vozbud:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
И овој човек нема завршено Музичка академија, а го има измислено Идолот. Влегол во музичкиот бизнис затоа што татко му бил познат продуцент или нешто така (бил во музичката индустрија)... А ќе повторам го има ИЗМИСЛЕНО музичкиот идол, а НЕМА музичко образование.

[
ИМЗМИСЛЕНО :pos2:онака му дојде на сон...или пак мислел мислел и само мислел додка не го измислил идол ахахааа...
Иако нема Музичко образование човеков е ѕвер и заслужено си е таму кај што треба!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако нема Музичко образование човеков е ѕвер и заслужено си е таму кај што треба!
Па никаде не реков дека не е заслужено таму кај што треба... само посочив на забелешките дека Игор Џамбазов не е соодветен за жирито затоа што немал музичко образование, а Сајмон е најдобар пример дека нема врска тоа... :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Па никаде не реков дека не е заслужено таму кај што треба... само посочив на забелешките дека Игор Џамбазов не е соодветен за жирито затоа што немал музичко образование, а Сајмон е најдобар пример дека нема врска тоа... :)
Сакав само да се надоврзам ти што имаш пишано..У позитивна смисла мислев :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.438
Поени од реакции
7.887
добро пее Џиџи ама песнава има текст многу детски
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom