Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Карти се добиваат и со купување на тие срциња.
Виктор е многу убаво облечен денес, а не се согласувам дека жирито требаше да ги кара. Тоа е нивно мислење.
Точно дека е нивно мислење, ама можеле тоа да му го кажат лично, а не на ваков начин. Со оглед на тоа како Нико изреагира, веројатно прв пат го слушна тоа, барем на таков начин кажано...иако веројатно и него му било јасно дека не е најомилен лик.
 
?

..........

Гостин
Да искоментирам за ова педерсково трачарење...

Овој Кико/Хихо/Кика или како и да го/ја викате, не треба во ниеден случај да биде идол. Мислам сериозно, едно е да кажеш кратко и јасно дека не ти се допаѓал, али ова е трачарење до немајкаде.

Со оглед на тоа како збореше за тоа дека Нико им кажувал што и како треба да прави се гледа дека не е сигурен во себе и своите можности па мора вака да се докажува, спротивно на она што би требало да биде идолот. Друго, ако овој на некој му е интересен слободно нека иде да се фрли негде. Не знам, алал нека им е, го истрачаривме, о јеа.
Па деца се тоа пријателе, особено кико дете кое го снимат на камери и мисли дека е веке суперстар и дека по улица умираат луге коа од вика на микрофон....
Апсолутно се согласувам дека неможеше ни тој ни другите кои коментираа да биде поглупо, барем да завршеше идолот па после нека оценуваат нечиј карактер, вака е ептен детски и селски, не дека го бранам нико или да тврдам дека не е точно тоа што го кажаа за него, но сепак не доликува особено за личности кои и самите се учесници во претставата, и да Игор има апсолутно право да им удри по една васпитна :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
после настапот на Кико заклучив дека или жириво е глувонемо или се праа на Тошо.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не бев тука кога пееја другиве. Дојдов кога Виктор почна да пее. Некој да ми каже кој како испеал и што?
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
ова ли е пеење ? виктор и христијан ? срамота .. треба да се прекине идолов , Мики е 10 класи над сите !
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Добро бе кога ќе престанат да го креваат Христијан во облаци?
И што ми е мене гајле кој бил стилист на Тони и каде му била колата?
Ако сакаат да бидат интересни нека најдат друг начин.
Мизерија.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Мики ми беше малце тивок денес.. :):) Мислам оти можеше малце погласно да ја испее песнава :):) Иначе, Биљана за разлика од претходните настапи беше супер денеска.. :):) Виктор ме изнервира со тоа ЈО...и така.. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
До мене е или вечерва Мики го имаше најслабиот настап?
А Билјана ми беше фантастична денеска, на почетокот не се слушаше, ама се среди одма и беше супер.
П.С. Линк некој за да ја изгледам Еден на Еден со Нико, да видам шо станало работава (многу каснам - знам :))
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ова ли е пеење ? виктор и христијан ? срамота .. треба да се прекине идолов , Мики е 10 класи над сите !
ги гласаат тинејџерките но ако победи некој од нив ќе го бојкотираме Идол!

на крајот мислам одлучува жирито ако не се лажам.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Денес по долго време ми се допадна настапот на Христијан. Оставете на страна неговите испади, но денес беше еден од најдобрите. За разлика од него, Виктор и Билјана не ми се допаднаа како испеаа.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Билјана сега за сега најмногу ми се допадна..Дали дека пееше песна од Бритни, не знам.
Малку антипатична ми беше претходните гали но се надевам дека нема да излезе вечерва.
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
ги гласаат тинејџерките но ако победи некој од нив ќе го бојкотираме Идол!

на крајот мислам одлучува жирито ако не се лажам.
Мислам дека ова е тотално нереално .. Нико и Ивица беа каде каде подобри гласови од Христијан и Виктор .. Срамота ! Уште фали Мики да испадне и да ја е**т работава до даска !
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
оваа иванна со бенката вештачка :nesvest:
до кај се сега почнав да гледам, мики помина ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom