Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Малограѓански муабети.
Ако некој не ти одговара едноставно не се дружиш, не јадеш гомна пред камера. Требало и со чинии да ги послужат кога веќе толку многу им се јадело.

Подобро ќе беше барем еден од нив да заобиколеше на фин начин и да речеше дека одредени карактерни особини и навики не му се по ќееф па затоа немало близина, вака смешно е. Фалеше уште Нико во сред емисија да почне да збори кој колку пати мења гаќи и мие заби во текот на неделата и идол ќе добиеше уште толку "популарност".

Што се однесува до пејачите. Имав прилика минатата недела да ги сретнам Нико и Виктор, односно да ги видам од такси во нивно комбе.
Комбето што ги пренесуваше беше од времето на Тито, никаква лента залепено на него како порака дека "идоли" пренесува, што мене ми се допадна. Дечките беа опуштени, се случија некои кратки заебанции што можат да се направат кога чекаш на семафор.

Би сакала да победи Виктор. Дечкото според мене има квалитети за еден идол, физички изглед, сценски настап и глас. Готов пакет.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Факт е дека сите се талентирани, кој повеќе кој помалку, но сепак заслужиле да влезат во најдобрите.
Можам да го издвојам Иван, многу квалитетен вокал, убав дечко, со шарм...што е најважно приземјен е, воопшто не се занесува (што јас милувам да речам не се "педерчи").
Јас не, но публиката (језда 12 и 13-годишњакињи) го издвојува Виктор. За пеењето немам збор (после изведбата на fighter (ok мали грешки во текстот, сепак фраерлкот си го прави своето)), но препотентноста (што ја покажува на ТВ) не можам да ја сварам.

И дефинитивно не можам да ја сварам Биљана. Уште од првите аудиции, кога при секое интервју блееше во камерата, ми стана одбивна.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Нико си има свој карактер,директен е,скромен,озбилен.Кажа и самиот.И навистина немаше потреба толку гомна да изнајадат пред камера.

Хихо?Тој едноставно не заслужува да биде дел од Мак.Идол.Колку само подобри беа Нико и Иво од него...али тоа е...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Нема да го изберат Мики за Идол затоа што не е убав. Милион посто. Знам пошто еве пример на факултет со кого и да зборев на тема Идол ми кажаа дека на Мики убавина му фалела која ја имал Виктор. Сигурно вака мисли и остатокот од мнозинството :)
 
С

сашенко

Гостин
Нико како и да е ке го исфрлеа бев 100 посто сигурен дека ова не е натпреварување за него.Он може да успее на други места ама на идол не зашто сигурно неможе ваков човек да биде идол на дечишта некои што незнаат што е музика.Тинејџерките се палат на други работи и си гласаат за нив нормално дека Виктор и Христијан ке ги добијат нивните гласови.Али неверував дека на ваков начин ке искочи зашто изгледа како фер човек и ова што се случи е стварно глупаво.Ама ако е така како што вика он дека ги сметал како браќа и сестри сите и дека им давал најискрени совети тогаш еден совет од мене до него:Тоа братски совет е само во твојата глава, другите различно го слушаат и различно го сваќаат тоа.Штом се натреваруваш со некого секој совет од типот брат добар си ама види јас вака знам и ке ти кажам и слично каде ти кажуваш демек ти знаеш и сега ке му кажеш и него и он да знае секогаш се сваќаат погрешно и можеш да накурчиш некого со тоа.Има секаков народ и затоа на вакви работи се држи муцката затворена и си гледаш твојата работа.Понекогаш е подобро да не кажеш ништо отколку да зборуваш, мислам дека ако не друго барем една убава лекција си научи Нико од идолов.Што и да се случи, кој и да победи нека му е со среќа нема да биде незаслужено во никој случај зошто се знаеше уште од стартот кои работи се бараат за да бидеш македонскиот идол.Знаеме ние кои работи ги ценат кај нас, знаеме кои луѓе и како успеваат кај нас и знаеме што слушаат младите денес и на што се палат.Така не треба да не чуди и дека такви луѓе ке победуваат на вакви избори, и дека македонската естрада ке се полни со такви личности.Тоа се бара, а тие тоа го имаат и нека им е со среќа.Јас одбивам да го гледам ова до крај, можам да го предвидам крајот како мајка ми и баба ми што можат по првите 10 епизоди на шпанска серија да и го предвидат крајот и дури и заплетот да го погодат како ке се одвива отприлика.Иако ова е првиот македонски идол, ова не е непознато сценарио за нас.Слично на ова сме гледале и гледаме постојано на нашите телевизии и не само на телевизии туку и на секаков избор воопшто во нашата земја.Личниот интерес, емоциите или парите можеби не секогаш и секаде ама се во многу случаеви пресудни за изборот на луѓето на вакви натпреварувања.А Нико освен својот прекрасен глас кој сигурен сум дека е ценет ама не од доволно голем број на луѓе немаше што друго интересно да понуди.Тој мислеше дека ке го ценат тоа што е оргинален и што е искрен и чесен и ДА го ценат многу сигурен сум.Ама тоа не му донесе гласови за жал.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.962
Поени од реакции
57.704
Нема да го изберат Мики за Идол затоа што не е убав. Милион посто. Знам пошто еве пример на факултет со кого и да зборев на тема Идол ми кажаа дека на Мики убавина му фалела која ја имал Виктор. Сигурно вака мисли и остатокот од мнозинството :)
Не толку битно кој ќе тепа, Мики се покажа до сега, не секогаш победникот прави најдобра кариера. И ја мислам дека Виктор ќе победи, али Мики си има публика, и за него ќе се интересираат продуценскиве куќи... :)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Одлично видео. Треба организаторите да ги пуштат дечкиве да направат ваква колективна импровизација на сцена, се гледа дека можат. Штом на сцена се оставени сами на себе, без танчери или било каков друг спектакл ова е начин да се надомести такво нешто.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.915
Кико беше тапанар пред да почне да се занимава со пеење.:)
Подобро со тоа да продолжел да се занимава, пошто се гледа дека го бива за тапани, но НЕ го бива за пеење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom