Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Многу сте скептични. Треба да им оставиме простор да се покажат, сепак шоуто сеуште трае. Тоа што Тарабунов не успеал е можеби поради тоа што беше учесник на Бугарскиот Идол (не тврдам ништо затоа што не го следев), но не значи дека и сегашниве учесници нема да успеат. Јас мислам дека Мики и Иван ги чека солидна музичка кариера.
Тука се согласуваме, башка и двајцата добро стојат финансиски за да можат да си ја поткрепат кариерата
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Освен Кели Кларксон и Леона Луис, кои направија краткорочни кариери, јас не се сеќавам Идол да донел стабилна, капиталистички немотивирана кариера на еден изведувач. Најдобриот дел од Идол се самите аудиции, заради компетитивниот карактер. За следот на нештата по завршувањето и одбирањето на победникот, не сум оптимист.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Абе тинејџериве почнаа да се палат на ова чудо, или мене така ми изгледа гледам осмооделенките по фејсбуци ставаат слики од пејачите, па коментари па фан страни. Е тој е моментот кога една личност од пејач стаува ништо, само дечкиве пред да стана пејачи како тргнало работата ќе станат ништо.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Не ги преценувам туку ти ги потценуваш, зошто да не стигнат на рамниште со Лозано, Ламбе или Ѓоко овие не се ништо посебно, та и до Калиопи или Владо, цел живот е пред нив, а и талент имаат, само треба да знаат како да го искористат.:toe:
Епа тоа е финтата, дечкиве од идол сеуште не се пејачи. Сите овие што ги наброја имаат кариера, песни... какви такви.

Освен Кели Кларксон и Леона Луис, кои направија краткорочни кариери, јас не се сеќавам Идол да донел стабилна, капиталистички немотивирана кариера на еден изведувач. Најдобриот дел од Идол се самите аудиции, заради компетитивниот карактер. За следот на нештата по завршувањето и одбирањето на победникот, не сум оптимист.
еј, не мешај Америка и Британија (каде и лош/а пејач/ка со добра реклама станува мегаѕвезда) со Македонија/Балкан. Кај нас може особено многу да значи учеството на Идол. Не мислам победникот да нарпави супер кариера, не мора да биде токму победникот али сигурно учесниците кои се истакнале со мудро форсирање можат да направат голема кариера.

Инаку, моето мислење го кажав, Мики е човекот кој е откритието, треба огромно внимание нему да му се даде после идолов. Дечкото на секој концерт ги растура другите, дури мислам дека и тоа што нема асална конкуренција му дозволува да не се истакнува до максимум. Единствена конкуренција според мене можат да му бидат Иван и Дејан. Првиот пее одлично на секој концерт до сеа, вториот е се подобар и подобар. И мнозинството од другите се солидни пејачи, али Дејан и Иван се ниво погоре, а Мики е многу нивоа погоре од сите. :)
 
M

Moon Child

Гостин
Абе тинејџериве почнаа да се палат на ова чудо, или мене така ми изгледа гледам осмооделенките по фејсбуци ставаат слики од пејачите, па коментари па фан страни. Е тој е моментот кога една личност од пејач стаува ништо, само дечкиве пред да стана пејачи како тргнало работата ќе станат ништо.
Сите сме биле такви (особено девојките :)) само ние не сме имале фејсбуци за да истакнуваме до таа мера. Сме лепеле постери од тие што сме ги обожавале и сл. Овие сега наместо постери лепат слики на фејсбук, исто ти се фаќа :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
еј, не мешај Америка и Британија (каде и лош/а пејач/ка со добра реклама станува мегаѕвезда) со Македонија/Балкан. Кај нас може особено многу да значи учеството на Идол. Не мислам победникот да нарпави супер кариера, не мора да биде токму победникот али сигурно учесниците кои се истакнале со мудро форсирање можат да направат голема кариера.
Лош пејач за тебе се Кели Кларксон и Леона Луис? :) Лош пејач не е ниту бугарката што победи Цонева. Ниеден од нив не е лош пејач. Фантастични пејачи се! Ама немаат стабилни кариери. Лиценцата за идолот е една. Идолот самиот по себе, не е стабилна продукција. Ти прави еден албум и чао пријатно. Таков е случајот со сите победници. За оние што не победиле не ни се дискутира. Одамна заборавени. Затоа, нека се борат да ги забележи Дарко Димитров, оти кариерата пак ќе им заврши тука.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
9.356
Ивица ќе ја пее Ако има Бога од Ален Исламовиќ (ова че да е поздрав до Тони :))
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.656
Поени од реакции
43.500
Мики Секуловски напиша:
Decki vo ponedelnik ke imame Ex Yu Vecer !!! :) Jas nastapuvam 7mi so "Sve jos mirise na nju" od Parni Valjak !!! Pozz :*********
Овој пат нема да биде последен значи.. Ама пак е меѓу последните :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Идолот е забавно музичко шоу кое има за цел да промовира таленти, но не да им прави кариера ,за кариера самите треба да се потрудат ,успехот нивни ќе зависи од многу други фактори .Многу ме интересира дали лиценцата за ова шоу е за една година ,бидејќи ако ја имаат откупено и за следната година ,значи летово ќе почнат нови аудиции, а со тоа и нови ликови со кој им се намалива рокот на тековните
Имајќи ја в предвид состојбата на мак сцената и поделеноста на табори тешко ќе дојдат до квалитетни композитори, а со тоа и песни ,а уште потешко до влез во продукција која би ја водела нивната кариера
Искрено сега пак Мики почнаа сите да го форсираат ,ваљда како противтежа на Виктор ,дури и кога нема да испее нешто посебно го прават дека испеал бог знае како ,"Кажи ми" не беше добро испеана ,премногу тврдо ,на нос ,мислиш ако не го примиш "неговото цвеќе" ке те тепа,еве како треба да звучи "Кажи ми"
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Според мене “Кажи ми“ Мики ја испеа на свој начин, и беше многу посебно и добро.

Како што Танески ја пее на свој начин, така и Мики ја пее на свој начин, пуштија и оргиналот и ќе забележиш како песната да има 3 верзии.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Сите сме биле такви (особено девојките :)) само ние не сме имале фејсбуци за да истакнуваме до таа мера. Сме лепеле постери од тие што сме ги обожавале и сл. Овие сега наместо постери лепат слики на фејсбук, исто ти се фаќа :)

Од некој кои има само 3 настапи и до вчера беше малолетен? Не знам дали сте лепеле такви постери!!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Точно е дека преку ноќ станаа многу популарни. Не треба тоа да смета, за некој период ќе се издвојат оние кои ќе опстојат на македонската естрада.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.048
Поени од реакции
15.021
државава е полна со таленти.......
Топ професии во Македонија се: пејач, независен експерт и политичар
пејачи никнуваат ко печурки после дожд, една песна или една година ќе се интересни, и ќе се заборават...а ако сакаат да се вратат ќе направат некој скандал.........
некој мотика да фати?
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom