Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Едно време ме држеше надеж дека народецов ќе се оправи, нема да тресе зелени, и ќе стане покултивиран.
Dream on ( a note to myself)!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Лош пејач за тебе се Кели Кларксон и Леона Луис? :) Лош пејач не е ниту бугарката што победи Цонева. Ниеден од нив не е лош пејач. Фантастични пејачи се! Ама немаат стабилни кариери. Лиценцата за идолот е една. Идолот самиот по себе, не е стабилна продукција. Ти прави еден албум и чао пријатно. Таков е случајот со сите победници. За оние што не победиле не ни се дискутира. Одамна заборавени. Затоа, нека се борат да ги забележи Дарко Димитров, оти кариерата пак ќе им заврши тука.
Не реков дека тие се лоши. Обратно мислев, лоши се ЕмТиВи ѕвездите кои се форсирани маркетиншки. Сакам да ти кажам дека таму (САД) полесно е да успее лош пејач со промоција отколку овие што победуваат на шоуто.

Не дека и овде е многу различно, али за разлика од таму, учество (и победа) на Идол може многу да значи. :)
 
M

Moon Child

Гостин
државава е полна со таленти.......
Топ професии во Македонија се: пејач, независен експерт и политичар
пејачи никнуваат ко печурки после дожд, една песна или една година ќе се интересни, и ќе се заборават...а ако сакаат да се вратат ќе направат некој скандал.........
некој мотика да фати?
:toe:
Да, полна е. Ако бев музички надарена сигурно дека немаше да се фатам за мотиката.
Бог да чува.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.048
Поени од реакции
15.021
сите сме музички надарени...сите сме пиштеле во пелени..овие нашиве пред да почнат да зборуваат пееле.....
додуша секој си го бара местото под Сонцето.....
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
Боби[Мкд];4235229 напиша:
Марија Ш. = јухитови? :kesa:
Истово и ја сакав да го искоментирам.. Ако е екс Ју вечер нека се пее такви песни а не песни од пре 2-4 години незз точно од кога е молитва
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Од 2006 е Молитва ама ај, битно да е на српски :pos:
 
В

Вори

Гостин
Јас го готивам овој Нико,арно ама денеска ја утна целосно.Некако ептен тиња беше...не знам дали до песната или до него,ама воопшто не ми се свиде ова што го видов сега.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ni stara, ni hit, ama aj. :pos:

--- надополнето ---

Јас го готивам овој Нико,арно ама денеска ја утна целосно.Некако ептен тиња беше...не знам дали до песната или до него,ама воопшто не ми се свиде ова што го видов сега.
Не да ја утна, а и зборовите некако како на руски ги изговараше или ми се причини?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Имаше лапање? :uvo:
Во живо,каде најголемиот дел од гледачите се во пелени.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.148
Поени од реакции
23.274
Жирито си претерува малце со фалењето.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom