Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.952
Поени од реакции
18.668
Баш беше ок Нико денеска, не ми делуваше ко претходните пати кога пробуваше да се докажува и делуваше малку вештачки, едноставно со душа одпеа. Најдобар настап за него досега, и дефинитивно најдобар вечерва. Добри беа и Иван и Мики.
 
P

PewDiePie

Гостин
А Виктор ептен слабо испеа денес, ама има многу фанови - напалени тинејџерки кои ќе гласаат за него. А и во последно време се поочигледно е дека жирито е многу наклонето кон некои.
Точно така,не значи дека ако некого публиката сака дека не смее да му се каже кога пее убедливо лошо.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Имам два јаки фаворити на зезанции од жирито што ги запамтив и ме насмеаа.
Прва ситуација Калиопи плачи на една песна а после тоа вика "Јас сум емотивна" a Игор и возвраќа "Ти не си емотивна ти си плачка:)))"
Втора беше денес кога се затрчаа триесет девојчиња по Виктор сигурно испод 15 беа и на крај Тони му вика "Провери ли да не има некој отсутен денес":)))))))))))))))))
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Ај све по ред...

1. Ивица - Дечково си е стандарден. Ништо вон нормалата до сега. Не знам дали му е тоа тактика или стварно не може да пее подобро од ова, ама сепак мислам дека треба малце да ризикува ако сака да остави поголема трага. Мала дамка остави тоа што кога Иван беше во црвената соба и збореше со Ивана, овој се избаци пред камера и почна да упатува бакнежи кон неа. Многу лош потег. :toe:

2. Јана - Конечно се ослободи од тремата, добро е. Заслужено си ја доби и втората обетка од Калиопи. Иако мислам дека можеше да испее уште подобро, кривицата ќе ја барам во тоа што си имала женски проблеми и не и било добро. Ама затоа очекувам следниот понеделник да гази!

3. Дејан - Позитивно изненадување и од него. Се опушти и ја презентираше песната на одличен начин. Некако многу убаво му легна, а и он мислам дека се реши да изризикува малце вечерва што му се исплатеше. Еден од најдобрите настапи вечерва.

4. Христијан - Како и што очекував, се усра детево. Што е уште полошо жирито овојпат го оцени позитивно, а он ко и секогаш "јас сум задоволен од својот настап". Се шушка дека Јован Јованов решил да го земе кај него во продукција, а и А1 му понудиле да биде водител, така да очигледно има загарантиран ангажман после идолов. Затоа и не му се пее. Не дека умее да пее, ама па ептен е очигледно дека не се ни труди. Многу сакам да испадне.

5. Емилија - Ми се свиѓеше тоа што си избра совршена песна за неа. Не поседува којзнае колку добри вокални способности, па затоа без ризик, опуштено, си избра солидна песна која и' одговара и одлично ја испеа.

6. Виктор - Без конкуренција најслабиот кандидат вечерва. Мислев дека ако ја испее песнава дефинитивно треба да биде идол, ама сепак беше преголем залак за него. Ова е преголем залак за женски вокал, а не па за машки. Сепак ме израдува тоа што си ја призна грешката што ја направи со песната. Се виде дека беше разочаран од својот настап. However, има огромна подршка од публиката која на него му фрли повеќе играчки отколку на сите останати кандидати заедно. Реално заслужува да испадне, ама во случај да остане (а мислам дека ќе се случи тоа), очекувам следниот понеделник да блесне ко што знае и умее.

7. Иван - Можеби и најдобриот настап вечерва. Последниве 2 настапи на Иван се перфектни. Избра песна што му одговара и што ја пее одамна (како што кажа самиот) и не погреши. Одличен настап.

8. Билјана - Се гледа дека е одличен вокал, ама и дека песнава беше голем залак за неа. Не ја долови 100% иако се надевав на тоа, направи неколку грешки, ама и тоа што го покажа беше прилично солидно. Важно имаше многу убав стајлинг.

9. Нико - Си мислев дека Билјана избрала досадна песна, ама на оваа малку ми фалеше да заспијам. Ме нервира тоа што Нико цело време бира песни во кои ги демонстрира своите вокални способности, а од пеење ни "П" нема. 5 збора ги слушав 4-5 минути, па сафра ме фати. Знаеме дека има убав глас, ама дај малце нека покаже и дека знае да испее поп песна. До сега во овој жанр најлошо се снаоѓа.

10. Мики - Проблемот со слушалките не му влијаеше ни малку, си испеа перфектно (со некои ситни грешки). Сепак мислам дека песнава не беше за него. Не само за него, туку воопшто за машки вокали, спротивно од тоа што го рече Игор. Без разлика, Мики е одличен пејач и може далеку да стигне. Има све што е потребно за да биде Идол.

11. Јулијана - За разлика од минатиот понеделник кога не можеше да се пронајде во песната, оваа ја испеа 10 пати подобро. Имаше најдобар сценски перформанс од сите кандидати, и' лежеше интонацијата и се' на се' - одлично испеа.


Забелешка: Жирито се повеќе и повеќе прави големи грешки околу кандидативе.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Сакам да испадне Христијан од него не ми се гледа идол
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
мислам дека кико ќе се изглупира ако испадне :)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Емилија отпаѓа. Нема шанси со Кристијан и со Виктор.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Дали Кико го исвиркаа, или само ми се причини од голема желба тоа да се случи? Како се испонаша, памет не му дојде.
 
В

Вори

Гостин
Девојчево ќе испадне 100 посто.Овој има гласачи ептен...или ќе напраат некоја ујдурма да останат двајцата или двајцата да си одат дома.

п.с.Нека се врати Бети:nesum:
п.п.с.Од наредна гала вечер,све пендраци ќе гледаме јеботе.Ги сотреа девојчињава.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Како бе овој пак остана??? :nesvest:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Не гледам веќе ова. Кога овој не му дојде памет и не му е местото тука!!!
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Значи не е фер! Пак женско испадна...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не ми се верува човече, не гледам веќе. Ај ако не сите да ги избркаат и позериве да останат? Фала Богу дека носат гласови двајцава (пари од гласови) и нема така лесно да ги испратат дома.
Фали уште Мики/Нико да отпадне пред овие двајца да е комплетно фијаското.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom