Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Као се вика песнава шо ја пееше мики?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.389
Иван и Иво на константно ниво...Емилија и Кристијан веќе не знам што бараат во ова шоу. Али поголем стенкач од Виктор до сеа не сум чул досега...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Тапа , мики е боље ФТЊ ! ( W )
 
В

Вори

Гостин
Мики уште еднаш покажа дека е ѕвер.Од сосема неатрактивна песна според мене,ме натера да одам на Јутуб и да ја слушнам 4-5 пати по ред.Алал ти вера мајсторе.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Мики уште еднаш покажа дека е ѕвер.Од сосема неатрактивна песна според мене,ме натера да одам на Јутуб и да ја слушнам 4-5 пати по ред.Алал ти вера мајсторе.
Еј бе, исто и кај мене. :) Ја знаев песната, ама онака ми беше просечна, сега ми е многу подобра од кога ја испеа Мики. :pipi:

ps. Иако ретко гледам идол (читај два пати досега со си овај), ама и од толку можам да кажам дека Мики е барем класа погоре од сите други.
 
В

Вори

Гостин
Не слушам таква музика,али песната ми влезе в уво благодарение на Мики.
Нејќам да коментирам многу,но мислам дека ако судиме по досегашниве настапи тогаш тој треба да биде победник,без сомнение.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
ова недела иван беше најдобар, мики 2 а нико 3 останатите и така и така :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нико и Мики се моите фаворити! Ме ежат кога пејат.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Мислам дека најреално би било некој од Иван или Мики да победи на идолов. Најдобро се покажаа. Во секое издание се се' подобри и подобри, секоја песна досега ја испеаа на ниво, без грешка. Ма да мене Мики ми е фаворит, и би сакал он да победи. Најмногу ме има наежено до сеа, најдобро знае да пренесе емоција, има моќен глас, владее со сцената.

Нико има најдобар глас, но очигледно е дека не му лежи толку поп музиката. После идолов очекувам да продолжи со операта, тоа најдобро го знае. Денес стајлингот му беше најпогоден, пеењето на ниво, така како што треба, толку многу се внесов во настапот што ќе почнев да му аплаудирам, мислев у публика сум:). Тоа е тоа што му лежи. Добра женска има:).

Тие се најдобрата тројка, дефинитивно...

Јана е највеселото девојче што го имам видено:)

Денес многу фали Бети. Не би ме чудело и да ја вратат според "правилата" на идолот. Барем така се случуваше на бугарскиот идол.

Очекувам и по некој бан од темава:). Имаше неколку предупрeдувања од RocknRollaа до сеа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.685
Поени од реакции
43.596
И Ивица беше арен бе.. Никој не го спомнува него.. :):) Јас после Мики сум за Ивица.. :):)

Иначе и јас цело време си пеам сеа And you can see my heart beating :icon_lol:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Денес според мене треба да испадне некој од Виктор/Кристијан/Дејан . . . . и сигурен сум дека некое машко ќе отпадни. Мики алал нека му е . . . секоја песна ја пее одлично, Иван и Нико добри беа.

А Виктор ептен слабо испеа денес, ама има многу фанови - напалени тинејџерки кои ќе гласаат за него. А и во последно време се поочигледно е дека жирито е многу наклонето кон некои.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom