Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Шоуто ќе биде баш како што треба. ;)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
на 1:04 прилепчанец е малиот :)
kiss :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
ахаха коај го видов тој со наочарите што играше
истиот се беше пријавил на сител емисијата за мода fashion stage и исто покуша да се пријави на сам свој мајстор ама не пројде :nesvest:

а една како пееше ис ди опен д дОоОр!! па после пее драгане мооој како и мутираше гласот од трема :vozbud:

а на крајот од видеото најако Игор како ја стресе Калиопи
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
на 1:04 прилепчанец е малиот :)
kiss :pos:
И ти си прилепчанец? :)

Ај да не бидам само оф топик. Да се надоврзам на одозгора дискусијата. Ако ви е репер вас Тоше, за тоа како треба да изгледа идолов што ќе го одбера, ќе свршите работа :) Симнете ги малку критериумите, ебаго :)
Иначе, како што кажа Гадхејтасол, и јас сум скоро сигурен, дека нема да се одбери најдобриот пејач туку,
под а) или некој со врски, б) или некој што поседува најповеќе од сите особини потребни за ѕвезда.
Еве сликовито :)
Ова да:
Глас: --------------------------
Харизма:-------------------------
Изглед: ---------------------

Ова не:
Глас:-------------------------------------------------------
Харизма:--------
Изглед:-------

А највероватно че биди:
Врски:-----------------------------------------------------------------------------------
:)
 
С

сашенко

Гостин
Леле ке биде јако еј :vozbud:Ке има што да се гледа на телевизија за газење од смеење.Кога ке почнат да го даваат на ТВ?
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
леле сум се пукнал од смеа на рекламата за овие талентите...особено кога типката пее песна на англиски...опен д дор :vozbud: башка овоа ке биде бетер од бугарската песна 6 кокошки сам заклала :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
ќе си ги гледам аудицииве редовно, дур има будали на ТВ :pos:
кога ќе почни сериозното ќе гледам поретко
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А едно прашање: Почнато е ова...или?
Не гледам телевизија, па не ми е јасно. Мислев дека више почнало... :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Кај Велија никогаш не се знае...нај криво ми е тогаш што ги заеба децата што се пријавуваа за шоуто "моја бизнис идеја"...им ги собра идеите(за кои во реалноста се плаќаат дебело) и еве веќе 9 месеци нема ни трага ни глас за шоуто:tapp:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.170
Поени од реакции
7.717
Ама матер ќе им Е. ако не даваат.
ќе даваат не за џабе иделе на аудиција голем број граѓани па дури и некој се пеккмезеја(распчувале таму) ако не се даваа че им ја земат лиценцата а тие што ги поминале ќе ја тужат А1 или па ќе се бунат

--- надополнето ---

Кај Велија никогаш не се знае...нај криво ми е тогаш што ги заеба децата што се пријавуваа за шоуто "моја бизнис идеја"...им ги собра идеите(за кои во реалноста се плаќаат дебело) и еве веќе 9 месеци нема ни трага ни глас за шоуто:tapp:
ова Македонскиот идол е со лиценца па ако не се дава ќе им ја земат лиценцата па нека праат тогаш што сакаат

а тоа шоуто за бизнис е сигурно идеа на Велија им земал пари на креаторите на рекламата и со тие пари си напраил производи за ХЕДИС маркетите
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Кое е жирито што бира да биди жири на мак идол:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom