Македонски/Балкански ресторани низ светот

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Nekoj postari fotki of Balkan (Makati), Manila da vi dolovam atmosfera.IMG20170316180154.jpg

IMG20170316180514.jpg

IMG20170316180846.jpg

IMG20170316183132.jpg

IMG20170316184421.jpg

Eve i edna skorasna od loveckata vo Zegov. Ovie se imaat podobreno, imaat sega i terasa a la kej... Dobro ja iskoristija korona krizata i privlekle dosta avstralci. Loso sto od iks pricini demek radi odmor bea zatvoreni okulu bozik i nova godina koga ustvari se se olabavi ovde i imase bas navala...


20201202_133940.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Toplo go preporacuvam mestovo, ima ubava atmosfera i da koristat nasi zacini i hranata go dolovuva vkusot na nasiot kraj. Plus organiziraat balkanski zabavi, citajte ubavo, balkanski , da nw naletam na nekoj patriot sto ke otide ke ja cue Ceca i ke me .....
Вардар го водеа мои сватови, Лорета и Томче! Одамна се таму и ресторанот е одамна.
Свират понекогаш наши дечки, мислам Балкан бенд се викаа. Од цела Југа репертоар.
Стара школа со одработено све, мени, клиентела. Не знам како тркалаат сега, до пред година-две фрчеа објави на ФБ.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Реков нема да пишувам за МАК ресторантите на други места во АУС каде има наши па ваљда они ќе коментираат ама сиденејчани сеуште не се убациле на темата а ова морам да го искометирам... Во Сиднеј бев минатата недела и искрено уште сум збунет...


Македонско-тајландски ресторант... Крај.


1618930225105.png1618930632483.png

Мак хранава 6/10
Таи ваљда подобра, не пробав...

Некако не ми иде салата со папаја и шарска, мада сега криво ми е што не зедов сатеј со сос од кикирики, ме копка како тоа би идело со нашиве кебапчиња или да спукам еден ајвар/пинџур со таиландски ориз.

Атмосфера... кафанска, топтан со певаљка и озвучење ко да си на концерт на Мејден па се дереш по човекот до тебе и се надеваш дека може ќе се разберете.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.110
Реков нема да пишувам за МАК ресторантите на други места во АУС каде има наши па ваљда они ќе коментираат ама сиденејчани сеуште не се убациле на темата а ова морам да го искометирам... Во Сиднеј бев минатата недела и искрено уште сум збунет...


Македонско-тајландски ресторант... Крај.


Прегледај го приврзокот 292862Прегледај го приврзокот 292864

Мак хранава 6/10
Таи ваљда подобра, не пробав...

Некако не ми иде салата со папаја и шарска, мада сега криво ми е што не зедов сатеј со сос од кикирики, ме копка како тоа би идело со нашиве кебапчиња или да спукам еден ајвар/пинџур со таиландски ориз.

Атмосфера... кафанска, топтан со певаљка и озвучење ко да си на концерт на Мејден па се дереш по човекот до тебе и се надеваш дека може ќе се разберете.
Јас во Мелбурн посетив неколку Македонски ресторани со Македонска традиционална кујна и искрено пријатно се изненадив и од амбиент и од храната.
Си порачав класика, ловечка плескавица, една шопска и жолта ракија, за душа ми се фати :)

До пред скоро време еден пријател држеше ресторан исто така во Мелбурн амбиентот Балкански со музика жива со сите салтанати. Имав праевено муабет задоволни беа од клиентелата, претежно Балканци, ама си се вратија старите во Србија а подмладокот си фатија бизнис со градежништво и толку од кафаната :)
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Јас во Мелбурн во Канео одев и беше убаво. Си мезевме убо. Месото беше добро. Бев еднаш во Дунав како и да се викаше. Не ми се допадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom