Македонска фудбалска репрезентација

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Голем е коефициентот бе....

Ми текнува кога ја наместивме беше 1.15 :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.907
Тие од Андора прва смена се на работа сеа, втора смена играат со нас :pos2: ...и зеро-зеро ќе ни извадат :)

Се освен победа е катастрофа за нас, а не дај боже да ремизираат, одма нека си ги пакува куферите Јонуз.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
ни сега не е ништо подобар од 1.2 до 1.25 се движи (што е и реално со оглед на тоа дека играме против аматери).
Искрено чисто се сомневам дека ќе им дадеме 3 гола...
Не заборавајте Русија постигна само 2 гола против нив а Ирска поебди само со 3-1 дома така да добро е за нас што не им играат двајцата најдобри фудбалери :)

само ако не победат ххххх
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Хаха малце навивачки бе...иначе мислам дека ќе примиме гол и баш затоа ја иам 3+...и зашто да споредуваме ...Ирска,Русија...и ние тепавме со Хрватска еднаш...и изигравме 0-0 со Англија,2-2 со Холандија...па што..сеа да ни дојде една босна која пред година дена беше колку нас ќе не тепа минимум 2-3 разлика...:toe:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
друже ја зборам за пред 2 месеци не за пред 2 години
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
16
najrealno e 0-0 mislam nasite drva tesko da dadat gol a za andora ke vidime sepak hari e nepredvidliv covek
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Leleee Shikov pak bek ke igra, ali ne lev ko protiv Slovacka, ovoj put desen (na mestoto na Popov)... Aj protiv Rusija moze u napad ke go staat... Lev bek ke bide Lazarevski. Eve go line up ot:

Nuredinovski
Lazarevski Mitreski Noveski Shikov
Georgievski Shumulikoski Despozovski
Trickovski Naumovski Ristic
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Значи Ерменците неверојатно многу вложуваат во фудбалов...2-1 со Словачка е моменталниот резултат...иначе Јонуз како што реков нема Ф од фудбалот..човекот го игра Шиков бек ,АЛООООО,тоа ти е исто како Шкртел да игра бек за Словачка...ХАХАХАХХА!!! цццц земи ме господе..
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Само на местото на Ѓоригиевски треабло Ѓуровски,мислам дека заслужува детето да игра,и на местото на Мутревски,Шиков така што Лазевски ке идеше како лев бек.:toe:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.177
Поени од реакции
15.991
Лазевски игра натпревари од ЛШ, има бар колку толку поголемо искуство од Шиков и не добива шанса да игра од старт на натпревар.
Па ова Јонузов е катастрофа бре, си нема поима од фудбалов ама ич.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Шиков е звер бе, шо се разбирате вие... Ко Карагер е ! Сеа кај и да е, ќе почне и автоголови да си дава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom