Македонска фудбалска репрезентација

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.234
Поени од реакции
3.724
Се надевам дека ќе искочи некој скандал у ФФМ каде што ќе јадеме некоја дебела суспензија во сите категории. Па Сан Марино играат подобро и со повеќе жар од дебиливе.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.925
Поени од реакции
3.484
Мислам оваа утакмица многу подобро ја изиграа отколку претходната. Доста играчи се вон форма и затоа така се игра, иначе далеку подобро отколку со Хрватска кај што немаше никакво залагање. Катастрофа судењево со два пенали и ред други грешки (Словаков свршаваше со одлукиве). Мислам толку лошо судење сме немале одамна.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
159
Поени од реакции
368
Абе кога ќе видам ваков судија, ми се гади фудбалов жими се еј! Абе копук еден кој к** судиш вака бе буљаш еден. Не е реално на пријателска утакмица вакви два мизерни пенали да досудиш, макар играле Зеленортски Острови против Папуа Нова Гвинеја... Љангар еден
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
876
Поени од реакции
2.788
Сеедно,дали е друг виновен како судијата или пак трето , лош менаџмент имаме долг период од тренерот Милевски .
Треба нов тренер .
Да тепал Боби денеска , само ќе купи време .
Лош фудбал имаме ,ни игра ни напад ни избор на играчи . Куси сме со играчите . Почнаа да го одбиваат,намерно да не доаѓаат . Одбивен е веќе Милевски .
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.582
Поени од реакции
16.484
Eдно оф топик прашање. Кога ке бидат изборите во ФФМ?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Ваљда ќе се уозбилат Чесиве на ЕП, некако ептен разочарувачка партија за нив беше ова

Eдно оф топик прашање. Кога ке бидат изборите во ФФМ?
До 2025 му трае мандатот на Сејдини колку што знам. Ако сум во право, негде следната пролет ќе се бира претседател на ФФМ
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Абе кога ќе видам ваков судија, ми се гади фудбалов жими се еј! Абе копук еден кој к** судиш вака бе буљаш еден. Не е реално на пријателска утакмица вакви два мизерни пенали да досудиш, макар играле Зеленортски Острови против Папуа Нова Гвинеја... Љангар еден
Оченаш.
Едно време слушам коментаторов на почеток вика Муслиу и продолжува оченаш, уфф језиво си викам, после укопчав.
А судењето не постоеше.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.040
Двата пенали се чисти,џабе критики/плукање по судијата,првиот Муслиу го туркат со двете раце и другиот е пенал ,ако се свирит фаул за овие ситуации на центар таму е пенал.....наивни и глупи одбранбени играчи,вината е кај нашите.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
159
Поени од реакции
368
Двата пенали се чисти,џабе критики/плукање по судијата,првиот Муслиу го туркат со двете раце и другиот е пенал ,ако се свирит фаул за овие ситуации на центар таму е пенал.....наивни и глупи одбранбени играчи,вината е кај нашите.
Првото ,,П" немаше од пенал, види ја снимката баш ја има убаво на Gol.mk, за вториот дискутабилен e интензитетот, ама ај пак да речеш...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.079
Поени од реакции
2.040
Првото ,,П" немаше од пенал, види ја снимката баш ја има убаво на Gol.mk, за вториот дискутабилен e интензитетот, ама ај пак да речеш...
да види кај 0,11 сек кај шо го туркат муслиу со двете раце
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.361
Поени од реакции
303
Ajde sega ne ostetil,ama pak so anglija ni pokloni penal,posto bese VAR sudija na toj natprevar...Kompenziral mozebi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom