Македонска фудбалска репрезентација

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Боби Милевски на промоцијата како селектор на А репрезентацијата:

Прегледај го приврзокот 410841
Печен е за политичар. Да си сменат место со Ковачевски нема да има никаква разлика , за ништо не служат само како слика ги има.
Плус меморија како на риба.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Posle se čudime zošto Elmas ne igral za Napoli iii Lajpcig, ili drugive zašo igraat vo boš klubovi. Elmas na dvata naptprevari samo podava kratki padovi na pola teren. Pomlad koga beše imaše vlezovi kon kon gol, napadjaše defanzivci, driblaše. Sea nekako ima izgubeno doverba, mnogu gubi topki, greši. Bardi nešo probuva ama i on totalno nekonkreten, nema direktni čisti pasovi do napadjač, od slobodni gadja gulabi. Drugine ne vredi ni da se spomna. Alioski kakva trubetina e, ne e realno, usporen, nema sila eden eban centaršut da izvede, Čurlinov truba, mesto da dribla, da vlaga od krilo on samo nazad vrakja ć. Ovie sakaat da bidat Barca ama Bobi ne im kažal deka treba da napadjaat na gol, a na da se vrtat na centar. Mislam deka ni prestojat golemi razočaranja vo idnina. Ja ne znam kogo ke pobedime.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Mislam deka ni prestojat golemi razočaranja vo idnina. Ja ne znam kogo ke pobedime.
Апсолутно да, во младинските категории ситуацијата воопшто не е сјајна, најдобар што ми остави впечаток беше Шемовски, а тој е во Данска втора лига.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Апсолутно да, во младинските категории ситуацијата воопшто не е сјајна, најдобар што ми остави впечаток беше Шемовски, а тој е во Данска втора лига.
Се ти е јасно.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
228
Поени од реакции
294
Овај гад Милевски мисли дека репрезентацијата е негова дефинитивно дека тој ја создал и ако сака има право да ја уништи јас друг одговор немам.Прво тој беше платен да ја создаде у21 тогаш, а пари даваше државата јас се надевам дека со промена на власта ќе лета овој пошто е шушумига, ај бар да имаше нешто во тоа лејката па да се занемари тоа што е гремлин у фаца и не личи на човек да му ебам тоа простото
Автоматски споено мислење:

Posle se čudime zošto Elmas ne igral za Napoli iii Lajpcig, ili drugive zašo igraat vo boš klubovi. Elmas na dvata naptprevari samo podava kratki padovi na pola teren. Pomlad koga beše imaše vlezovi kon kon gol, napadjaše defanzivci, driblaše. Sea nekako ima izgubeno doverba, mnogu gubi topki, greši. Bardi nešo probuva ama i on totalno nekonkreten, nema direktni čisti pasovi do napadjač, od slobodni gadja gulabi. Drugine ne vredi ni da se spomna. Alioski kakva trubetina e, ne e realno, usporen, nema sila eden eban centaršut da izvede, Čurlinov truba, mesto da dribla, da vlaga od krilo on samo nazad vrakja ć. Ovie sakaat da bidat Barca ama Bobi ne im kažal deka treba da napadjaat na gol, a na da se vrtat na centar. Mislam deka ni prestojat golemi razočaranja vo idnina. Ja ne znam kogo ke pobedime.
Па барем Елмас не пропадна барем уште као Барди,Алиоски и остала компанија,играа на тоа Еуро и место да фатат залет или да останеа кај шо беа и од таму да градат кариери или да направеа некој трансфер кај што се игра барем фудбал, Барди од Леванте кај што играше и тоа добар фудбал отиде во Турција, барем во Шпанија да останеше, ваму ем секој месец го продаваат ем не го ни ценат, Алиоски од Лидс у Саудиска каков промашај од трансфер, од најдобра лига во копачка лига, незнам тие Николов шо беше шо направи у животот и Бабунски глупио што на 20години отиде у Јапонија да игра, јас не ни очекував дека ќе имаме вакви периоди искрено, а и уште помалку очекував дека сам себе си можеш да се заебеш оволку као овие наши фудбалери што самите си се зафркнаа.
Уште ако се напомене дека после таа генерација ни барем еден фудбалер не направија, тоа е резултатот за жал. Рчнаа баш кај што не требаше во Вардар па какви и малверзации да правеле ако правеле.Опширна тема која како ланец исповрзана со лоши одлуки, лошо првенство, инфраструктура,неулагање и што ли уште не
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2022
Мислења
685
Поени од реакции
698
Што ви е сер Боби крив???
Моментално тимот има голем пад во квалитет, погледнете само во кои клубови играат репрезентативците и ќе ви биде јасно. Првенството е најслабо во Европа, рамковен договор уште се фура во репрезентација и сами сте си криви што уопште и ја пратите репрезентацијава.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Што ви е сер Боби крив???
Моментално тимот има голем пад во квалитет, погледнете само во кои клубови играат репрезентативците и ќе ви биде јасно. Првенството е најслабо во Европа, рамковен договор уште се фура во репрезентација и сами сте си криви што уопште и ја пратите репрезентацијава.
Чурлинов е растен во Германија, со одлични младински школи, типот не оди. На Милан Ристовски му е успех што е брат на Стефан, ништо друго. Радески не постои, да не ги редам другите. Не дека рамковните се врвни играчи, ама Барди, Алиоски и компанија се класа за нашиве, а и они уствари не се ни приближно солидни како што беа.

А македонецот е тој што ја продал државата на рамковните, така да сами сме си криви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom