Македонска фудбалска репрезентација

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
Онака го земав како пример. Сепак тоа е лично уверување таму израснал тоа е тоа бољи просперитет гледа нема што да се збори тука многу.
го зема како пример ама во првичниот пост даде коментар небаре Кулушевски не игра за нас затоа што не бил третиран не знам како. како некој кој беше директно вклучен во неговото носење да игра за Македонија, можам да ти гарантирам дека од а до ш во земјава сите направија се' за тој да игра за нас. денес не игра затоа што дома го советуваа да игра за Шведска, не затоа што некој тука нешто промашил. Кулушевски не игра за нас иако тука беше третиран како Роналдо, не игра за нас само заради негова одлука која нема ништо со нас тука, државата, ФФМ или не знам што друго. ФФМ има многу глупости направено, ама ако за нешто ФФМ не е крива, е Кулушевски, тоа го гарантирам. дечките направија се' за тој да игра за нас, едноставно кога некој не сака не може со сила да го натераш. кога прв пат стапив во контакт со него имаше 16 години и имаше желба и ентузијазам да игра за нас. Потоа презеде ФФМ и гарантирам дека и тие направија се', дури и селекторот два-три пати се сретна со него и имаше повик за репрезентација (сениорска) ама не сакаше. тоа е тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Pa kaj sakas ti?? Vo Berovo li?

PS. Ima da ne otvorat.
Нема да е лошо Берово, таман блиску ми е.

Милано, Рим можеше, се качуваме во авион од Скопје и за 2 саати таму сме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.402
Поени од реакции
22.707
Нема да е лошо Берово, таман блиску ми е.

Милано, Рим можеше, се качуваме во авион од Скопје и за 2 саати таму сме.
zatoa se igra u palermo. strav im e ti da dojdes, vaka na 2 saati ako ti bese tesko niv...
 
Член од
1 декември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
51
Нема да е лошо Берово, таман блиску ми е.

Милано, Рим можеше, се качуваме во авион од Скопје и за 2 саати таму сме.
Шо ќе гледаш жити све? Како ќе го силуваат Столе ''Петр Чех'' Димитриевски на голот?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.402
Поени од реакции
22.707
Шо ќе гледаш жити све? Како ќе го силуваат Столе ''Петр Чех'' Димитриевски на голот?
ko u germanija sto go siluvaa? abe edna utakmica e, cel pritisok e vrz niv, sportski e da se nadevame. slobodno neka me otvorat ko konzerva nikoj nema da se luti... ama ako slucajno gi stegneme ima cel zivot da se pcues so ne si bil tamu da gi bodris.
 
Член од
1 декември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
51
ko u germanija sto go siluvaa? abe edna utakmica e, cel pritisok e vrz niv, sportski e da se nadevame. slobodno neka me otvorat ko konzerva nikoj nema da se luti... ama ako slucajno gi stegneme ima cel zivot da se pcues so ne si bil tamu da gi bodris.
Надевајте се, спортски е. Јас само велам дека ќе го отворат Столе на голот ко конзерва.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Шо ќе гледаш жити све? Како ќе го силуваат Столе ''Петр Чех'' Димитриевски на голот?
Не, ќе останам дома и тебе ќе те читам како трескаш глупости на форумов.
 
Член од
1 декември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
51
Не, ќе останам дома и тебе ќе те читам како трескаш глупости на форумов.
Имаше среќа репрезентацијава шо Романија у задње коло не го тепаше Исланд па затоа завршија второ место и влегоа во бараж. Една Англија не успеа да ја скрши Италија на Вембли (ти се мочам у тој жабарски посран фудбал) у финале европско, Македонија ќе ја тепала Италија во Палермо на гости... Вие нормални ли сте бе?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
zatoa se igra u palermo. strav im e ti da dojdes, vaka na 2 saati ako ti bese tesko niv...
Да бе, имаше вчера изјава од овој претседателот на италијанската федерација, страв им било од македонска инвазија во Рим/Милано поради евтини визер летови, па затоа одлучиле да ја стаат у Палермо.
Сега мафијата нека му ја мисли :sneaky:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.402
Поени од реакции
22.707
Имаше среќа репрезентацијава шо Романија у задње коло не го тепаше Исланд па затоа завршија второ место и влегоа во бараж. Една Англија не успеа да ја скрши Италија на Вембли (ти се мочам у тој жабарски посран фудбал) у финале европско, Македонија ќе ја тепала Италија во Палермо на гости... Вие нормални ли сте бе?
anglija pa eden fudbal sto igra u picku mater.... da ne se igrase svetskovo kaj niv doma use ke nemaa nisto osvoeno. ko romanija ili makedonija.
Автоматски споено мислење:

Да бе, имаше вчера изјава од овој претседателот на италијанската федерација, страв им било од македонска инвазија во Рим/Милано поради евтини визер летови, па затоа одлучиле да ја стаат у Палермо.
Сега мафијата нека му ја мисли :sneaky:
go citale forumot i videle tamu ribari, patkari, lozari se u podem plus svercerat i balisti imale derbi i gotovo palermo, sto e sigurno sigurno e...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.530
Италија многу ретко игра у Рим или Милано. А за Палермо не дека им текнало туку така, скоро редовно си играат таму.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
нема врска тоа дека редовно играат таму, или било каде, туку Италија цело време шара играјќи во разни градови. годинава играа во Каљари, Парма, Торино, Болоња, Рим, Милано, Фиренца и Реџо Емилија, а последен пат во Палермо имаат играно во ноември 2019. претходно имаат играно и во Удине, Бергамо, Верона, Џенова... едноствано гледаат секаде да игра репрезентацијата бидејќи сметаат дека секој град еднакво е домаќин на репрезентацијата, не како кај нас само Скопје шо играме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom