Македонска фудбалска репрезентација

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.557
Поени од реакции
6.136
Муслиу која фаца е, му бара дрес играч од Лихтенштајн и кажува нешто во стил веќе оној наму (покажува со прст) ми го побара него му го ветив :LOL:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.501
Поени од реакции
5.243
Да бе гол од пенал против факинг Лихтенштајн било big dick energy, повеќе како кривогаштани сељобер енерџи
Се слагам до некаде, повеќе иронично ми беше цитирањето :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.485
Германија ја победи Романија на гости, додека Ерменија го тепа Исланд. Поволни резултати за нас и реално имаме прилика за второ место во оваа група.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.603
Поени од реакции
5.777
Овој Несторовски е квалитетна овдешна сељачина. Од фризура, став, фаца, темперамент, се по список штиклира. Да не бил фудбалер, сто посто ќе оперираше плац за увезени коли тука, секое лето ќе земаше шанкови во Охрид, а во моментов ќе потеше за инвестирање во крипто.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
677
Поени од реакции
715
Копитото со ова сега,и реакциите од јавноста нема да помириса терен,и си загрози настапи на Европско првенство.Генијално господине Илија,директ враќање во прилепско Обршани.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.560
Поени од реакции
10.179
Седиме дома сите и пцуеме по Несто кога изведуваше пенал, викаме ајде бе, одбрани му ја бе, дава гол Несто пцуе на камера, му викам на брат ми овој како да не слушнал, дури незгодно не фати :ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.037
Поени од реакции
52.976
Копитото со ова сега,и реакциите од јавноста нема да помириса терен,и си загрози настапи на Европско првенство.Генијално господине Илија,директ враќање во прилепско Обршани.
Таман да помогне во борбата за опстанок во трета лига :D Дерби со Марена и Динамо Мажучиште.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.362
Ова е највисока официјална победа наша на домашен терен. Последен пат 5-0 ја победивме Малта во пријателска негде ако не се лажам август 2002 и тогаш Пандев го даде последниот гол.
Браво за резултатот и игра без да се заморат. (y) Ги изваде и Пандев и Барди и Алиоски во второ, што е супер (Адеми не мораше ни да го става) и да бидат спремни и одморени за Германија. Доста ефикасно на првите две утакмици (7 гола и ред шанси), па така нека продолжат и на наредната утакмица. Мислам дека можат до поволен резултат во среда и можат ако ништо друго барем бод да им земат на гости. Why not..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.737
Поени од реакции
56.515
Овој Нестонегол е најсељачкиот играч после Јахович што сме го имале.

Прв е да искоментира нешто кога друг ќе згреши и да му се раздере, кога промашува он крив му е теренот или топката, симулира, се дере на судија, добацува на противници.

Типичен полуаматерски играч од летен турнир на теренче за мал фудбал.

Не знам како уште е во Удинезе искрено.
бонус: what he did today.

0,3 грама памет нема у мозокот, да имаше барен толку, ќе му текнеше кое самоубиство е да опцуеш свои фанови и сонародници на камера.

Да сум Мрме би го пратил сеа баш него на прес у фаца директно да му се посерат новинарите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom