Македонска фудбалска репрезентација

Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Bekimi: дали ги вложи тие 1000 евра за Македонија за вечерва?

Labinoti: не Бекиме, не можеше да ми поднесе срцето, ми се чинеше како предаватво кон нашите играчи.

Bekimi: краво бе, си не растурил, како си играл?

Labinoti: за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, за да не ми даде џвакало за кусур.

Bekimi: добро си постапил, секогаш си бил патриот.
Хумор од Косово
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Видич бил во делириум гарант, осетил нирвана по последниот судиски свиреж, лицето му трнеело од осмех, запалил пура од среќа од 100 денари од некоја сумњива трафика, се гушнал со колегите и прекршил 1000 протоколи. Кујзне во која биртија е напикан сега, гарант вртлог у глава осеќа од родео меко и тужен алкохол.
Едноставно грее.
received_283392059611557.jpeg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Bekimi: дали ги вложи тие 1000 евра за Македонија за вечерва?

Labinoti: не Бекиме, не можеше да ми поднесе срцето, ми се чинеше како предаватво кон нашите играчи.

Bekimi: краво бе, си не растурил, како си играл?

Labinoti: за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, за да не ми даде џвакало за кусур.

Bekimi: добро си постапил, секогаш си бил патриот.
Хумор од Косово
океј е хуморов kinda, али лошо ти е преведено

"Labinoti: за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, за да не ми даде џвакало за кусур."

oвој дел ваљда треба вака - за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, да не ми вратат мастика место кусур.
 
M

Macedon1um

Гостин
Bekimi: дали ги вложи тие 1000 евра за Македонија за вечерва?

Labinoti: не Бекиме, не можеше да ми поднесе срцето, ми се чинеше како предаватво кон нашите играчи.

Bekimi: краво бе, си не растурил, како си играл?

Labinoti: за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, за да не ми даде џвакало за кусур.

Bekimi: добро си постапил, секогаш си бил патриот.
Хумор од Косово
Се гледа дека хуморот е од Косово и без да пишеш, се помочавме од што е смешно
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Му вика дека многу врева прави.
Тоа се македонските тра-ла-ла порталчиња. Копи - пејст. Едно не ми е јасно, стварно тоа го вика и на што јазик е? Пошто португалски не е, шпански уште помалку, ја би рекол италијански можда.
Screenshot_20201009-161954_Facebook.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тоа се македонските тра-ла-ла порталчиња. Копи - пејст. Едно не ми е јасно, стварно тоа го вика и на што јазик е? Пошто португалски не е, шпански уште помалку, ја би рекол италијански можда.
Прегледај го приврзокот 269998
Е не знам, ни јас не го побарав ама знам дека Фернандеш и Стефан се екстремно блиски и нонстоп си дофрлаат по нешто а 90% од коментарите ми делуваат дека им се интерни заебанции.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Е не знам, ни јас не го побарав ама знам дека Фернандеш и Стефан се екстремно блиски и нонстоп си дофрлаат по нешто а 90% од коментарите ми делуваат дека им се интерни заебанции.
Ја колку што го гуглав ми делува италијански со ова che. И го сфатив како: Треба да си ги проверам очите/видот. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.338
Ја колку што го гуглав ми делува италијански со ова che. И го сфатив како: Треба да си ги проверам очите/видот. :D
Или кавадаречки.

Стварно јас по ниедна анализа не дојдов до "врева". И јас така нешто го разбирам, ама не Бруно туку Стефан да ги ги провери. Зашто, ваљда пак што вели Фросе интерна заебанција :(
 
M

Macedon1um

Гостин
Тоа се македонските тра-ла-ла порталчиња. Копи - пејст. Едно не ми е јасно, стварно тоа го вика и на што јазик е? Пошто португалски не е, шпански уште помалку, ја би рекол италијански можда.
Прегледај го приврзокот 269998
1.png

Веројатно удри го му вика :D

Туку има некој информации каде би можел да заврши Ристовски, пишуваше дека наводно Бешикташ биле заинтересирани
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.701
Се гледа дека хуморот е од Косово и без да пишеш, се помочавме од што е смешно
Добро де, не ја постирав за хуморот, туку дека и од Косово беа уверени дека ќе изгубат, па затоа сакаа да се кладат за Македонија.
Автоматски споено мислење:

океј е хуморов kinda, али лошо ти е преведено

"Labinoti: за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, за да не ми даде џвакало за кусур."

oвој дел ваљда треба вака - за Косово 5 евра, а за Македонија кусурот, да не ми вратат мастика место кусур.
Не ми текнуваше зборот мастика, иначе да, твојот превод звучи поточен.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прегледај го приврзокот 270014

Веројатно удри го му вика :D

Туку има некој информации каде би можел да заврши Ристовски, пишуваше дека наводно Бешикташ биле заинтересирани
Тоа што го пишале од Спортинг е јасно. Португалски е.

Муабетот ми беше на фразата што ја пишува Фернандеш: Occhio che sei in annálise.
Автоматски споено мислење:

Или кавадаречки.

Стварно јас по ниедна анализа не дојдов до "врева". И јас така нешто го разбирам, ама не Бруно туку Стефан да ги ги провери. Зашто, ваљда пак што вели Фросе интерна заебанција :(
Ако е тој преводот, ваљда Фернандеш мисли за себе, зашто не му се верува што гледа. :D :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Се гледа дека хуморот е од Косово и без да пишеш, се помочавме од што е смешно
Ама твојот хумор е врв, гледај 17 другарчиња од форумот те помочија од смеење ...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
А квалификации за светсково кога ќе почнуваат? За 1 година треба да се одржува, а нема ни ждрепка уште?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
А квалификации за светсково кога ќе почнуваат? За 1 година треба да се одржува, а нема ни ждрепка уште?
The 55 teams will be seeded into six pots based on the FIFA World Rankings of November 2020, after the conclusion of the league phase of the 2020–21 UEFA Nations League.


Се чека да заврши новата лига на нации, па потоа
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Него...

Какви се правилава за жолти картони?

Не се поврзани тие од полуфиналето со овие од Лига на нации сега што ќе играме така? На пример ако некој добие црвен картон против Грузија во среда....сепак ќе може да игра против Грузија во 1/2 финалето, така?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom