Македонска фудбалска репрезентација

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
пренос од младиве со летонија ќе има некаде?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
у19 2-0 губи од Латвија :facepalm:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Samo prvo plasiraniot odi ponatamu i so pobeda i so izguba ke mora da ja pobedat Anglija ako sakaat da se plasiraat, inache na Fazlagic treba da mu se zabrani nastap za reprezentacija, kakvo nonshalatno arogantno kopile.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
у19 2-0 губи од Латвија :facepalm:
totalno gi nadigravme, ama zacabe e koga se kurcat pred golot, a latvija od kontra i od dalecina ni zakacija po eden gol. toa e, zacabe dominacija koga ne mozes da postignes gol. vo prethodniot del od kvalifikaciite nekako funkcionirase so elmas kako centarfor, ama se gleda deka ne ja prifaka taja pozicija odnosno momentalno ne mu odgovara najdobro. celo vreme se vraka nazad, saka da ja ima igrata pred sebe. mozda trebase od start da proba da igra so prav napagac, no odposle polesno e da se kazi takvo nesto.[DOUBLEPOST=1521643753][/DOUBLEPOST]
Samo prvo plasiraniot odi ponatamu i so pobeda i so izguba ke mora da ja pobedat Anglija ako sakaat da se plasiraat, inache na Fazlagic treba da mu se zabrani nastap za reprezentacija, kakvo nonshalatno arogantno kopile.
ne e tocno. da pobedevme so podobra gol razlika ke mozevme i so nereseno da zavrsime na prvoto mesto, ovaka sigurno ke ni treba pobeda, a teoreticno i toa mozda nema da e dovolno.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
totalno gi nadigravme, ama zacabe e koga se kurcat pred golot, a latvija od kontra i od dalecina ni zakacija po eden gol. toa e, zacabe dominacija koga ne mozes da postignes gol. vo prethodniot del od kvalifikaciite nekako funkcionirase so elmas kako centarfor, ama se gleda deka ne ja prifaka taja pozicija odnosno momentalno ne mu odgovara najdobro. celo vreme se vraka nazad, saka da ja ima igrata pred sebe. mozda trebase od start da proba da igra so prav napagac, no odposle polesno e da se kazi takvo nesto.[DOUBLEPOST=1521643753][/DOUBLEPOST]
ne e tocno. da pobedevme so podobra gol razlika ke mozevme i so nereseno da zavrsime na prvoto mesto, ovaka sigurno ke ni treba pobeda, a teoreticno i toa mozda nema da e dovolno.
Ungarija ako izigra neresheno/pobeda so Latvija nie tepame so Anglija i Ungarija e dovolno, ama kako trgnaa so Latvicive ke vidime kako ke se odrazi utakmicava psiholoshki, inache neznam jas ova Skopjanishtava po anti-fudbalska publika amin, pa ja imame ta privilegija da igrame doma i namesto da se napolni tribinata i napravi dobra atmosvera pritisok vrz protivnikot, nie imame skopski semkari, pa vo Carev Dvor da se igrashe ke imashe pojke publika i pouba atmosvera, ama ke recite u19 bla bla..
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ungarija ako izigra neresheno/pobeda so Latvija nie tepame so Anglija i Ungarija e dovolno, ama kako trgnaa so Latvicive ke vidime kako ke se odrazi utakmicava psiholoshki, inache neznam jas ova Skopjanishtava po anti-fudbalska publika amin, pa ja imame ta privilegija da igrame doma i namesto da se napolni tribinata i napravi dobra atmosvera pritisok vrz protivnikot, nie imame skopski semkari, pa vo Carev Dvor da se igrashe ke imashe pojke publika i pouba atmosvera, ama ke recite u19 bla bla..
Секако дека сред недела ,работен ден,ќе се спотегнат луѓето да полнат стадион.
Доста тресете зелени веќе аман.
Уште па терминов ,14.00
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Секако дека сред недела ,работен ден,ќе се спотегнат луѓето да полнат стадион.
Доста тресете зелени веќе аман.
Уште па терминов ,14.00
ова со работен ден сред недела термин дрн дрн јариња 20 години више е причина за празни трибини, не само за фудбал, ами за сѐ, ко да е стадионот од 20.000 па неможе да се наполни. две згради од ново лисиче ќе го наполнат стадиончето.

инаку штета за резултатот. изгледа само желба ќе остане ЕП.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Секако дека сред недела ,работен ден,ќе се спотегнат луѓето да полнат стадион.
Доста тресете зелени веќе аман.
Уште па терминов ,14.00
ne zaebavaj, mislam deka kapacitetot e 800. demek vo skopje so 500.000+ ziteli nema 800 bez obvrski... sramno e, ne znam sto drugo da kazam. aj sto vo ligite nema gledaci, ama na tolku talentirana generacija koja stigna do elite round voopsto da ne i dades podrska e golemo razocaruvanje (znam deka izgubija, ama bea daleku podobri, a uste od lani tvrdam deka ova ni e mozda najtalentiranata generacija od 91 navamu i stojam na toa). celata publika izgleda bea rodnini i prijateli, prasanja dali imalo 50 koi nemaat takva povrzanost gledajki kolku slabo bese poseten natprevarot.

inaku se uste imame realni sansi da stigneme do EP ako gi pobedime slednite dva natprevari. dobro e sto prvin igrame protiv ungarija, toj ako go dobieme se uste ke bidime vo igra i mislam deka se bi bilo mozno protiv anglija iako verojatno imaat pokvaliteten sostav. prasanjeto e samo psihiscki kako ke se nosat so denesniot rezultat.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Секако дека сред недела ,работен ден,ќе се спотегнат луѓето да полнат стадион.
Доста тресете зелени веќе аман.
Уште па терминов ,14.00
Во првата фаза од квалификациите во ноември ги играа од 13:00 ч. и на сите натпревари победија, па никому ништо![DOUBLEPOST=1521646768][/DOUBLEPOST]
у19 2-0 губи од Латвија :facepalm:
Имаа многу шанси, штета што не се реализираат, фали тој завршен чекор. А Летонците и својот менталитет, нормално не брзаат и си ја чекаат шансата. Така, и ние треба да играме, да не се брза, нашиве имаат квалитет, се гледа, ама како што рече некој во коментарите, да не се издигнуваат премногу!
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
епа ајде еве да почнеме прво од нас на форумов, кој и зошто не беше да ги бодри денес У19.

еве јас ќе почнам: бев на работа.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
епа ајде еве да почнеме прво од нас на форумов, кој и зошто не беше да ги бодри денес У19.

еве јас ќе почнам: бев на работа.
Еве јас ќе продолжам: си заминав од Македонија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Коа го гледам составот на Латвија,и они имаат добар состав.Тој шо ни бапна 2 гола,игра заедно со Чурлинов во Келн.Имаат играчи во Келн,Шалке,Вест Хем,Нотингем Форест,Сампдорија,Зенит,Верона,Цска Москва.....Како и да е,останува факт,го прегледав мечов.Многу избрзуваме,солирања,курчење,несоодветни играчи ставени на позиција.Аматеризам.Глупости.Има талентирана генерација,не знаат тактички како да се постават.Играат фригидно.Мува без глава.Првиот гол го примаме од десна страна.Литванското крило втрчува десно,овој нашиот бек се ѕвери на друга страна,коа веќе се втрчува Литванецот,овој касно се освести и си асистираше овој.Нас ни треба као Исланд,увези странски кадар на тренери и нека малку ги средат како се поставува игра.Исланѓаните ене ги.Маме расплакаа на пазарот.Направи ја во сите селекции последниве 2 години добри трансфери и се барани.Ментално се добро изградени.Тоа ни фали.Физички и технички добри сме,ама АМА......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom