Македонска фудбалска репрезентација

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.036
Ако не си знаел, натпреварот се игра на 05 септември, после суперкупот.
За другото, во право си, ама ако си дел од полицијата, партиите на власт, или на некоја невладина која работи на полето на етничкото помирување.
Ако си навивач, срамно е да не сакаш да играш во главниот град, оти се плашиш да не те посрамоти противничката навивачка група.
Тогаш промени го и главниот град, нека биде Струмица главен град на Македонија ;)
На Албанија кој е главен град?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.535
Поени од реакции
1.519
Ushte napuchimuse da ti go zakacat ebate mutaviot, od vakvi ko tebe drzhavava na ova deredzhe e, neka odat makedoncite od mala prespa, korca, vo tirana da izvadat makedonsko zname, ZHIVI ke gi zapalat, ovde kjutisi, dupisi samo vo slucajov nie sho ke sme sekogash dupeni. :sekcza:
2010 кога игравме пријателска во Корча, бев на тој натпревар и имаше локални Македонци организирани со знамиња. никој ништо не им направи.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Само мене ми изгледаат прескапи картите или? За против Шпанија.

Во октомври за двата меча против Изреал и Италија беше 500 денара за цел југ и север ако не се лажам, сега најдобрите блокови се по 800 од таму. Ја чувам картата и си викам дај да не сум грешка, ама знам дека централно на јужна трибина гледав. За блок 3 на југ е била 500 денари за два меча, сега на југ за блок 3 и 4 е 800.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Реално Шпанија за поефтино нигде на светот не ја гледаш :D За пари се игра фудбалот сосема подршка од мене имат, ако сакаш да гледаш фудбал ќе си платиш уште ние останавме тунгузија карти да не плаќаме, пак ќе исподелат гратиси..
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.438
Добро, може ли некој да ми каже како иде редоследот на столчињата? Layout-от како го гледаме на МКТикетс е перспектива замислена ако се гледа од теренот? У смисла еве бирам Блок 4

1234.png

123.png

Дали столчињата 31, 32, 44, 45 се накај Блок 3 или Блок 5? Според „дупката“ во распоредот 44, 45 се накај Блок 3?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
него у цел овој хајп за ракометов отидов демек да земам карти за Шпанија.......И ШТО КУР ИМ Е СО ЦЕНИВЕ?!?!

Нема шанси да го наполнат стадионот....Шпанија не е тоа што беше, Македонија е најлоша во историја...апсолутно цениве се ретардирани, кога беше Светски и Европски првак не беше волкава цената...

Ако волкава е картата за рандом квалификациски меч за Супер Купот лагано може 1000 евра минимална карта без да им трепне....срамота бе....барем бесплатно да идеше карта за со Турција..... катастрофална одлука, не верувам повеќе од 15 илјади луѓе да има па и тоа е многу..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
него у цел овој хајп за ракометов отидов демек да земам карти за Шпанија.......И ШТО КУР ИМ Е СО ЦЕНИВЕ?!?!

Нема шанси да го наполнат стадионот....Шпанија не е тоа што беше, Македонија е најлоша во историја...апсолутно цениве се ретардирани, кога беше Светски и Европски првак не беше волкава цената...

Ако волкава е картата за рандом квалификациски меч за Супер Купот лагано може 1000 евра минимална карта без да им трепне....срамота бе....барем бесплатно да идеше карта за со Турција..... катастрофална одлука, не верувам повеќе од 15 илјади луѓе да има па и тоа е многу..
И не само тоа, туку и за блоковите 1, 6, 19 и 13 кои се веќе во ќош се исто 500 ден како за 2,5,...кои се понасредина. Можеа тие барем по 300 да ги стават. Брат тоа е, кој сака да оди, ќе плати, ако не, си има на тв пренос. Ако реално размислиш 500 ден и не се многу со оглед колку се троши по кладилници, кафиња и цигари. Шпанија ја гледаш еднаш и којзнае кога. Ако на некој му е многу, а ептен му се оди, ќе си земе за 200. За народ кој остава 100+ милиони евра годишно по кладилници, 500 ден се гага карта би рекол :LOL:. Иронијата е што стадионот повеќе ќе се наполни од другите градови отколку од Скопје. Некој не жали пари од Битола, од Струмица да дојде, а скопјанишчата до газ им е, не им се дава ни 500 ден ни 3 саати од времето :facepalm:. Јас еве пример, за 94-та кога играле сум бил мал, за пријателската кога го отвораа стадионот не бев, а исто и за претходниот циклус, затоа сега ќе одам :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.036
А пренос од денеска има?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom