Македонска фудбалска репрезентација

Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Beše turkanje od eden igrac. Velkovski i bas nemoze nisto za ovoj gol. Kako i da e spancite imat poset 99%
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Со само еден направен фаул у цело полувреме сакаш да и' парираш на Шпанија. Епа нема.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
Ристовски ја зезна за голот... скрос безпотребно испаничи и се лупна во Велковски..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.114
Поени од реакции
4.990
Со само еден направен фаул у цело полувреме сакаш да и' парираш на Шпанија. Епа нема.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
А ти што поише парирање сакаш од ова, неискористени две шанси што може само да ги сањаш у глуп автогол
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
А овој мрслево Мојсов па доаѓа му објаснува на Даре сега на крај. Овој па Милковски "Еве совети за помладиот колега". Кој совет може Мојсов несреќана да му го даде на Даре бе? Па типот и автогол од пола терен да си даде го има измислено фудбалот. Доаѓа му кажува нешто. Божееее....

Нема бе џабе. Има несреќи у репрезентацијава и тоа е тоа. Потег за поздравување е Жута што е на клупа. Тоа е тоа. Какви голови примаме ние сме жив хаос. Нема друго објаснување. Има малери. Јас мислам дека е мрфуљот Мрме.
Нека викнат поп да исчати малце со темјанче у соблекувална. Цирко Медрано се головиве што ги примаме.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Малери што сме малери , ама толку незнање од овој Ристовски незнам . На крај краева падни бе Даре падни ќе свирне фаул у напад ваљда и судија мрси муда .
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
А овој мрслево Мојсов па доаѓа му објаснува на Даре сега на крај. Овој па Милковски "Еве совети за помладиот колега". Кој совет може Мојсов несреќана да му го даде на Даре бе? Па типот и автогол од пола терен да си даде го има измислено фудбалот. Доаѓа му кажува нешто. Божееее....

Нема бе џабе. Има несреќи у репрезентацијава и тоа е тоа. Потег за поздравување е Жута што е на клупа. Тоа е тоа. Какви голови примаме ние сме жив хаос. Нема друго објаснување. Има малери. Јас мислам дека е мрфуљот Мрме.
Нека викнат поп да исчати малце со темјанче у соблекувална. Цирко Медрано се головиве што ги примаме.
и ОЏА на помош, немојт овде поп сам, па макар бил и гг Стефан :pos:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
А ти што поише парирање сакаш од ова, неискористени две шанси што може само да ги сањаш у глуп автогол
Какво црно парирање гледаш ја не знам. Не знам ни 30 додавања дали имаме у цело полувреме. Ако гледаш само по резултат, да им парираме. Ама до кога ќе издрѓиме со ваква игра не знам.
Не очекуем ништо појќе, резултатот е "океј". Ама мора поагресивно, зошто нема вечно Шпанциве да промашуваат. Веруј сега ако ни дадат гол до 50-та минута, петарда јадемо до крај.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom