Македонска фудбалска репрезентација

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.581
Брат сите знаеме зошто се Јонуз и Бабунски селектори на репрезентациите. Не е тоа затоа што заслужиле, туку на местата се само заради тоа што се блиски до Хари, т.е. дотичниот господин им должеше услуги од минатото па мораше некако да им се оддолжи.
Составов што си го пишал е солиден, само што не сум доволно уверен во квалитетите на Ѓуровски (или подобро кажано не сум го гледал како игра и неможам да кажам нешто многу). Селекцијава ни е многу неискусно и стравувам дека овие квалификации ќе ни бидат едни од најлошите. Јонуз досега има многу среќа иначе досега ќе губевме и на пријателските...
Голема грешка е да го игра Шиков на десната бековска позиција. Тоа е грешка која не смее да ја прави ниеден селектор и само докажува зошто не му е местото таму. Тричковски мислам дека не тренба да игра толку напред, па ниту Пандев. Подобро ќе биде да играме со 5 души во средината и малку да разиграме на теренот, а не вака сме како без средина. Кажав моја желба е да го видам Демири во составот. Зошто безпотреебно зема толку напаѓачи стварно не ми е јасно...


Бтв се потврди тоа што го кажав за младинците. Грешка во одбраната и 1-0 за Грците, кои енергично го прославија голот...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Одбранава наша место да го чува, по риба отидоа, ниту еден не го маркираше, сите со поглед ја испратија топката :tapp:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
За жал губиме, иако бевме сосема рамноправни. Една деконцентрација и тоа го казнија.

Најдобар кај нашите Даниел Георгиевски, кој чука на вратите на првиот тим, посебно што е десен бек. Муарем е извонреден техничар, офанзивец и кога ќе ојача малку ќе биде сериозен кандидат за првиот тим.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Брат сите знаеме зошто се Јонуз и Бабунски селектори на репрезентациите. Не е тоа затоа што заслужиле, туку на местата се само заради тоа што се блиски до Хари, т.е. дотичниот господин им должеше услуги од минатото па мораше некако да им се оддолжи.
Составов што си го пишал е солиден, само што не сум доволно уверен во квалитетите на Ѓуровски (или подобро кажано не сум го гледал како игра и неможам да кажам нешто многу). Селекцијава ни е многу неискусно и стравувам дека овие квалификации ќе ни бидат едни од најлошите. Јонуз досега има многу среќа иначе досега ќе губевме и на пријателските...
Голема грешка е да го игра Шиков на десната бековска позиција. Тоа е грешка која не смее да ја прави ниеден селектор и само докажува зошто не му е местото таму. Тричковски мислам дека не тренба да игра толку напред, па ниту Пандев. Подобро ќе биде да играме со 5 души во средината и малку да разиграме на теренот, а не вака сме како без средина. Кажав моја желба е да го видам Демири во составот. Зошто безпотреебно зема толку напаѓачи стварно не ми е јасно...


Бтв се потврди тоа што го кажав за младинците. Грешка во одбраната и 1-0 за Грците, кои енергично го прославија голот...
Ѓуровски е топ за у репрезентација, одличен плејмејкер. Би ја раздвижил играта, ни треба играч како него кој има идеја во секој момент каде да даде топка, за разлика од овие тројца вчера што ни играа кои трчаат ко муви без глава низ терен. На пријателските изигра многу добро, постигна и одличен гол против Романија ми се чини. И во Војводина игра супер, скоро секоја уткамица е стрелец или асистент, сум имал можност доста пати да го гледам. Тодоровски играше одлично во прошлите квалификации, незнам зошто не добива сега шанса. Доста борбен и многу поподвижен од Шиков.

А најмизерна грешка на Јонуз му беше ваѓањето на Тричковски и внесувањето на Грнчаров. Нензма која му беше идеата само. Све на све катастрофа...

Иначе одбранава ни е хаос (за младиве мислим). Каков евтин гол примивме, срамота.
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Гледам се секирате губиме на полувреме .. да ви кажам 1 тајна .. наредена е од 2 во 1 .. чим можевме со англија да ја наредиме 2во1 можеме и со грците .. така да не се секирајте .. се ќе е во ред :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Имате ли во Струмица некое фонтанче да оди ова публикава да се џитне?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.117
Поени од реакции
3.975
А најмизерна грешка на Јонуз му беше ваѓањето на Тричковски и внесувањето на Грнчаров. Нензма која му беше идеата само. Све на све катастрофа...
Тоа и јас се зачудив!!!!??? И не само него што го смени со Грнчаров, туку претходно Деспотовски со Лазески... Што значи по овие две измени, ние имавме 6 одбранбени играчи и по два од среден ред и напад... Што формација ја игравме незнам (6-2-2??) лол
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тоа и јас се зачудив!!!!??? И не само него што го смени со Грнчаров, туку претходно Деспотовски со Лазески... Што значи по овие две измени, ние имавме 6 одбранбени играчи и по два од среден ред и напад... Што формација ја игравме незнам (6-2-2??) лол
Па по тие две измени се изгубивме скроз, незнаеше кој кај тера. Да не му се пријателскиве на Јонуз (жими пријателските, ги закажуваат со репрезентации кои се под 150 место на ранг листа колку да има по некоја победа), скорот ќе му биде 0-0-30!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.761
Поени од реакции
71.581
Гооооооооооооооооооооооооооооооооооооол, Даниел Георгиевски :vozbud:
Ајде се разгоре мечов. Едноставно ги газиме во вториов дел. Овој Хасани што е од Шкендија многу ја размрда играта. Дели одлични топки, а и сите играат многу пожртвувано. Мора да ги победиме и да им замрсиме сметки!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom