Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.638
Podobro mal chist grad odkolku Skopje koe pola e ship tarsko.
ova e toj seljacki mentalitet... koja metropola e cista? sekade imas mesavina na narodi, cisti se samo selata ko ona vasheto... mada vie si imate cigani duri i ekipa od bairo :lolzz:
Автоматски споено мислење:

kako go svrti muabetot ebate ajde sega ne chinime deka nie imame edna ekipa vie chinite 2 deka imate abhaha
abe samo ebanje na sred metropola da vi se zemi titulata da ne jadite mnogu lajna
nie imame poveke 2 se samo u finishot na kupot.

uste ne ste svesni sto ve ceka narednite nekolku nedeli...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
prolet-tikves slaba utakmica, so presvrti ,prolet vodese so 2 razlika i imase 2 napadi za tri ama prokocka...sudiite ko i utakmicata tapi...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Пак ли судиите?
добро е да имат и коментари за нив ,дали ја одработиле здачата...на двете страни имаше грешки .....коментари од тие шо ги разбирет судиските правила ...
 
Член од
19 април 2023
Мислења
141
Поени од реакции
158
Колку непредвидлив плејоф Вардар изгуби од Тиквеш,Тиквеш изгуби од Охрид, Охрид изгуби од Вардар,Алкалоид изгуби од Охрид итн Само предвидлив е Е.Пелистер .Со 14 порази од ЛШ е Кил за сите во домашно првенство.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
123
Поени од реакции
487
Колку непредвидлив плејоф Вардар изгуби од Тиквеш,Тиквеш изгуби од Охрид, Охрид изгуби од Вардар,Алкалоид изгуби од Охрид итн Само предвидлив е Е.Пелистер .Со 14 порази од ЛШ е Кил за сите во домашно првенство.
Сега можиш да сватиш колку мизерни сте останатите ко губите од клубот шо има 14 порази во ЛШ.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
141
Поени од реакции
158
Сега можиш да сватиш колку мизерни сте останатите ко губите од клубот шо има 14 порази во ЛШ.
Ајде де ќе бидете шампиони,ама дали ќе играте ЛШ.? Имате образ да барате Вајлд карта ?И го сметате голем успех што го победивте Алкалоид, се исплашивте како на Кил да му гостувавте.Први во домашно првенство последни во Европа со екипа на ЛШ.Кизиќ мак.репрезентативец не е ни резерва во домашно првенство.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
123
Поени од реакции
487
Ајде де ќе бидете шампиони,ама дали ќе играте ЛШ.? Имате образ да барате Вајлд карта ?И го сметате голем успех што го победивте Алкалоид, се исплашивте како на Кил да му гостувавте.Први во домашно првенство последни во Европа со екипа на ЛШ.Кизиќ мак.репрезентативец не е ни резерва во домашно првенство.
Глуп си ко кур!
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Вардар-Пелистер 24 -20. Заслужена победа на домаќините.Пелистер имат играчи ама немаТ тренер и екипата е тотално неспремна.
Тактички ја изгубија утакмицата,првата комбинација за левото крило ја имаа во 28 мин,наместо да почнат турбо со брз центар и комбинации за крилата и да ја решат утакмицата во првите 12 мин...очајни ,звезди скапи ,тетоважи ,гелчиња...Дали некој ја гледал табелата до денес дека Вардар имаше најмалку примено голови.
Судиите смешни,појма немаат од ракомет....сам да ја судев утакмицата ке пропуштев само некој престап....2 црвени картони,недосудени пенали,кораци,исклучвења,шо е многу многу..
Ке бидит интересно на 21/4 во Охрид ....ако тепаме во игра повторно ќе се 4 екипи за титулата.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
141
Поени од реакции
158
Денес очекувам тврда натпревар, на кој многу важно или најважно ќе биде да не се загубат нервите и да не се наседнува на никаква провокација од никој, оти познати ни се и Борко и Михајло, а и Чукиќ, Гоцета и цела компанија провокатори, па и јаболкарот.

Крајниот резултат мислам дека ќе биди 2-3 разлика за нас, освен ако ЕПТЕН не ги осакатат судиите. Очекувам капитенот капитенски да му чукни 7-10 гола и да му го покажи битолскиот инает, а исто и Борзаш да биди над 5 гола. На тој јапонецот од почеток јако па макар и за 2 минути да е да му се дај дознаење како на Митев, уствари со сите така, и ќотек МАШКА ИГРА и полнење.
Автоматски споено мислење:

Денес очекувам тврда натпревар, на кој многу важно или најважно ќе биде да не се загубат нервите и да не се наседнува на никаква провокација од никој, оти познати ни се и Борко и Михајло, а и Чукиќ, Гоцета и цела компанија провокатори, па и јаболкарот.

Крајниот резултат мислам дека ќе биди 2-3 разлика за нас, освен ако ЕПТЕН не ги осакатат судиите. Очекувам капитенот капитенски да му чукни 7-10 гола и да му го покажи битолскиот инает, а исто и Борзаш да биди над 5 гола. На тој јапонецот од почеток јако па макар и за 2 минути да е да му се дај дознаење како на Митев, уствари со сите така, и ќотек МАШКА ИГРА и полнење.
Ова се зборови на самобендисан навивач на Еурофарм.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767

Браво за Охрид, сериозен играч е Пешич.
Ке заминат уште 2-3 да се отворит простор за новите засилувања....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Охрид преговараат со Мандалиниќ и Периќ.
Политики настрана, градоначалников ко бивши голман на РК Охрид изненадвит со трансфер политикава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom