Македонска кошаркарска лига сезона 2011/12

Кој ќе биде шампион во сезоната 2011/12?


  • Вкупно гласачи
    183
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ќе се усреќат ногу...
Ондак што плачеше цело Кавадарци на тоа групата што ви е на ФБ?
Ќе ви пишеше еден пост и се палевте како луди, со постови врати се Јоле мајсторе, недостигаш на тимов а у. :cool:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Ондак што плачеше цело Кавадарци на тоа групата што ви е на ФБ?
Ќе ви пишеше еден пост и се палевте како луди, со постови врати се Јоле мајсторе, недостигаш на тимов а у. :cool:
Брат,Бошко Јововиќ ќе му остане на сите у сеќавањата како кошаркар шо играеше со срце за тимот,за залагање и за срце-секоја чест. Ама у конкуренција на Балша Радуновиќ,според мене најдобрата 4 во Македонија,незнам колку ќе игра...во таа смисла го реков тоа. Подобро ако беа расположени за давање пари да го земеа Бојан Крстевски од Торус или некој друг млад македонски играч шо би бил повеќе на клупа. Вака немаат право на уште еден странски играч,а на позиција 1,2,3 ги имаат само Морбан,Тасовски и Филиповиќ....кој квалитетен играч планираат да го земат на овие позиции? :)
 

Vaseeee

Мадридиста!
Член од
24 мај 2008
Мислења
164
Поени од реакции
57
Дечки Торус(како спонзор мислам) во Работнички? така слушнав, ако има некој што знае..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom