Македонска кошаркарска лига - Сезона 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/13?

  • МЗТ Скопје

    Гласови: 90 49,7%
  • Фени Индустри

    Гласови: 9 5,0%
  • Работнички

    Гласови: 20 11,0%
  • Лирија

    Гласови: 2 1,1%
  • Кожув

    Гласови: 8 4,4%
  • Куманово

    Гласови: 24 13,3%
  • Торус

    Гласови: 1 0,6%
  • Вардар

    Гласови: 4 2,2%
  • Струмица

    Гласови: 11 6,1%
  • Пелистер

    Гласови: 12 6,6%

  • Вкупно гласачи
    181
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Aматеризам до бесконечност,бедотија од телевизија,никаков графички приказ,коментаторот е солиден али делува многу смешно кога и самиот незнае колку е резултат(секако не е он крив за ова).
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Бојан Трајковски можел а и треба да биде играч за една класа подобар од она што е сега. Кога беше озбилен додека играше денес(проблем со лични грешки) им задааваше мака на Чековски и Гечевски а го јадеше Николовски како мало дете. Му покажа како се игра под кош.Мислам дека му фалат едно 4-6цм да биде вистински центар. Вака со 206цм само 4ка. И да, да не коментира на секоја судиска одлука, се однесува како дете. Доколку поработи на него некој подобар тренер со авторитет мислам дека би имале одличен играч за во репрезентација
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Куманово :cuc::cuc:
Нема да ми биде жал ако изгубиме од МЗТ ( не дај боже :) ) , за мене тие се ШАМПИОНИ !!!
Слушајте ми го зборот, во сала ( Борис Трајковски ) ќе биде исполнет капацитет од 65 % со Кумановци.Не сакам да помислам каква атмосфера ќе биде тоа :vozbud:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Е момци, да не знаете за утре колку пари ќе биде карта? Т.е. поише ме занима дали ќе важи истото како и денес, 2 со 1 карта.
Од 19 се игра така? :)
150 ден е карта, со една карта ќе може 2ца да влагаат.
Финалето е од 19:00
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Утре 3 илјади Кумановци у Борис,инвазија ке има,марк мај вордс.
 
H

HoT IcE

Гостин
МЗТ е далеко поквалитетна екипа, ама не значи дека Куманово ќе биде лсан противник. Исто како што Партизан беше поквалитетан од МЗТ па га едева немиен у Скопје. Све е отворено, фаворит е МЗТ, али ја се искрено надам на голему радост од Куманово, заслужуев.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Честито кумановци,ме радува што ќе играме со вас во финалето дури и јас навивав за вас.Срамота е едно финале да се игра без ватрени навивачи,а тоа утре ќе биде врв.Ние по шестата круна,а вие ? :D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Јутре да им покажемо на Скопјани како се пуни сала...
--- надополнето: 31 март 2013 во 03:46 ---
Честито кумановци,ме радува што ќе играме со вас во финалето дури и јас навивав за вас.Срамота е едно финале да се игра без ватрени навивачи,а тоа утре ќе биде врв.Ние по шестата круна,а вие ? :D
Доволно ке биде на вас провинцијалците да ви покажеме како се сака клуб,дури и надвор од својот град,така што ке ја испуниме слаата,за нас тие се веќе нашите херои,ни донесоа толку голема радост оваа сезона,што веќе ништо неможеме да им замериме,едноставно душата ја оставија на паркетот,а вие со државните пари,само напред по трофеите (y).
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Костовски како игра сезонава ништо чудно следна сезона да потпише за МЗТ, а за место во репрезентацијата дефинитивно треба да има за него.

Димчевски можеше далеку подобар играч да стане али кафаните му ебаа матер, се насочи кон полошиот пат. :)

П.С. Лукович колку години има?
89 годиште е
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Наместо да уживате во игрите на своите клубови пак почнавте со мерење пениси кој бил подобар/поголем/побогат. Оставете го тоа, одете вечер во сала и дајте му поддршка на својот клуб и пред се уживајте во натпреварот...верувам дека ќе биде доста интересен
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Вчера ми се дешаваше оргазам. Уште не ми се верува што се деси... секоја чест за играчите шти изиграа лавовски и ни обезбедија финале дуел со Мзт.

Вечер ќе биде ватрено па нека победи посреќната екипа не поквалитетната се знае дека тоа е Мзт. Ама верувам дека нашиве момци нема да се дадат толку лесно и дека достоинствено ќе го бранат дресот.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Со среќа вечерва. Да биде фер и коректно и нека победи екипата која повеќе ја заслужи титулата.:icon_lol:
 
H

HoT IcE

Гостин
Вечер нека победи подобар. Мене ми е апсолутно важно Куманово да освои куп, ама и да не освои ја ќе сам задовољан после ичершањ орагазам што га доживе пред ТВ, фала ги много на кошаркари, одиграсва евергрин утакмицу и двата тима. Вечер ќе биде интересан дуел, што од што се сретнуев две најквалитетни екипи овуј сезону, ем две најквалитетни навивачки групе. АЛЕАЛЕ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom