Македонска кошаркарска лига - Сезона 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/13?

 • МЗТ Скопје

  Гласови: 90 49,7%
 • Фени Индустри

  Гласови: 9 5,0%
 • Работнички

  Гласови: 20 11,0%
 • Лирија

  Гласови: 2 1,1%
 • Кожув

  Гласови: 8 4,4%
 • Куманово

  Гласови: 24 13,3%
 • Торус

  Гласови: 1 0,6%
 • Вардар

  Гласови: 4 2,2%
 • Струмица

  Гласови: 11 6,1%
 • Пелистер

  Гласови: 12 6,6%

 • Вкупно гласачи
  181
Статус
Затворена за нови мислења.
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Ццц 2 саата ја празнат салава еј - една трибина, па вчера да се одлучеше да се испразни Вембли ќе немаше жив човек за 5 минути.

Епа ова не е Вембли, Фемили се во прашање... 1 саат не вадеа од сала :)

Нека ни е честито титулата момци. Изгазија све оваа година, можеби и најдобрата од постоењето на клубот.
 
A

Aruna_Kone

Гостин
Горд сум што навивам за овој клуб....Едноставно и после 27 години од мојот живот, истиот филинг, истата страст, истите емоции према клубот.... кога одново срцето ќе ти затрепери на песна, кога ќе те полазат морници во моменти на еуфорија, кога плачеш и кога се радуваш за клубот, е тоа е вистинска љубов. Фала ви момци за новата титула... Аеродром ќе ве слави уште долго....

Само едно ќе кажам за инциденотот пред да почнете сите неупатени да критикувате... Инцидентот настана поради напд врз наш член од страна на домашната публика, како фамилија возвративме жестоко, и тоа е тоа. Предизвикувачите си го добија своето, во и надвор од салата (оние што глумеа хулигани и дојдоа да покажуваат некоја сила)...
Иначе останатито дел од публиката стварно беше коректен, пред за време и по натпреварот. Стварно луѓе за почит без никакви инциденти провокации, а згора на се и не подржуваа во справувањето со "гевгелиските фраери". Десетка од мене како член на навивачка група за нив. Оние пак што сакаа да мерат кур со нас, а сеуште цицаат, памет за друг пат...
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Само едно ќе кажам за инциденотот пред да почнете сите неупатени да критикувате... Инцидентот настана поради напд врз наш член од страна на домашната публика, како фамилија возвративме жестоко, и тоа е тоа. Предизвикувачите си го добија своето, во и надвор од салата (оние што глумеа хулигани и дојдоа да покажуваат некоја сила)...
Иначе останатито дел од публиката стварно беше коректен, пред за време и по натпреварот. Стварно луѓе за почит без никакви инциденти провокации, а згора на се и не подржуваа во справувањето со "гевгелиските фраери". Десетка од мене како член на навивачка група за нив. Оние пак што сакаа да мерат кур со нас, а сеуште цицаат, памет за друг пат...
Ај не се форсирај молим те. Демек вие не сте влезени во филм и демек на гостовање сте китка за мирисање, секогаш имало препукувања ако е за тоа зошто во Кавадарци полицијата ви го врати шалот пичиња едни...
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Ај не се форсирај молим те. Демек вие не сте влезени во филм и демек на гостовање сте китка за мирисање, секогаш имало препукувања ако е за тоа зошто во Кавадарци полицијата ви го врати шалот пичиња едни...

Па пичко една, шалот во Кавадарци му го земавте на девојчето што седеше на неутрална. Тоа ли е успех бе кретену ? Проаѓаме меѓу вас да купиме карти се чудите од страна. Што не нападневте тогаш ? Зошто во сала се силите и зимате шал на девојче ? Срамота сте бе, уште се фалиш со ова.. цццц
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Што кур си и го дал шалот бе ако незнае да го чува? А за у Гевгелија дечките се вистински домаќини и едни од најфер навијачи кај нас така да може само да ќутите...
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Што кур си и го дал шалот бе ако незнае да го чува? А за у Гевгелија дечките се вистински домаќини и едни од најфер навијачи кај нас така да може само да ќутите...

Реквизити се за продавање бе пријателе, тоа ли е трофеј ?
Сите дома имате реквизити од некоја балканска навивачка група, тоа значи дека сте ги тепале тие истите и дека сте појаки од нив ?
Срамота е да се фалиш дека си земал шал на девојче што седела на нутрална, а притоа надвори имаш прилика да нападнеш навивачка група дупло помала од тебе.
И да гевгеличани се добри се додека водат, штом почнат да губат почнуваат да си го покажуваат сељачкиот синдром.
И внетре и надвор од сала они ги предизвикаат инцидентите, па ги удривме по пи*ка :) Ќе не памтат.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Вчера во Гевгелија на покана на газдата на Кожув беа првите луѓе на Партизан, што е целта на посетата не знам, ваљда ќе се изроди некоја соработка. Инаку кон крајот на септември ќе биде организиран најсилниот турнир во Македонија, покрај Кожув, ќе учествуваат Партизан, Паок и Лукоил.Директорот на Партизан Драган Тодориќ и претседателот на КСС Драган Томашевиќ, на прием кај градоначалникот на Гевгелија.
 
M

MrzaRules

Гостин
Вчера во Гевгелија на покана на газдата на Кожув беа првите луѓе на Партизан, што е целта на посетата не знам, ваљда ќе се изроди некоја соработка. Инаку кон крајот на септември ќе биде организиран најсилниот турнир во Македонија, покрај Кожув, ќе учествуваат Партизан, Паок и Лукоил.Директорот на Партизан Драган Тодориќ и претседателот на КСС Драган Томашевиќ, на прием кај градоначалникот на Гевгелија.
Незнам каде, ама читав некаде дека ќе има некој турнир на кој ќе играат Партизан и Паок, нормално и Кожув. За шо како беше ама ич не ми текнува. Може и грешка сум.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Незнам каде, ама читав некаде дека ќе има некој турнир на кој ќе играат Партизан и Паок, нормално и Кожув. За шо како беше ама ич не ми текнува. Може и грешка сум.
yep, тоа е турнир организира Кожув на кој ќе игра и Партизан а и Паок :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.241
Кошаркарскиот клуб Партизан од Белград ја прифати поканата од КК Кожув Гевгелија за гостување во Гевгелија во периодот од крајот на август до почетокот на септември, период во кој што ќе бидат одржани заеднички тренажни активности помеѓу двата кошаркарски клуба. Исто така во овој период ќе бидат одиграни неколку пријателски контролни натпревари помеѓу КК Партизан од Белград, МЗТ Скопје, ПАОК од Солун и КК Кожув од Гевгелија. Останува дополнително да бидат допрецизирани точните термини за одигрувањето на поединечните натпревари. Најверојатно петок, 30ти август Партизан ќе ја отпочне новата сезона против првакот на Македонија, МЗТ Скопје. Утредента на 31ви август, Партизан ќе одигра пријателски натпревар со вицешампионот на Македонија, КК Кожув, а последниот натпревар Партизан ќе го одигра на 1ви септември против ПАОК од Солун. Сите овие натпревари ќе се одиграат во Спортската сала 26ти Април во Гевгелија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom