Македонска берза

По добивањето датум за преговори:

 • МБИ10 ќе порасне најмалку за 20%

  Гласови: 14 13,9%
 • Ќе порасне до кај 10%

  Гласови: 20 19,8%
 • Акците кои ги имам во портфолио ќе пораснат најмалку за 20%

  Гласови: 8 7,9%
 • Нема да добиеме датум

  Гласови: 35 34,7%
 • Јас немам акции, јас сум од Пехчево

  Гласови: 24 23,8%

 • Вкупно гласачи
  101
Член од
14 јануари 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
nakratko da mi kaze nekoj so se desava so Granit momentalno t.s dali e dobro za investiranje u momentot
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
109
Што бе толку беше релито?

Ја па мислев барем до март ќе тераме
ке има друго рели, надолу хахахах

мора новиве инвеститори да осетат и пад хехехе
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
144
Поени од реакции
59
Ја видовте блок трансакцијата на КМБ? 7000 ком. на 7400 ден.
 
Член од
3 декември 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
A koi se davackite prema drzavata koga ke prodades akcii kako se plaka danok samo na dobivkata ili i na tvoite pari ili ako si vo minus so akcite nekoj da mi objasni
 
Член од
20 април 2009
Мислења
107
Поени од реакции
55
Ја видовте блок трансакцијата на КМБ? 7000 ком. на 7400 ден.
Ja vidovme.. povtorno prefrlanje od lev u desen djeb od istata brokerska kako sto NLB pomina na 18000 pred 20tina dena.
Kmb i Alk se spremni za korekcija, ke vidime kolku ke vratat.. sto e i normalno posle tolkav rast..
 
Член од
31 август 2017
Мислења
110
Поени од реакции
34
Ja vidovme.. povtorno prefrlanje od lev u desen djeb od istata brokerska kako sto NLB pomina na 18000 pred 20tina dena.
Kmb i Alk se spremni za korekcija, ke vidime kolku ke vratat.. sto e i normalno posle tolkav rast..
6600-6800.... 12300-12600.....i posle.... Ljetif..... >8500 - ~15000
Predvidlivi I ova im e terkot.... Osven ako procitaat tuka (a citaat) Pa da go smenat scenarioto
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
542
Поени од реакции
240
Blokche ama socno blokche beshe i TNB na 18.000 blokot pa ete ja denes skoro 18.000 :)
Isto da ne bide i so blokcheto na 7400 pa da ne dojde 8.000 :)
 
Член од
25 август 2016
Мислења
308
Поени од реакции
206
Хахахахахха, мемо до сите на кајгана, да се гласа за сдсм, да рипне берзата за 102.3% во 2020!!


Аууу, манипулант бесрамен
 
На врв Bottom