Македонска Втора Лига

Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
На најјинтересно ваљда се вклучив на Гостивар - Воска,едно бате во 25та минута му влага на судијата и му пцуе се живо,ни да го тргне некој ни ништо,судијата чека да си испадне овој :D
https://off.net.mk/offside/fudbal/zhenata-na-sudijata-dezhuren-krivec-vo-mak-fudbalot?fbclid=IwAR0DgjbDs3gXsg-pSbjdrdlf2bntYlen2QposjiGGexFqy9gqO18BLtQtTk

Еве и по медиумите :D Иначе во 25та минута батето со црна мајца кај помошникот горе му влезе на судијата
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
@strcelino само да те поздравам:P
Ги гледав Братство со Беласица. Шут на гол немаа освен пеналот Беласица. Ужас беа, на крај едвај се спасија од пораз.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Пренесот Братство - Беласица ми беше врв, пишуват струмичани сврти камерата си шинавме вратот, овој што да ја вртам камерата сврти ти телефонот (со тој албански нагласок) па кучиња по терен, урнабес утакмица :pos::pos::pos::pos::pos:, на овој терен успех е и тие два гола што паднаа, бетер од нива :).
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Што се гледа прво? Гол разлика или мeѓусебен дуел?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Што се гледа прво? Гол разлика или мeѓусебен дуел?
По некоја логика, треба да решава гол разликата, бидејќи секој со секого ќе одигра три пати, па не е праведно да се мерат меѓусебните дуели кога една екипа ќе има играно 2 пати на домашен терен. Барем така беше во прва лига кога се играше трикружно.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
По некоја логика, треба да решава гол разликата, бидејќи секој со секого ќе одигра три пати, па не е праведно да се мерат меѓусебните дуели кога една екипа ќе има играно 2 пати на домашен терен. Барем така беше во прва лига кога се играше трикружно.
Да да, така мислев и јас, гледам и на резултати пишува исто, барав на ффм не најдов, сепак фала за одговорот.
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
За време на сезоната се гледа гол разлика. По завршување на сезоната, кога ке се одлучува кој ќе иде прва лига, се гледа меѓусебен дуел прво
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
за местата кои водат некаде Прва, бараж, Трета, одлучува меѓусебен дуел. за оние кои не решаваат за ништо се гледа гол-разлика.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Абе дечки, не ги следам воопшто македонскиве лиги последниве неколку години, ама сега случајно отворив да видам што се случува и гледам Силекс игра во Втора лига - Запад, а Победа во Втора лига - Исток. o_O WTF happened? Или јас сум нешто во заблуда?
Автоматски споено мислење:

Еве сега гледам и други имало: Братство 07 од Житоше е во Исток. :tapp:
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе дечки, не ги следам воопшто македонскиве лиги последниве неколку години, ама сега случајно отворив да видам што се случува и гледам Силекс игра во Втора лига - Запад, а Победа во Втора лига - Исток. o_O WTF happened? Или јас сум нешто во заблуда?
Автоматски споено мислење:

Еве сега гледам и други имало: Братство 07 од Житоше е во Исток. :tapp:
Ако мислиш на форматот,веќе неколку години Ффм тера вака со новиот концепт,како шо беше мислам во Југославија.Скоро се зборуваше дека веројатно ќе има трансформација назад во една заедничка лига наместо две регионални исток-запад. Не знам дали знаеш дека и Вардар е во втора лига . Нов газда имаат,се спомнува со турско влијание дека е.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Ако мислиш на форматот,веќе неколку години Ффм тера вака со новиот концепт,како шо беше мислам во Југославија.Скоро се зборуваше дека веројатно ќе има трансформација назад во една заедничка лига наместо две регионални исток-запад. Не знам дали знаеш дека и Вардар е во втора лига . Нов газда имаат,се спомнува со турско влијание дека е.
Не бе, каков формат, форматот ми е јасен. Не ми е јасно зошто Силекс е во Запад а Победа во Исток.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Не бе, каков формат, форматот ми е јасен. Не ми е јасно зошто Силекс е во Запад а Победа во Исток.
затоа што Силекс е од ОФС Кратово, ОФС Кратово припаѓа на 3.МФЛ Север, а 3.МФЛ Север гравитира кон 2.МФЛ Запад. оттаму Силекс е во 2.МФЛ Запад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom