Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
А зашто мислиш дека Косово бара членство во интернационална организација? Они првично сакаат независност. Па отом потом. Шфицарска не е во ЕУ, супер си тера. Ние сме тие кои по секоја цена, па макар и идентитет сакаме да влеземе во тие интернационални организации...

п.с Да не дојде до заблуда, веќе се продадовме со името во ОН. За во НАТО и ЕУ...ќе видиме.
Za zal...:jaj:
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
Kazav i pak ke kazam, dur Bakjuska gavarjot: NJET, bidjot: NJET. A Bakjuska gavarjot: NJET. Nazdarovlja!
E sega, delumno priznavanje od EU (bucnati od SAD, oni neli, ni luk jale ni mirisale, ko AMC kompjuteri; demek da ne se rckaat so tavarishite) e veke drug muabet; ko demek stabilizacija i dobro poznati drndanja
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Kazav i pak ke kazam, dur Bakjuska gavarjot: NJET, bidjot: NJET. A Bakjuska gavarjot: NJET. Nazdarovlja!
E sega, delumno priznavanje od EU (bucnati od SAD, oni neli, ni luk jale ni mirisale, ko AMC kompjuteri; demek da ne se rckaat so tavarishite) e veke drug muabet; ko demek stabilizacija i dobro poznati drndanja
Па така и ќе биде. Со тоа и се задоволни. Сеа дека Русија нема да ги признае независни, не се баш засегнати косоварите. Важно еднострано ќе си прогласат, ќе си врват они, дали со дрога, дали со економија. Ќе си се запишат во тефтерот како нова држава, и ич око нема да им трепнуе, дали грците, русите, или србите, ќе им го признаат тоа име.

Наше останува, да одбереме дали ќе играме економски, да отвориме нов пазар, или не. Друго нас не не засега.
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
Па така и ќе биде. Со тоа и се задоволни. Сеа дека Русија нема да ги признае независни, не се баш засегнати косоварите. Важно еднострано ќе си прогласат, ќе си врват они, дали со дрога, дали со економија. Ќе си се запишат во тефтерот како нова држава, и ич око нема да им трепнуе, дали грците, русите, или србите, ќе им го признаат тоа име.

Наше останува, да одбереме дали ќе играме економски, да отвориме нов пазар, или не. Друго нас не не засега.
E da, ama ima tuka edna muka. Nemozat vo ON bez Bakjushka da kaze nazdarovlja! taka da, ne se nova drzava. no vo krajna linija, imas pravo. nim im e bitno toa pudlicite od Brisel da gi priznaat. Toa sto ne mozat vo EU kako nepostoecka drzava vo ON, e za toa posle ke gi boli keceto, mislam glavata.:toe:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Нема потреба од симнување бе, ние и маскиран знаеме дека си SWEDEN под друг јузер : ))))

И колку мрзам некој кога продава патриотски приказни и се лупа во гради, а аплицирал за бугарски пасош.
:pos2: znaev mi go zede zborot::):pos2:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Kosovo e fiktivno nezavinso ostanuva uste toa da se legalizira na hartija, a kako toa ce go stori Evropa kurvata moze na mnogu lesen nacin da go resi. Sto se veli i volkot sit i ovcite na broj .Evropa doseka prevzemase samo politcki odluki bez razlika na ispolnuvanje na obvrski ili standardi .Predlagam zaedno vo pakaet site zemji na Balkan Makedonija Srbija Albanija Hrvatska i Bosna so edna politicka odluka da bidat avtomatski cleniki na evropskata unija.:smir: So toa ke se resi problemot na balkanot .NEMA GRANICI NELI.
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
E da, ama tokmu toa go neke Evropa, oti ke nema kaj da si igraat Red Alert i Medall of Honor
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Kosovo e fiktivno nezavinso ostanuva uste toa da se legalizira na hartija, a kako toa ce go stori Evropa kurvata moze na mnogu lesen nacin da go resi. Sto se veli i volkot sit i ovcite na broj .Evropa doseka prevzemase samo politcki odluki bez razlika na ispolnuvanje na obvrski ili standardi .Predlagam zaedno vo pakaet site zemji na Balkan Makedonija Srbija Albanija Hrvatska i Bosna so edna politicka odluka da bidat avtomatski cleniki na evropskata unija.:smir: So toa ke se resi problemot na balkanot .NEMA GRANICI NELI.
Neli, neli. Pazi samo, nekoj da ne te slushne...:pos2:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
17,02,08.Ај честито.Ете Самарџиќ обзнани денес кога Косово ке прогласи независност. А кој ги знае работите на Косово подобро од Белград. Пола фаци уште работат за КОС.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
И какво ако биде отделна д'ржава Косово? Това ли е решението на проблемите ?Напротив - ке донесе нови проблеми.Единственото решение е во Европската Унија.И тогава - равни права и равни отговорности за сите.Границата е во душите на лугето а не другаде.А таја граница ја поставјат мизеријата и невежеството.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
И какво ако биде отделна д'ржава Косово? Това ли е решението на проблемите ?Напротив - ке донесе нови проблеми.Единственото решение е во Европската Унија.И тогава - равни права и равни отговорности за сите.Границата е во душите на лугето а не другаде.А таја граница ја поставјат мизеријата и невежеството.
Абе бугар,како би ти било тебе ако ти кажам дека варна е моја и ке си ја земам а ти неможеш ништо да направиш?
Што мислите,дека албанскиот вирус ке ве поштеди вас?
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Абе бугар,како би ти било тебе ако ти кажам дека варна е моја и ке си ја земам а ти неможеш ништо да направиш?
Што мислите,дека албанскиот вирус ке ве поштеди вас?
Мислам дека сичко на овој свет се вракја...Ништо не остава без последствие, само дето некои луге се сметат за велики. За мене ако сакаш да знаеш,до десето колено кр'вта ми е од Македонија.Ти си от смесен произход и затова ти е криво.Ама јаз не сум ти крив.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Абе бугар,како би ти било тебе ако ти кажам дека варна е моја и ке си ја земам а ти неможеш ништо да направиш?
Што мислите,дека албанскиот вирус ке ве поштеди вас?

Гледам тебе вирусот веќе те фатил. Душичка, лечи комплекси над татарчето. Убаво ти кажа Соколов, само што ти не го прочита.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom