Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
[media]http://www.gazetaexpress.com/pdf/888.pdf[/media]

Еве го новото издание на Газета Експрес Косово , каде во овој вонреден празничен број има доста долго интервју со бившиот лидер на ДПА, Џафери
 
Член од
14 август 2006
Мислења
40.852
Поени од реакции
70.709
Косовскиот “Express" на насловна страна денеска:


Е ова ќе биде јака држава! Невидена цивилизација и култура. :vozbud:
Ај со среќа!
На Тито му порачале фак ју!
Во Косовскиот “Express" изгледа работат деца од по 16 години старост, што не памтат што има Тито направено за Албанците на Косово!
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Moronot Kostunica imashe dobar govor, ajde da vidime neka go drzi zborot.
 

Vartolu

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
13.424
Поени од реакции
3.749
Реалноста е таква..Нека е честита независноста на косоварите, ама никој нека не ја допира Македонија...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom