Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Реалноста е таква..Нека е честита независноста на косоварите, ама никој нека не ја допира Македонија...
На кој честиташ ???? Има некој од Косово присутен на форум ?????

Не верувам...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.614
Поени од реакции
5.281
А што ќе прават ако Србија остане на ставот и им ја исклучи електричната енергија?

Први држави што ќе го признаат косово се В.Британија, Италија, Франција и Германија кои се очекува уште денес да го признаат Косово!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.275
А што ќе прават ако Србија остане на ставот и им ја исклучи електричната енергија?
Ти гледај што ќе праиме ние во тој случај, затоа што тогаш и на нас би ни ја исклучиле.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ти гледај што ќе праиме ние во тој случај, затоа што тогаш и на нас би ни ја исклучиле.
trazlili ste gledajte.
samo brakjata rusi gi nema da se javat.isto ko 99-ta.
zasto oni ne pratat nekoj kontingent na kosovo??????????
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А што ќе прават ако Србија остане на ставот и им ја исклучи електричната енергија?
Тогаш нашиве давајгаз политичари ќе им ја исклучат струјата на македонскиот народ и ќе им пуштат на косоварите. Се за комшиите!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
rusite sakaat itna sednica na sovettot za bezbednost.
bas da vidam sto ke serat
 

OFcp&&&

МИСЛИТЕЛ
Член од
18 ноември 2007
Мислења
239
Поени од реакции
0
Тоа е...бесконечна човечка глупост...

Додека целиот свет не стане една држава,додека не почне низ светот да се зборува еден јазик и т н , ќе има војни и слично...

Што е важно дали си македонец,албанец,американец,русин?
Мене ми е важно тоа што сум Земјанин....
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
KOŠTUNICA: NEZAPAMĆENO NEZAKONJE
POLITIKA - UNUTRAŠNJA - Nedelja, Februar 17, 2008 16:23

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica obratio se javnosti povodom jednostranog proglašenja lažne države na tlu Srbije.

'Poštovani građani Srbije,

Danas, 17. februara protivpravno je proglašena lažna država Kosovo na onom delu teritorije Srbije koji se nalazi pod vojnom kontrolom NATO pakta. Do ovog nezapamćenog bezakonja dovela je destruktivna, surova i nemoralna politika sile koju sprovode SAD. Ovim činom je celom svetu dato na znanje da Amerika silu stavlja iznad Povelje UN i da je spremna da samovoljno, bezobzirno i grubo krši međunarodni poredak zarad svojih vojnih interesa.

Stavljajući nasilje iznad načela međunarodnog prava, SAD su primenom slepe sile ponizile i naterale EU da pogazi principe na kojima počiva sama EU. Amerika je prisilila Evropu da je sledi u nečuvenom nasilju koje demonstrira nad Srbijom. Evropa je danas pognula glavu i zbog toga će i ona biti odgovorna za sve dalekosežne posledice koje će ovo nasilje imati po evropski i svetski poredak. Time je, pre svega, ponižena Evropska unija, a ne Srbija. Srbija je odbila da se ponizi, držeći se čvrsto prava i odbijajući da se povinuje sili.

Jednostrano proglašenje lažne države pod starateljstvom SAD i EU, predstavlja završni čin politike sile koja je započeta agresijom i bezumnim bombardovanjem Srbije i potom nastavljena dolaskom NATO trupa na Kosovo i Metohiju. Nikada se kao danas 17. februara nije jasnije pokazala istina zašto je Srbija divljački razarana pod NATO bombama. Pravi temelj lažne države Kosovo čine bombe kojima je NATO rušio Srbiju. Zato treba reći pravu istinu da iza ove lažne države stoje, pre svega, vojni interesi NATO pakta, što je i potvrđeno Aneksom 11 Ahtisarijevog plana. Samo tako je mogla nastati ovakva lažna država, a ona zauvek ostaje lažna makar za njeno priznanje zapadne zemlje žrtvovale ceo svetski pravni poredak i rizikovale mir.

Predsednik SAD, koji je odgovoran za ovo nasilje, i njegovi evropski sledbenici, biće crnim slovima upisani u istoriju Srbije, ali i u svaku istoriju međunarodnog prava i na njemu zasnovanog svetskog poretka', naglasio je premijer Vojislav Koštunica u obraćanju javnosti Srbije.

http://www.krstarica.com/s/index.php?s=http://www.rts.co.yu/&r=http://www.krstarica.com/lat/katalog/Mediji/Televizija_i_video/
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
abe mlatenje prazna slama.pak istiot muabet.i so sea amerika i eu da ne imaat griza na sovesta koga ovoj im go kaza ova.
daj rat bre majstore.salji vojsku tamo dole.
ne moze vaka da ostane.malce pederski govor.
sepak kostunica e blaga verzija na milosevic a ne ist ko milosevic.
koga ke pocne so dela da raboti e togas ke go postuvam a ne vaka.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Македонија со признавањето на Косово штотуку стана провинција на Колумбија. Албанската мафија исклучително развиена заедно со останатиот дел од светските шверцери преку море истоваруваат огромни количества во Италија.
Од Бар во Бари каде ланецот е воспотавен одамна, од Црна Гора во Косово исто како да нема граница, а од Косово во Македонија секако нема граница. Очекувајте наплив на шверцувана кока, па се до шверувани игли за плетење...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Македонија со признавањето на Косово штотуку стана провинција на Колумбија. Албанската мафија исклучително развиена заедно со останатиот дел од светските шверцери преку море истоваруваат огромни количества во Италија.
Од Бар во Бари каде ланецот е воспотавен одамна, од Црна Гора во Косово исто како да нема граница, а од Косово во Македонија секако нема граница. Очекувајте наплив на шверцувана кока, па се до шверувани игли за плетење...
off topic:не пишувај вака одма албосиве ќе ти залепат етикета дека ги мразиш и дека гзот го даваш за србија или русија

on topic:Почнаа
Албанците во Македонија ја празнуваат независноата на Косово.
Стотици граѓани пред споменикот на Скендербег со албански знамиња ја празнуваат новата држава на Балканот. Се слушаат истрели од огенено оружје.
Демократската унија за интеграции организираше прослави и во Тетово, Гостивр и Струга. :violent1::violent1::violent1::violent1::violent1::violent1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom