Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Тоа е...бесконечна човечка глупост...

Додека целиот свет не стане една држава,додека не почне низ светот да се зборува еден јазик и т н , ќе има војни и слично...

Што е важно дали си македонец,албанец,американец,русин?
Мене ми е важно тоа што сум Земјанин....
Абсолутно си прав, но до дека много луге тоа не го схвати, ке има проблеми. А исто така мора да сфати дека мораме да ја штетиме Земјата (планетата). Еколошките проблеми много скоро ке бидат велики.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Срамота е овоа!!! Албанците прогласија независност...Во Македонија се слави на велико. Баш би сакал да настане војна да летаат глави како што е редот..
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
off topic:не пишувај вака одма албосиве ќе ти залепат етикета дека ги мразиш и дека гзот го даваш за србија или русија
Ме заболе Скопје матка и обратново за албосите, усташите, и Руснаците. :helou:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Прееска ги гледам од мојата тераса, на улица сите среќни, слават, посакав да имам една бомба па се да испоутепа-сите до еден! Само се надевам дека ова "прогласување независност" нема да се прошири и кај нас...
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Aj cestito pa da si docekame za pirinska i egejska za 30tina godini.
;)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ви се смеам пошто,за смеење сте.
Нема врска,вие не пцуете оти се радуваме на нашите браќа,ако не не пцуевте ке се радувавме и за името,ама вие не оставате место за тоа (ова зборувам за сите албанци).
Албанците Косово ни се браќа,вие тука треба да ни сте браќа ама не ни дозволувате да ве сакаме.Ете анамеркјури сака со бомба да не убие,на пп ме пцујат што сум албанец нон стоп, и после јас да ве сакам? и да се радувам на ваша среќа?
Како да го правам тоа објасними?Не сум робот.
Едно ке кажам и за името,криво ке ми е(ке умрам од мака со други зборови) ако за име не се избери Македонија (чисто вака),ни среќа ни ништо,затоа што не оставате место вие сами.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
Кажете шо ви пречи толку независноста на Косово ?
Не ве разбирам Србија ве игра како што сака.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Кажете шо ви пречи толку независноста на Косово ?
Не ве разбирам Србија ве игра како што сака.
tebe amerikanecot te igra.
mi preci sto e prekrseno megjunarodnoto pravo i rezolucijata 1244.
 

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
tebe amerikanecot te igra.
mi preci sto e prekrseno megjunarodnoto pravo i rezolucijata 1244.
ХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХХАХАХ
Прекршено меѓународно право не биди смешен бе Косово се прогалси независна држава токму според таа резолуција и сега нормално дека за србите ке биде прекршено, и гледаш дека грција е во право шо не ви го признава името оти вие не ги гледате вашите интереси, интересите на Република Македонија туку интересите на Србија и затоа ваквите како тебе се за смеење.
Американецот ме игра мене ама ми даде ДРЖАВА тебе србија шо ти даде
ти ја зеде црквата :tapp:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Не ни пречи независноста на Косово туку ни пречи тоа што сите вие Албанци сакате Голема Албанија кој исто така зафака голем дел и од Македонија не само од Србија, што значи ни пречи дека после некое време ке барате независност и на деловите од Македонија каде што живеат Албанци....Но точно е тоа дека Америка си игра со сите нас и ги гледа само нејзините интереси а за нас ги болат *уровите. Не знам зашто Русија уште чека? Зашто не реагира? Но едно е сигурно - ОД ОВАА НЕЗАВИСНОСТ НА КОСОВО КЕ ПРОИЗЛЕЗЕ ГОЛЕМА ВОЈНА И ТОА КАКВА НЕМОЖЕТЕ НИ ДА ЗАМИСЛИТЕ САМО ПРАШАЊЕ Е НА ВРЕМЕ!!!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
ХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХХАХАХ
Прекршено меѓународно право не биди смешен бе Косово се прогалси независна држава токму според таа резолуција и сега нормално дека за србите ке биде прекршено, и гледаш дека грција е во право шо не ви го признава името оти вие не ги гледате вашите интереси, интересите на Република Македонија туку интересите на Србија и затоа ваквите како тебе се за смеење.
Американецот ме игра мене ама ми даде ДРЖАВА тебе србија шо ти даде
ти ја зеде црквата :tapp:
Ке видите вие колку е добро што Америка ви даде држава кога ке почне да ве *ба од каде што сака.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
не ме заболе уво што Србија го призна Косово..или што косово се самопрогласи за независно

ме иритира начинот на кој е тоа направено...со сила, неправедно, за сметка на некој друг...живи сме и пред очи гледаме како се кројат држави..колку ли лесно била поделена Македонија пред 100 години????

со ова се дава стимул за сепарации тука...се дава голема држава на некој што не му припага...а од друга страна се толерира геноцид во егеј и пирин и се уценува тоа што е останато тука...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom