Македонија ке добие Кралска Резиденција

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Тогаш зошто направија се што е можно да се спречи петицијата и барањето за референдум во Цента и Скопје во врска со склуптурите
НЕ си само ти ( не знам дали памтиш ама збореше за мнозинство)
Ако толку народот сака зошто не се направи референдум дали сакаат или не Скопјани?
Демократија сме нели?
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Тогаш зошто направија се што е можно да се спречи петицијата и барањето за референдум во Цента и Скопје во врска со склуптурите
НЕ си само ти ( не знам дали памтиш ама збореше за мнозинство)
Ако толку народот сака зошто не се направи референдум дали сакаат или не Скопјани?
Демократија сме нели?
Што не собраа доволно потписи за да се направи референдум? Демократија сме нели?

--- надополнето ---

Пак на моето. Види го цитирав и пак ќе го цитирам, ми е мака да куцам и уопште да се занимавам со тебе, ама види... За твојата желба и мислење...

Мирослав Крлежа...
"Нередот во речениците е последица на нередот во мислите, а нередот во мислите е последица на нередот во главата, а нередот во главата е последица на нередот во човекот, а нередот во човекот е последица на нередот во средината и во состојбата на таа средина."

Значи не си ти виновен шо мислиш вака... Не си ни прв ни последен...
Абе кажи ми ти што мислиш, остај го стариот Хрват...
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Што не собраа доволно потписи за да се направи референдум? Демократија сме нели?
Колку што памтам беше направено се што може да се оневозможи таа иницијатива и помеѓу беа изведувани акробации со разни изговори само да се одбие или оневозможи петицијата,не ни мора петицијата да успее. Чим се дигна толкава медиумска фама и огромно незадоволство би требало да имаат доволно доблест градските татковци да организираат референдум за вакво крупно прашање :)
Фер би било нели. Да им се даде право народот да бира :)
Демократија сме нели.
Не организираа референдум. Просто е . Не е ова војлата на народот ова е војлата на партијата . Не верувам дека некој со исклучок на патриотската гарда овде дека сака склуптури и калив непроден плоштад и згора на тоа огромна сметка за плаќање :)
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
И блокирањето е дел од демократијата нели?

Јас мислам дека помеѓу мрсулавиот веач на знамиња за време на предизборни митинзи и кампањи на ВМРО и тебе нема многу разлика.
Абе дечко ти што растураш во дискусии на Кајгана, што сите ги правиш пуздер, многу јаки одговори ми даде денес. Ајде дај уште некој изваден цитат. Овојпат може нешто од Витгенштајн, само за мене :vozbud:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Хехе, не го заслужуваш Витгенштајн.. Ама и за она што не може да се зборува, мора да се молчи. ;)
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
И блокирањето е дел од демократијата нели?
незадоволстовото со проектот 2014 е огромно. Барем од толку “борбеност“ , “непокор“, “човекови права“ кои се редовно споменувани во говорите на дотичните личности барем да имаа грам храброст да распишат референдум и да не го блокираат.
А блокирање на секој можен начин граѓанска иницијатива не само не е демократско туку и педерско . Јас не сакам “група педерчиња“ да ми го водат градот не знам за тебе. Кои се плашат од еден референдум и мислењето на граѓаните.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Хехе, не го заслужуваш Витгенштајн.. Ама и за она што не може да се зборува, мора да се молчи. ;)
Мчи си тогаш :helou:

незадоволстовото со проектот 2014 е огромно. Барем од толку “борбеност“ , “непокор“, “човекови права“ кои се редовно споменувани во говорите на дотичните личности барем да имаа грам храброст да распишат референдум и да не го блокираат.
А блокирање на секој можен начин граѓанска иницијатива не само не е демократско туку и педерско . Јас не сакам “група педерчиња“ да ми го водат градот не знам за тебе. Кои се плашат од еден референдум и мислењето на граѓаните.
Твое мислење :toe:
Ако не сакаш педерчиња да го водат градот, на следните избори гласај за не-педерчињата (кои и да се тие).
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не не, ти ќе си Мчиш, ти сведуваш на желби и инстинкти, ирационализам, таму не се зборува, рационализмот зборува и кажува и носи етичка планина на свој врат, ја носи и ја кажува. Ти немаш што да кажеш, освен да носиш, со корен дури до најниските но пред се фанфаронски и медиокритетски желби и страсти. Сакал Александар оти бил дел од Македонската историја, што се искова после 1990 година. Бравос.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Нели ќе си ќутеше :)

Ако јас се сведувам на желби и на инстикти, ти на што се сведуваш бе дечко? Запрашај се.
А, ти колку и да скокаш Александар Македонски е дел од македонската историја. И да си пукниш така ќе остане.

И ако македонската историја не почнува во 1990, албанската почнува во 1912?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Дали принцот од Пакистан, инаку наш далечен роднина ќе финансира барем дел од споменикот на неговиот предок Александар?

на страна шегата, ем лоша ем врагот ја однел. Оваа резиденција понапред се спомнуваше дека е одлична инвестиција. Дали мин. за транспорт, економија (пошто се дава земјиште од државата, а можно е да се пружаат и извесни бенефиции)...направиле анализа, снимање на состојбите и евентуалните ефекти од едно вакво здание? Број на вработени и служби кои ќе го сервисираат, придружни населби, патишта, можности за што...туризам, атракција, бонитет пред светот, кој е рејтингот на ова семејство во меѓународни, посебно во еу-нато конфигурација?...кои би биле придобивките (посебно економски, но и качување рејтинг на континентот на кој живееме-Европа) од ваков потег.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
За Пикасо гратис сликање пред фонтаната на Алексндар Македонски и гратис влезница за новиот театар на преставата Филип 2.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
На плоштад Македонија :toe:



И мене ме интересира тоа, ама тоа не е темата тука нели?
Да, а ова тема е манипулација со здравиот разум на луѓето. Скокај, а за јадење немаш. Модераторите наши подгреваат игра, како што налагаат нивните агитпропови, а ние скокај како мајмуни, скокај, убо е...

--- надополнето ---

За Пикасо гратис сликање пред фонтаната на Алексндар Македонски и гратис влезница за новиот театар на преставата Филип 2.
Хехех, море дај боже на него да останиш, од него гла да не крениш, и нема да крениш со тој ум. Да беше еден насто како него, ти сега ќе имаше држава шо ќе беше дојстона за почит и респект, ама немаш, не се фали со негови победи, ти немаш ниедна.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Дали принцот од Пакистан, инаку наш далечен роднина ќе финансира барем дел од споменикот на неговиот предок Александар?

на страна шегата, ем лоша ем врагот ја однел. Оваа резиденција понапред се спомнуваше дека е одлична инвестиција. Дали мин. за транспорт, економија (пошто се дава земјиште од државата, а можно е да се пружаат и извесни бенефиции)...направиле анализа, снимање на состојбите и евентуалните ефекти од едно вакво здание? Број на вработени и служби кои ќе го сервисираат, придружни населби, патишта, можности за што...туризам, атракција, бонитет пред светот, кој е рејтингот на ова семејство во меѓународни, посебно во еу-нато конфигурација?...кои би биле придобивките (посебно економски, но и качување рејтинг на континентот на кој живееме-Европа) од ваков потег.
Сакаш да кажеш Физибилити студија од експерти од странство :pos2: И независна ревизија преку меѓународен тендер.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Дали принцот од Пакистан, инаку наш далечен роднина ќе финансира барем дел од споменикот на неговиот предок Александар?

на страна шегата, ем лоша ем врагот ја однел. Оваа резиденција понапред се спомнуваше дека е одлична инвестиција. Дали мин. за транспорт, економија (пошто се дава земјиште од државата, а можно е да се пружаат и извесни бенефиции)...направиле анализа, снимање на состојбите и евентуалните ефекти од едно вакво здание? Број на вработени и служби кои ќе го сервисираат, придружни населби, патишта, можности за што...туризам, атракција, бонитет пред светот, кој е рејтингот на ова семејство во меѓународни, посебно во еу-нато конфигурација?...кои би биле придобивките (посебно економски, но и качување рејтинг на континентот на кој живееме-Европа) од ваков потег.
Ти премногу анализираш. Па кој од нашите политичари има толку ум и време за такви работи? Плус такви муабети тука тешко, тука нешто за македоноидните хунзо-изроди и слични фашистички пароли. Или некој да те убедува дека немаш два грама мозок. Тажно, но вистинито.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
Сакаш да кажеш Физибилити студија од експерти од странство :pos2: И независна ревизија преку меѓународен тендер.
Не мора странци, имаме професори на економски па и на туризам кои тоа го имаат у глава...ама дали се прашани.

нешто за македоноидните хунзо-изроди и слични фашистички пароли.
:)
сум ја утнал тогаш темата, не сум баш по тие предавничко патриотски муабети со племињава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom