Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Не бе супер живееме.. абе ова војна стана бе ало... женско дете кај се мава бе.. нека ме маваат мене жени нека не чепкаат бе гнаси скапани..
е ајде де ... во такви ситуации размислуваат тие? шо правале порано на жени, деца. Страшна работа ова Македонијава кој не проколна - се некој нешто ни прави.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Видно напизден и накурчен од ситуацијава сум!
Прашање до тепачите-Што ќе постигнете со напад 10 на 1 плус со шипки?Нешто што највеќе ме курчело во животот е тепачка со шипки,палици,боксирачи,ножеви и тепачка од типо 10 а 1,5 на 1....Мене вака да ми се исељачи некој знам дека до крај на живот ќе му враќам па Македонец,Албанец што сака нека биде.
Ова фраериве нека договорат тепачка и нека се излупаат,вака други за џабе го јадат.
Казна за таквите,тепање додека мрда и после нека кисне у Градска цел месец и да јаде со цевче!!За сите такви у државата па да го видам другпат да мавне така.А ситуацијава ова новинариве што ја напукаа апла се виде.Ко да нема секојден тепачки по автобуси,ко да не тепале деца сами на кеј,порано само колку рекети маваа насегде.Или ќе го решите мушки или трпете,а не со шипки,ножеви,боксирачи и слични работи кои се за пички.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Црн Хумор..
ДПА БАРА АЛБАНИЈА И КОСОВО ДА ГИ ЗАШТИТАТ МАКЕДОНСКИТЕ АЛБАНЦИ!


„Претседателството на ДПА на попладневната седница заклучи да побара помош од Меѓународната заедница и од Владите на Албанија и на Косово помош за да престане насилството врз Албанците во Македонија“, изјави по седницата пратеникот Зиадин Села. Тој нагласи дека врз Албанците во изминативе денови се врши насилство и дека тие, рече Села, се жртви на неодговорното владеење на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. ДПА, рече тој, бара оставка да поднесат министерката за внатрешни работи и замненикот министер кој е од редовите на ДУИ.
 
B

Black Guard

Гостин
Се тепаат само тие што страдаат од хроничен неебитис и комплекс на нижа вредност,понатаму нема потреба од одмазда бидејќи знаеме што беше во босна,треба под итно да се ангажираат студентите преку нивната унија исто така и средношколците,па да испаѓаат заедно и да клецнат нешто луѓево...пу бре еднаш сте млади а и како млади имате обврска да се ангажирате и да преземете акција т.е да се смират тензиите,значи нема потреба од делби по етнички или верски основ ова е чиста манипулација пред чикаго и локалните така да не се загревајте ниту надевајте на Војна.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Sto e rabotava , iskreno ne mozam da ve stignam so ovie stranici debatirate bez veze ..

A spored mene golem faktor e TELEVIZIJATA i drugive portali koi davaat ne oficijalni vesti , i samo si blamiraat , bez da znaat tocno , i mu stavat etnicka verzija .

Vo Tetovo se zivee normalno , deneska na 3 kafici makedonski bev , super kao i sekogas , so starive nekoi drugari/drugarki koi gi poznavam dolgo vreme , vo gradot e mirno i ne gledam nesto drugo .

Odam doma , gledam tuka devojce bilo napadnato :A lele OMG!!!

I daj ne zaebavajte ko mali deca ste ,se palite odma , i pagate na manipulativni nesta .
Па и овде во Скопје, се шетаат вашите по македонски клубови и кафичи и тераат ноќен живот и јас немам видено до сега некој од Македонците да ги тепа...И тоа зборам за елитните клубови во Скопје...
А кажи ми вие со кое право, во наша држава, на наша територија тепате Македонци и ги пцуете и вреѓате...? Вие не сте свесни кои права ви ги дадоа одредени политичари за пусти лични и тесно-партиски интереси...!
Ве ставија во судови, полиции, здравство, министерства и тоа раководни функции ви се дадоа...Држите работни места што ни припаѓаат на нас Македонците кои сме се стекнале со квалитетно образование...Каде во светот ќе ви дозволат вака да се понашате...? Кажи ми КАДЕ? И уште згора на све ќе ги тепате Македонците по автобуси и по паркови и каде стигнете...!
Не се исклучува можноста и политиката да има умешано прсти у ова, бидејќи во сите сфери е навлезена, а се ближат локални избори ако не се лажам...
Како и да е - немате оправдување за ова...И се надевам дека ќе бидете казнети и ќе ви се дотера еднаш паметот...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.570
Поени од реакции
34.961
Добро бе, па нели имаше во Македонија Служба за државна безбедност? Некоја си Управа за јавен ред и мир? Полиција??
Ахааааааа, се извинувам, сите биле зафатени, регулираат сообраќај за премиерот, за Трајко Велјановски, обезбедуваат пари за Македонски пошти, А вие драги граѓани снаоѓајте се кој како знае и умее, секој на свој ризик.

П.С..Господ нека не чува со ваква полиција и вакви политичари,ама изгледа и тој дигнал раце од нас, доста не чуваше:свиркам::свиркам::свиркам:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Колку си сигурна што планира вмбло??

Како прво ние сеуште преговараме тоа значи дека можен е договор со географска подлога т.е Горна Македонија(егеј е долна така да држи вода) но притоа да се смени само името-а јазикот да остане Македонски...најинтересно е што патријотиве викаа да имаме претседател и премиер од нашата палтија ќе го решиме спорот ама....





Како да не...кога пи*ка ќе рече куку.



Потсети се на Рамковниот:)



Не е Глуп но сепак нема флексибилна надворешна политика,па воен сојуз е можен и со Турција,понатаму соработка со Израел,Кина,Русија и за крај ФАКТ е дека ние му требаме на НАТО посебно поради стратегиската географска положба.
Давање права на малцинство (така добро спакувано...) е проголтано. Детиште бев тогаш, не памтам многу како ви сервирале.
Арно ама, најди ти оправдание (или кој сака) за менување на име? Еднаш тој леб го јадевме со ФИРОМ, мислиш дека има некој што пак ќе наседне ,,за доброто на сите,,?!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
А протести пред МВР?
Протести пред Влада?
Протести пред Собрание?

Не мислите дека тоа е подобро отколку да се понашате како Долина на волците па нешто одмазди да ми правите? Треба бунт. Ако медиумите прават дека има тензии и насилство епа да покажеме дека не сакаме тоа. Дека сакаме држава каде што се живее со моќта на правдата и законите.

Ако сакате да се фатите во орото со насилство со вжештени глави, да знаете дека нема да испадне добро од тоа.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А протести пред МВР?
Протести пред Влада?
Протести пред Собрание?

Не мислите дека тоа е подобро отколку да се понашате како Долина на волците па нешто одмазди да ми правите? Треба бунт. Ако медиумите прават дека има тензии и насилство епа да покажеме дека не сакаме тоа. Дека сакаме држава каде што се живее со моќта на правдата и законите.

Ако сакате да се фатите во орото со насилство со вжештени глави, да знаете дека нема да испадне добро од тоа.
Зошто форумџиите и ФејсБукерите да се мрднат од ПЦ-то, најубаво е од тука да се лае.. Одвај чекам да ме викнат ако има протест! Ама никако да се организира... :/
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Па и овде во Скопје, се шетаат вашите по македонски клубови и кафичи и тераат ноќен живот и јас немам видено до сега некој од Македонците да ги тепа...И тоа зборам за елитните клубови во Скопје...
А кажи ми вие со кое право, во наша држава, на наша територија тепате Македонци и ги пцуете и вреѓате...? Вие не сте свесни кои права ви ги дадоа одредени политичари за пусти лични и тесно-партиски интереси...!
Ве ставија во судови, полиции, здравство, министерства и тоа раководни функции ви се дадоа...Држите работни места што ни припаѓаат на нас Македонците кои сме се стекнале со квалитетно образование...Каде во светот ќе ви дозволат вака да се понашате...? Кажи ми КАДЕ? И уште згора на све ќе ги тепате Македонците по автобуси и по паркови и каде стигнете...!
Не се исклучува можноста и политиката да има умешано прсти у ова, бидејќи во сите сфери е навлезена, а се ближат локални избори ако не се лажам...
Како и да е - немате оправдување за ова...И се надевам дека ќе бидете казнети и ќе ви се дотера еднаш паметот...
Slusaj , jas ne poseduvaam sigurni informacii kako e vo Skopje , i kako ide zivotot tamu.

Jas ti kazuvam za TETOVO , tuka makedoncite ziveaaat najdobro od vas tamu u SK , siguren sum , nemalo , jas ne pamtam nekoi golemi incidenti , nekoi sitni mozda imalo .

Pa jas poznavam mnogu luge , a i so moite drugari/drugarki odime i na Albanski kafici u tetovo , ne e problem toa!
Vie treba malku da se distanciraate od ovie mislenja za Albancite ;)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.487
Другар мој од Чаир, сеа добил порака од негов другар албанец, колега од факс, му рекол не влагај во автобус ургентен во Чаир е полн со македонци ...

Фала им на МВР што ние, ко македонци, не можеме да се чувствуваме безбедно во било кој период од денот дур влагаме во автобус, џогираме на кеј, се шетаме во парк или низ град, или се враќаме навечер дома.

На чело на МВР треба цврста рака, а не да се дозволува ваков лускуз во државава, кој кога сака да претепа некој и после дома да си отиде и да си продолжи нормално да живее ко ништо да не се издесило. Да не се навраќам на Се што помина несанкционирано ( грабежот на Прокредит Банка на Партизанска сред бел ден, изрешетаното поштенско возило во Шутка, тепачкиве, Нешковски, Кале каде беа симнувани лисици на луѓе што веќе извршија криминално дело, и тн и тн и тн и тн и тн ), ја стварно незнам зашто нусево уште е на чело на оваа институција, она бркот не може да си го среди, ќе издејствува безбедност во земјава, ма немој да ме јебеш бре, носи се у три лепе пизде материне и ти и сите што го дозволија овој хаос кој владее во земјава, незнам дали сте свесни колку човек треба бедно да ги води нештата во земјава за да дозволи да се случува ова.

Осмели се, влези у автобус.

Као не им е срам бе ...
 

shady3

Никогаш не вели никогаш..
Член од
22 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
61
Ова ќе прелее во оној момент кога во автобус ќе влезе некое бате со калашников под мантија и ќе биде нападнат од ваква дива хорда.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Другар мој од Чаир, сеа добил порака од негов другар албанец, колега од факс, му рекол не влагај во автобус ургентен во Чаир е полн со македонци ...

Фала им на МВР што ние, ко македонци, не можеме да се чувствуваме безбедно во било кој период од денот дур влагаме во автобус, џогираме на кеј, се шетаме во парк или низ град, или се враќаме навечер дома.

На чело на МВР треба цврста рака, а не да се дозволува ваков лускуз во државава, кој кога сака да претепа некој и после дома да си отиде и да си продолжи нормално да живее ко ништо да не се издесило. Да не се навраќам на Се што помина несанкционирано ( грабежот на Прокредит Банка на Партизанска сред бел ден, изрешетаното поштенско возило во Шутка, тепачкиве, Нешковски, Кале каде беа симнувани лисици на луѓе што веќе извршија криминално дело, и тн и тн и тн и тн и тн ), ја стварно незнам зашто нусево уште е на чело на оваа институција, она бркот не може да си го среди, ќе издејствува безбедност во земјава, ма немој да ме јебеш бре, носи се у три лепе пизде материне и ти и сите што го дозволија овој хаос кој владее во земјава, незнам дали сте свесни колку човек треба бедно да ги води нештата во земјава за да дозволи да се случува ова.

Осмели се, влези у автобус.

Као не им е срам бе ...
Каде се џандарите во тие автобуси што се обраќаат кон Чаир ? Зошто таму не се прават претреси ? Зошто таму не праќаат полиција и алфи да ги тресат како задњи криминалци ? Зошто Македонците во споствената држава не ги штитат туку ми штитат некое племе ?
Таа со брковите ако не е способна да ги контролира овие чернобил бојс нека си даде оставка.Во сопствената земја треба да ти е страв да излезеш од дома зошто може некое диво племе да те нападне.
Прееска кога проаѓаше 64 автобусот беше чуван како во него да се возат највисоки државни претставници,а не оние што пред некој ден претепаа 16годишно дете.Имено автобусот беше чуван од комбе,дефендер,голф со алфи,друг дефендер и во автобусот имаше 10+ џандари.Значи за нив може да се ангажираат и армијата уз специјалните единици само да останат нечепнати,а нашиве кој ги ебе нека ги преврзуваат во болници.

п.с Да му изумре цела фамилија на тој што им ги дава сите права и што ги штити како бели мечки.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Уште неколку напади во Тетово, стигнала патрола, нападните и цајкани...
Информација од твитерџија „на терен.“
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom