Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
И друга работа.
Каква ти е таа стратегија, прво да подгреваш национализам и национални прашања, а потоа да потпишеш нешто што го негира сето тоа?
--- надополнето: 10 март 2012 во 00:22 ---
А кој планира да си игра со идинтитетот се може да го снајде...:свиркам:
Тоа и јас го кажувам.
Ние чекаме и чекаме, зошто очекуваме да биде одбрането името.
Ако не го одбранат (едните више решија да не го бранат, со тоа и си потпишаа пораз се до крај на ,,преговорите,,) нема да има ни функционирање на државата.

А да не зборуваме, дека последните изјави на премиерот се сосема јасни.
Во пекол, ама како Македонци.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
СЕА И ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ПОЧНАВТЕ ДА ПИШУВАТЕ? ПОЛОШИ СТЕ И ОД ДЕДОВЦИНЕ ОД ПРЕД КООПЕРАЦИЈА. АЈ НАЗАД НА ТЕМИТЕ ТУКА, СИ ИМА МИЛИОН ТЕМИ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ, НАТО, ЕУ...
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Каква црна одмазда бе?Ние не одиме според некој ненормален канун на некој си ненормален лека!Па ај ќе се пуцкаме сеа,ние вас еден човек,вие нас еден човек.. -.- Абе тоа етничко чистење треба,скроз од корен да се извади од тука!
--- надополнето: 10 март 2012 во 00:26 ---
И ти бе брат модератор,што ме бришеш па мене?Кај навредив ја некого!?Ја кажуам факти и живи сурови вистини..Ебаго работава.. -.-
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
СЕА И ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ПОЧНАВТЕ ДА ПИШУВАТЕ? ПОЛОШИ СТЕ И ОД ДЕДОВЦИНЕ ОД ПРЕД КООПЕРАЦИЈА. АЈ НАЗАД НА ТЕМИТЕ ТУКА, СИ ИМА МИЛИОН ТЕМИ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ, НАТО, ЕУ...
Пред барем 5 страни почнаа да пишуваат :)
Дека се ,,крчкаме,, да не преименуваат ;)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Не бе супер живееме.. абе ова војна стана бе ало... женско дете кај се мава бе.. нека ме маваат мене жени нека не чепкаат бе гнаси скапани..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Политичките позадини што ги барате, за да ги го објасните ова, не го менуваат нити го релативизираат фактот дека дел од населението во оваа држава врши систематски терор, овозможен и помаган на секоја власт.

Сфатете како сакате, али најубаво ќе ви биде да си почнете да шетате со ножеви, боксирачи, остри предмети и слично, верујвате дека ако се најдете во ситуција во која сте надброени и ако преќутите и го истрпите ќутекот, во надеж дека на суд после ќе барате правда- се лажете. Они имаат имунутет и штитени се од секаков прогог. Затоа, кога ќе згусне извади што имаш и почни да мафташ, еден ќе погодиш ќе погодиш, е после ќе се влечеш по судови и станици, али ништо нема да боли повеќе од ќутекот што ќе го изедеш и чувството со кое ќе живееш знаејќи дека за тебе немало правда.

Крајно време е да сфатите дека оваа држава за нас како Македонци не се грижи и никогаш не се грижела. и дека одамна е дојдено времето правдата да се бара на алтернативни начини
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
464
Поени од реакции
285
Sto e rabotava , iskreno ne mozam da ve stignam so ovie stranici debatirate bez veze ..

A spored mene golem faktor e TELEVIZIJATA i drugive portali koi davaat ne oficijalni vesti , i samo si blamiraat , bez da znaat tocno , i mu stavat etnicka verzija .

Vo Tetovo se zivee normalno , deneska na 3 kafici makedonski bev , super kao i sekogas , so starive nekoi drugari/drugarki koi gi poznavam dolgo vreme , vo gradot e mirno i ne gledam nesto drugo .

Odam doma , gledam tuka devojce bilo napadnato :A lele OMG!!!

I daj ne zaebavajte ko mali deca ste ,se palite odma , i pagate na manipulativni nesta .
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
16 годишно девојче!!! Ова ги премина границите. :facepalm:
Четворица :tapp: После како беше она кој бил слабак.Сите напади им се 4 на 1, 10 на 2, 23 на 4...стандард.
 
B

Black Guard

Гостин
Читам, некој очекува да се ,,договориме,, со Грција на самитов...
И се прашувам, дали грам мозок имаат.


Оти на Албанците им се брза во ЕУ, нас ни се чува идентитетот.

Никој не би играл со таа карта...

Колку си сигурна што планира вмбло??

Како прво ние сеуште преговараме тоа значи дека можен е договор со географска подлога т.е Горна Македонија(егеј е долна така да држи вода) но притоа да се смени само името-а јазикот да остане Македонски...најинтересно е што патријотиве викаа да имаме претседател и премиер од нашата палтија ќе го решиме спорот ама....



Ќе дојде до масовни протести, до бојкотирање на цела држава, и во крајна линија, до граѓанска војна.
Како да не...кога пи*ка ќе рече куку.

Ако го потпишат сите партии во Парламент, 99% од нивните членови и гласачи ќе ,,откажат љубов,, и тек тогаш ќе се случи тоа што сакаат да го избегнат.
Потсети се на Рамковниот:)

НГ не е толку глуп, а не се ни ЕУ, ни САД. Доколку дојде до такво нешто, треба да го потпишат сите партии во Парламент.
Не е Глуп но сепак нема флексибилна надворешна политика,па воен сојуз е можен и со Турција,понатаму соработка со Израел,Кина,Русија и за крај ФАКТ е дека ние му требаме на НАТО посебно поради стратегиската географска положба.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Sto e rabotava , iskreno ne mozam da ve stignam so ovie stranici debatirate bez veze ..

A spored mene golem faktor e TELEVIZIJATA i drugive portali koi davaat ne oficijalni vesti , i samo si blamiraat , bez da znaat tocno , i mu stavat etnicka verzija .

Vo Tetovo se zivee normalno , deneska na 3 kafici makedonski bev , super kao i sekogas , so starive nekoi drugari/drugarki koi gi poznavam dolgo vreme , vo gradot e mirno i ne gledam nesto drugo .

Odam doma , gledam tuka devojce bilo napadnato :A lele OMG!!!

I daj ne zaebavajte ko mali deca ste ,se palite odma , i pagate na manipulativni nesta .
Кога ќе ти биде истепан другар,мајка,сестра,братучедка или што било да те боли.. Тогаш ти ќе дојдеш овде и ќе збориш за инцидентите.. Сега уживај.. Кога ќе осетиш на твоја кожа кога ќе видиш дека неможеш ни со полиција ни со суд да го решиш тоа поинаку ќе размислуваш..
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Sto e rabotava , iskreno ne mozam da ve stignam so ovie stranici debatirate bez veze ..

A spored mene golem faktor e TELEVIZIJATA i drugive portali koi davaat ne oficijalni vesti , i samo si blamiraat , bez da znaat tocno , i mu stavat etnicka verzija .

Vo Tetovo se zivee normalno , deneska na 3 kafici makedonski bev , super kao i sekogas , so starive nekoi drugari/drugarki koi gi poznavam dolgo vreme , vo gradot e mirno i ne gledam nesto drugo .

Odam doma , gledam tuka devojce bilo napadnato :A lele OMG!!!

I daj ne zaebavajte ko mali deca ste ,se palite odma , i pagate na manipulativni nesta .
Можеш НА 20 Македонски кафичи да отидеш и без проблем да пројдеш,ама Македонец да отиде НА албански кафич?Што тогаш?Чај сигурно нема да му понудат.. -.-
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Тепачкиве се дешаваат со години. Само сеа им текна на медиумиве да ги прикажуваат. Кој ја подгрева ситуацијата прашуваат медиумите? Смешно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom