Македонија - Полска [23.01.2012 - 16:15 ч.]

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Па нашите треба да знаат дека Линдберг е опасно квалитетно крило,игра во ХСВ,секоја недела дерби мечеви и е спремен за се. Боби добро објасни,во ракомет нема шутеви со звук на сирена,да чекаш до крај во позиционен напад,тешко е, те фаулираат,и времето тече. Кире супер си шутна,чак и порано требаше да шутне,па со агресивни фаули да одбраниме и да понесеме победа. Грешката беше во анемичното посматрање на нашите момци кои требаше да го бркаат Линдберг и да го фаулираат грубо и агресивно,да пројдеше времето.

Јас пак ќе си кажам,мене срцето ми е полно што се носиме рамо до рамо со светски сили во ракомет,не подклекнуваме пред никој и се бориме машки. Ни фали спортска среќа и искуство во клучните моменти,но сепак тоа е спортот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И мене ми е така, исто ми беше и кога почна европското кошарка и изгубивме од црна гора, одбивав да гледам натпревари. Арно си победивме со Чешка, уште два пати ја гледав репризата со иста возбуда. Изгледа вечер ќе си пуштам од баскетот некој натпревар. :(
По природа сум ептен психички јак. Ама 3 загубени „егал“ завршници, што е многу многу е.
Лесно ви е вас, пи*ка ви мајчина... (извинете за пцостот, не сакам да ве навредам, онака секое шесто ми е пцост сеа, ко Цацко сум :)), лесно ви е...

ја треба да учам „Право на ЕУ“, имам колоквиум у понеделник и седнувам, отворам книга и глеам наслов на тема: Копенхашките критериуми!
:facepalm:

затварам книгата, идам на дополнителната литература: Претседаваштво со ЕУ - моментален претседавач.

У оваа фрка не ми текнува кој е моментален претседавач, отворам Гугл, Presidency of the Council of the European Union since 1.1.2012. - Denmark

Denmark
Denmark
Denmark


 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Него ништо. Подобро Кире нека свикува тајм аути него овој што појма си нема кога.

А што сакаме од селектор кој реагира вака кога водиме 6 гола разлика



кога влеговме во втората фаза



кога не стигаат



кога ни даваат 3 гола по контри



кога губиме 3 разлика



кога судијата му дава жут



кога треба да ги мотивира на тајм аут



кога ни даваат гол во последна секунда



мислам видете му ја фацава бе. Кога го гледа натпреварот прави фаци како да решава интеграли или некој да му објаснува за Боровите постулати за атомот. Изразот на лицето те издава. Како може некој со ваква фаца да се разбира од ракомет? :tapp:
Kога победуваме


:pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Него ништо. Подобро Кире нека свикува тајм аути него овој што појма си нема кога.

А што сакаме од селектор кој реагира вака кога водиме 6 гола разлика



кога влеговме во втората фаза



кога не стигаат



кога ни даваат 3 гола по контри



кога губиме 3 разлика



кога судијата му дава жут



кога треба да ги мотивира на тајм аут



кога ни даваат гол во последна секунда



мислам видете му ја фацава бе. Кога го гледа натпреварот прави фаци како да решава интеграли или некој да му објаснува за Боровите постулати за атомот. Изразот на лицето те издава. Како може некој со ваква фаца да се разбира од ракомет? :tapp:
Ауу само колку си у право за постов :cuc:и колку да не ми е до сменје ме изнасмеа :vozbud:овја ти е мртов ладен нема гајле хансен не буши од све стране а овја си кулира :facepalm:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Шундовски после натпревар изјавил: „сега знам дека ништо не знам“, истото што ние одамна го знаеме.

Со нов аватар кон нови победи. Подршка за Шундо!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
И времето на одигрување на натпреварот ни е погодено.
Јас мислам дека у 16 и нешто има да ги напрајме да се искењаат у нивното полско вц. :icon_mrgr:
Цитро точен си ептен, да не имаш со трасата проблем?:D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.744
Со тоа што ни се случува нас и со тоа што го прават Пољаците веројатно ќе водиме 80 разлика на полувреме за на крај да не стигнат (n)
 
L

Löwe

Гостин
Туку, можеме ли до квалификации за ЛОИ, со 3то место во групата?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Туку, можеме ли до квалификации за ЛОИ, со 3то место во групата?
Да се молиме Србија или Германија да биде шампион и да играме за 5 место против Словенија и да ги смачкаме :D:D
Али чекај бе... ќе играме полуфинале... дур има надеж ќе се бориме :D:D
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
A бе јас мислам дека што и да им се напише, нема да им влијае. Колкава и да е поддршката, нивниот морал е паднат, затоа што беа толку блиску, а сега се сепак далеку. Они се дефинитивно наши херои, само самодовербата им е падната, па ниедни зборови, освен поволен резултат наредната, нема да им помогне.

Многу ми е жал, не сакам да сум во нивните соби, во автобусот, во соблекувалната по натпреварот...
Се согласувам со тебе. Сега се толку разочарани што мислат дека среќата ги напуштила засекогаш и дека џабе добрата игра кога има нешто што ги влече назад. Колку и да се изморени, вечерва се будни и ја анализираат секоја секунда од натпреварот, а тоа многу ќе им влијае на психата и на нивниот утрешен тренинг.
Се молам само да има некоја сила која ќе им ја врати самодовербата. Во се останато се одлични, ги обожавам сите до еден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom