Македонија - Полска [23.01.2012 - 16:15 ч.]

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Полни им се профилите со такви пораки ама од што се стропани мислам дека не ни знаат ни што да пишат. :/
A бе јас мислам дека што и да им се напише, нема да им влијае. Колкава и да е поддршката, нивниот морал е паднат, затоа што беа толку блиску, а сега се сепак далеку. Они се дефинитивно наши херои, само самодовербата им е падната, па ниедни зборови, освен поволен резултат наредната, нема да им помогне.

Многу ми е жал, не сакам да сум во нивните соби, во автобусот, во соблекувалната по натпреварот...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
A бе јас мислам дека што и да им се напише, нема да им влијае. Колкава и да е поддршката, нивниот морал е паднат, затоа што беа толку блиску, а сега се сепак далеку. Они се дефинитивно наши херои, само самодовербата им е падната, па ниедни зборови, освен поволен резултат наредната, нема да им помогне.

Многу ми е жал, не сакам да сум во нивните соби, во автобусот, во соблекувалната по натпреварот...
Ќе се кренат за со Полска :) Само вечерва моралот и атмосферата им се на 0 :/ најдобро ќе биде вечерва ништо да не се прави, нека отспијат и утре нека анализираат кај беа дупките, иако со оглед на тоа кој е тренер не оти верувам дека нешто ќе им посочи....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не знам дали ќе го гледам натпреварот. Ептен незгодно време.
А и некако немам воља, не знам дали ќе издржам уште некое слично сценарио како денешново.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не знам дали ќе го гледам натпреварот. Ептен незгодно време.
А и некако немам воља, не знам дали ќе издржам уште некое слично сценарио како денешново.
И мене ми е така, исто ми беше и кога почна европското кошарка и изгубивме од црна гора, одбивав да гледам натпревари. Арно си победивме со Чешка, уште два пати ја гледав репризата со иста возбуда. Изгледа вечер ќе си пуштам од баскетот некој натпревар. :(
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ја уште не можам да поверувам дека изгубивме, и не можам да го прифатам тоа, можам да замислам како им е на играчите..... Се надевам ќе се соземат до понеделник и ќе најдат мотив да продолжат да играат како до сега. Не е свеедно кога големата борба и пожртвуваност на 2-3 пати нема да ти се исплати. Психички тежок удар е тоа стварно.

Ја пак за утакмицава си се враќам на радиото, и оваа утакмица ќе морам да ја слушам само... :( :pos:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Еден коментар кај Наумче Мојсовски со кој потполно се сложувам и некако ептен ја отсликува ситуацијата и Македонштината:

" Во светов се одржуваат и натпревари за филозофи, оратори и какви се не интелектуални вештини. Во државава ги има еден куп такви, ама не се натпреваруваат никаде. Само мудруваат после нечив неуспех.
Ракометот е игра и играјте ја како што најдобро знаете и умеете. Чувството дека гризеш нокти, пцуеш и урлаш до последната секунда е доволен доказ дека имаме можност да уживаме - без разлика на епилогот.
Браво уште еднаш и ја чекаме следната адреналинска доза!!! "

Затоа, донт јадете го*на. Иако, сите го имаме она проклето тешко чуство некаде у стомак, дајте да им дадеме подршка. Зошто?

Затоа што се Македонци, затоа што изгинаа за Македонија, и затоа што не обединија.

Победа, а што друго и против Полска!!!

 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
И мене ми е така, исто ми беше и кога почна европското кошарка и изгубивме од црна гора, одбивав да гледам натпревари. Арно си победивме со Чешка, уште два пати ја гледав репризата со иста возбуда. Изгледа вечер ќе си пуштам од баскетот некој натпревар. :(
По природа сум ептен психички јак. Ама 3 загубени „егал“ завршници, што е многу многу е.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.651
Поени од реакции
3.550
Ќе се кренат за со Полска :) Само вечерва моралот и атмосферата им се на 0 :/ најдобро ќе биде вечерва ништо да не се прави, нека отспијат и утре нека анализираат кај беа дупките, иако со оглед на тоа кој е тренер не оти верувам дека нешто ќе им посочи....
Што му фали на Кирето? (y)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ја уште не можам да поверувам дека изгубивме, и не можам да го прифатам тоа, можам да замислам како им е на играчите..... Се надевам ќе се соземат до понеделник и ќе најдат мотив да продолжат да играат како до сега. Не е свеедно кога големата борба и пожртвуваност на 2-3 пати нема да ти се исплати. Психички тежок удар е тоа стварно.

Ја пак за утакмицава си се враќам на радиото, и оваа утакмица ќе морам да ја слушам само... :( :pos:
Остај замисли тек како им е нив ова ко да ни враќа господ за она во литванија или литванците ни стеганле некоа клетва :vozbud:ама како и да главите горе момци мора да продужимо понатаму па што биде
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Како му доаѓа сеа? Треба и Полска и Србија да ги земеме за да идеме понатака?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како му доаѓа сеа? Треба и Полска и Србија да ги земеме за да идеме понатака?
Многу коцки треба да се наместат за да одиме понатаму. Секако дека треба да ги добиеме следните два натпревари, меѓутоа тоа и сите преостанати треба да завршат како што нам би ни одговарало.. шансите се премногу мали
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Очекувам 5та победа по ред. Е сега, дали ќе биде резултато за них или за нас, баш и не ме интересира. Се додека играт как лавове ништо нее битно. Турејте им го на медалите.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Како му доаѓа сеа? Треба и Полска и Србија да ги земеме за да идеме понатака?
Дури и да ги тепаме и Полска и Србија може пак да не одиме, доколку србија извади 1 бод од 2 утакмици тогаш не одиме, Германија доколку не извадат бод, а ние 2 да тепаме ќе одат и они понатаму оти се гледа меѓусебниот дуел колку што знам а они нас не тепаа, така да, да се надеваме србија да ги изгуби и 2те уткамици едната со нас и др нз со кој игра :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Што му фали на Кирето? (y)
Него ништо. Подобро Кире нека свикува тајм аути него овој што појма си нема кога.

А што сакаме од селектор кој реагира вака кога водиме 6 гола разлика



кога влеговме во втората фаза



кога не стигаат



кога ни даваат 3 гола по контри



кога губиме 3 разлика



кога судијата му дава жут



кога треба да ги мотивира на тајм аут



кога ни даваат гол во последна секунда



мислам видете му ја фацава бе. Кога го гледа натпреварот прави фаци како да решава интеграли или некој да му објаснува за Боровите постулати за атомот. Изразот на лицето те издава. Како може некој со ваква фаца да се разбира од ракомет? :tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Реков еднаш, мислам дека беше за време на кошарката. Не ми треба банџи џампинг во животов, ниту скокање со падобран, кога ја имам македонската репрезентација во било кој спорт да ми го крева адреналинот до даска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom