Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

K

kalimer0

Гостин
Верувам дека на натпреваров ќе се заборават клубските бои и громогласно ќе се навива за Македонија;)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
233
Поени од реакции
168
Druze ti izgleda ne ja znaes navivackata grupa Sejmeni od Kocani kolku clenovi broime i kako se organizirame i kako go bodrime naseto Osogovo vo vtora liga,da ispadnese Vardar togas ke gi videv komitite eden nemase da ima...Gledaj na youtube navivanje na sejmenite i daj ne treseti gluposti samo nesto da se pisuvalo
Ја знам, немај гајле, не реков дека се нешто лоши, само реков дека има поактивни и побројни од нив и затоа на нив им дале повеќе карти.

Твое е дали ќе ги сметаш за навивачи ти кажувма директно од Велес има постари членови што цел живот одат на навивање и отидоа за Литванија некој не е само од Комити што си се бираат кој сака да се прошета бар така ми стои.Нема зошто карање не треба да се носат обележја на никоја навивачка група да не настане нешто што не треба ни да се помисли а како што гледаме уште одма Комити почнаа по нивно уште транс нека извадат.
Секоја им чест, мило ми е што отишле, но не значи дека ако отишле се поголеми навивачи на Македонија од мене. И јас сакам да идам за Литванија ама од кај да најдам 500 евра и повеќе за таму.
Инаку за второто, сите навивачки групи каков сакаат транспарент нека носат, и во Хрватска носеа па ништо не се случи. Битно е да не се караме и делиме меѓу себе кога се работи за Македонија. ;)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Треба да има една навивачка група само за Македонска репрезентација на секој натпревар,само така може да добијат сите подеднакво карти инаку ако е течно ова дека овие што отишле над 150 души дека се Комити,Фемили и др има да грми таму упм.Само да е вистина.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Ќе можи некој клипот после Русија в соблекувални шо се случваше ко ја пееа ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.479
Поени од реакции
68.958
Druze ti izgleda ne ja znaes navivackata grupa Sejmeni od Kocani kolku clenovi broime i kako se organizirame i kako go bodrime naseto Osogovo vo vtora liga,da ispadnese Vardar togas ke gi videv komitite eden nemase da ima...Gledaj na youtube navivanje na sejmenite i daj ne treseti gluposti samo nesto da se pisuvalo
Не тропај глупости жити се...
Групички што се собираат еднаш во десет госдини неможе да се споредуваат со навивачка група како нашата.
Незнам што се буните, реално Комити и ФА (особено во последниве три години) се институции во навивање во Македонијава. ФАКТ!!!
Зашто има Војводи а не Чкембари или Мајмуни???
Затоа што ако се поделат така карти има да падне срам како во Хрватска.
Ако некој заслужува карти за навивање тоа дефинитвно се трите Скопски навивачки групи. Сите сме Македонци, ама кога се збори за навивање во Македонија се мисли на Комити и ФА :icon_mrgr:

Него вечер нема да можам да си ја гледам утакмицата од дома (на мекици сум :D). А кога гледам негде надвор секогаш губиме:tapp: Се надевам вечерва нема да биде така и ќе ја славиме најголемата т.е. најважната победа во историјата на Македонија :D
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Не тропај глупости жити се...
Групички што се собираат еднаш во десет госдини неможе да се споредуваат со навивачка група како нашата.
Незнам што се буните, реално Комити и ФА (особено во последниве три години) се институции во навивање во Македонијава. ФАКТ!!!
Зашто има Војводи а не Чкембари или Мајмуни???
Затоа што ако се поделат така карти има да падне срам како во Хрватска.
Ако некој заслужува карти за навивање тоа дефинитвно се трите Скопски навивачки групи. Сите сме Македонци, ама кога се збори за навивање во Македонија се мисли на Комити и ФА :icon_mrgr:

Него вечер нема да можам да си ја гледам утакмицата од дома (на мекици сум :D). А кога гледам негде надвор секогаш губиме:tapp: Се надевам вечерва нема да биде така и ќе ја славиме најголемата т.е. најважната победа во историјата на Македонија :D
Ај бе не се срами не коментирај демек вие сте биле другите не биле навивачи..Комедијанти сте ..
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.647
Поени од реакции
3.548
(на мекици сум :D).
Се погходи вечер во тоа време да бидам на мекици, пошто на братучед ми му се роди синче, ама имало телевизори во кафаната па секако дека нема да пропуштам ни секунда од мечот. Ако тепаме, има сите мекици од масите да ги изедам од радост:D
А јас пак мислев на мекици ќе бидеш.

:D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас трчам гол ако се пласираме .. Претходно некој член пиша дека ќе трча околу Александар Велики на плоштад па и јас ќе му се придружам ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.479
Поени од реакции
68.958
Ај бе не се срами не коментирај демек вие сте биле другите не биле навивачи..Комедијанти сте ..
Реков ако веќе се делат карти, СЕ ЗНАЕ НА КОГО ПРВО ТРЕБА ДА МУ СЕ ДАДАТ...
ЗДа не разврзуваме навивачки муабети и сам знаеш на кео долно ниво сте паднати како навивачка група. ФАКТ е дека трите Скопски групи Комити, ФА и ЦПБ се класи и класи над другите во поглед на организираност, редовност и бројка...
Финтата е тие што ќе отидат да бидат сплотени таму. Па затоа се земени и Војводи и по некој дел од другите групи каде што имаме пријателски врски :D
А да дојдат по 10 од секоја група има да се растурат од ќотек, нема ни Н од навивање да има...
Потегот на ЦПБ е чисто политички...
Јадат бурек, а они беа единствени кои на квалификациите навиваа, и тоа со свои транспаренти и клупски бои...
И јас не го правдувам истакнувањето на илијада знамиња и се надевам дека нема да се случи такво нешто. Само МАКЕДОНИЈА!!!!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
за жал тоа го прават и треба воџоте да реагираат но групите сакаат да го искористат овој момент за реклама на својата навијачк група.

Нема врска,ако гледаш по тапанот тој е нема друг,нема ни еден со Маица комити,или шал комити сите отидоа со маици Македонија шалови и ред други траспаренти.За тапанот тој е нема друг,т,е овој е нашиот тапан на комити што го носиме на утакмици,али ајде нема врска идеме на победа вечер,па после идеме пак накај Литванија,ама ке играме со Шпанија.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Нека доаѓа 20 саат неможам да издржам од сабајле гризам нокти на сама помисла на утакмицава вечер... Само машки, јуначки на маката се познаваат јунаците !!! Нема разочарување и да не успееме, ама ајде да почекаме до вечер .... ГОРД СУМ ШТО СУМ МАКЕДОНЕЦ !!! ГОСПОДИ НАПРАВИ НЕ НАЈСРЕЌНИ ВЕЧЕРВА !!! МАКЕДОНИЈААААААААААА !!!
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Реков ако веќе се делат карти, СЕ ЗНАЕ НА КОГО ПРВО ТРЕБА ДА МУ СЕ ДАДАТ...
ЗДа не разврзуваме навивачки муабети и сам знаеш на кео долно ниво сте паднати како навивачка група. ФАКТ е дека трите Скопски групи Комити, ФА и ЦПБ се класи и класи над другите во поглед на организираност, редовност и бројка...
Финтата е тие што ќе отидат да бидат сплотени таму. Па затоа се земени и Војводи и по некој дел од другите групи каде што имаме пријателски врски :D
А да дојдат по 10 од секоја група има да се растурат од ќотек, нема ни Н од навивање да има...
Потегот на ЦПБ е чисто политички...
Јадат бурек, а они беа единствени кои на квалификациите навиваа, и тоа со свои транспаренти и клупски бои...
И јас не го правдувам истакнувањето на илијада знамиња и се надевам дека нема да се случи такво нешто. Само МАКЕДОНИЈА!!!!
Јас не велам дека не треба да одат тие ама дека немаме ние навивачи тоа е срамота на ракомет не си дојдол да видиш како изгледа сето тоа и срамота е да коментираш дека нема кога ние сме најобединети и е една навивачка група ..
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Не тропај глупости жити се...
Групички што се собираат еднаш во десет госдини неможе да се споредуваат со навивачка група како нашата.
Незнам што се буните, реално Комити и ФА (особено во последниве три години) се институции во навивање во Македонијава. ФАКТ!!!
Зашто има Војводи а не Чкембари или Мајмуни???
Затоа што ако се поделат така карти има да падне срам како во Хрватска.
Ако некој заслужува карти за навивање тоа дефинитвно се трите Скопски навивачки групи. Сите сме Македонци, ама кога се збори за навивање во Македонија се мисли на Комити и ФА :icon_mrgr:

Него вечер нема да можам да си ја гледам утакмицата од дома (на мекици сум :D). А кога гледам негде надвор секогаш губиме:tapp: Се надевам вечерва нема да биде така и ќе ја славиме најголемата т.е. најважната победа во историјата на Македонија :D
Tipicno skopski ligusi,koj be ednas vo deset godini samo da se pisuvalo nesto vrska nemate, prasaj nekoj od postarite komiti kako se navivalo se naviva i ke se naviva vo Kocani
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.196
Поени од реакции
35.858
Druze ti izgleda ne ja znaes navivackata grupa Sejmeni od Kocani kolku clenovi broime i kako se organizirame i kako go bodrime naseto Osogovo vo vtora liga,da ispadnese Vardar togas ke gi videv komitite eden nemase da ima...Gledaj na youtube navivanje na sejmenite i daj ne treseti gluposti samo nesto da se pisuvalo
Биди сигурен дека немаше да има ниеден Комита...
И вечер се заборава на сите поделби меѓу Македонците, вечер сме една навивачка група, а таа е ЦРВЕНО-ЖОЛТА АРМИЈА !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom