Мака ми е!

Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Мака ми е. Јадев расипана салама. ( :icon_bigg )
 
U

UnholY

Гостин
Maka mi e sto ic ne mi e maka!
Navistina bi trebalo da mi bide za nekoi raboti:)
Годес не може да не ти биде мака за ништо...колку и да си мислиш дека не ти е мака за ништо сепак има нешто...ама не сакаш да откриеш и не негирај дека не сум во право кога секој си има мака било за ситница или за нешто повеќе....
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
мака ми е што мислев дека јас треба да одлучам дали сакам или не и мислев дека таа би прифатила во секој случај...
и мака ми е што додека чекав си најде друг...:nesum:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Мака ми е што се трудам да и ги отворам очите на другарка ми, и на крај се` е залудно. Девојко не е тој за тебе, имавте преубава врска ама сега не е тоа тоа... Те прави будала кај ќе стигне. Вистина е дека имаш слаб вид, ама ептен си слепа да видиш што ти прави или се правиш дека не гледаш...
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
И на мене ми е мака затоа што животот го загуби еден многу нормален и просечен човек кој ги сакаше само основните работи во животот како што се куќа, семејство и подобра иднина за него, неговата сопруга и две мали деца од 5 и 10 години кои сеуште неможат да сватат што се случило. На кого единствен грев е тоа што својата егзистенција ја пронашол во државна институција во која што некои фактори не му обезбедиле ни минимум заштита.
Почивај во мир.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
2
На сите ни е!!! Ај сеа доста и попррајте тоа 4ките у школо.:lut::lut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Мака ми е што му верував на еден другар кој си ја симна маската!!Мој совет ЧУВАЈ СИ ГО ОДЗАДИ И ГРБОТ, ОСВЕН НЕПРИЈАТЕЛОТ НОЖ ЧЕКАЈ И ОД ДРУГАРОТ!!!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Maка ми е...

Од Mesaja
Креирано 11 Дек 2007 - 23:09

Шо ми е мака мене...умммм...не знам.Шо може да ми биде на пример?Мака ми е шо неможам да правам муабет по телефон со тебе,извини,ама стварно неможам сеа...немам волја за тоа,ама баш никаква. Мака ми е...шо два дена по ред не зборувам со татко ми,знаев дека ке ми биде мака после сите тие зборови шо му ги изнареков. Мака ми е што ја лажам мајка ми,колку само ми тежи вистината во мене,некој ден,не знам...ке ме убие.Ако,подобро мене отколку неа. Мака ми е...што нема емоции во мене.Има,ама знам,осекам дека не е она вистинското.Премногу се лесни за контрола.Неможат да ме преплават,неможат да го извадат најдоброто од мене,ја немаат онаа грандиозна сила,која може да ме дигне тооолку високо,да направи да летам,да ме направи бог,бог на секоја моја клетка,секое најситно делче од моето тело... Мака ми е за се што се случуваше.Не се каам,ама глупо се осекам.Не требаше да се однесувам така препотентно,посебно не спрема некои луге кои ми се толку блиски.Ми беа...знаев,знаев дека имаат проблеми,знаев дека им е тешко,знаев дека они се надеваат во мене да го најдат оној кој ке ги ислуша,можеби ке им даде совет,можеби ке им помогне некако...ма не,доволно ке беше само да ги ислушам.А шо напраив ја?Им го свртев грбот.Ми биле досадни.Толку лесно,без никакво размислување. Мака ми е што некогаш ги одбивам сите од мене.Едноставно,кога сум со други,сакам да сум сам.На моменти се повлекувам во школка,во мојата имагинација,бегам од овој свет и се повлекувам во мојот.Таму сум безбеден,да,ама што останува тука,во реалноста?Две раци,нози и глава и капа на неа.Само тело.Без дух во него.Само обична фигура што постои и се гледа,додека нејзината енергија е тооолку далеку.А не треба така.Потребен ми е овој свет.Зошто бегам?Од што се плашам?Што ми недостига?

:chelsea:
Only C H E L S E A in is my heart!!!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Мака ми е што сме километри и километри одалечени.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Luge dobro e sto ste otvorile vakva tema ako ne za drugo bar vie da si napisete so ve ma4i. Ama sepak moe mislene e kolku poveke razmisluvas za toa tolku poveke ke ti bide maka. Znam site nie imame problemi no sepak ako pomalku razmisluvame pomalku ke ne boli. Moe moto SEKOGAS MOZES DA SE NASMEES KOLKU I DA TI E TESKO.:toe:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Уморен сум...уморен сум од сите, во главата ми се случува Армагедон, т.е. нуклеарна војна помеѓу мене и самиот себе.Имам статус на прашлив воздух во мојот потесен круг!!!Досега имам направено повеќе од што некој направил за цел живот, а ни тоа не ми е доволно, немам внатрешен мир.Сеуште трагам по верниот поданик но, никаде го нема...таман ќе си помислиш си го нашол и ОП!Некој ти го зарил шилото баш помеѓу двете плешки и ти го двои ’рбетот на два дела, а болката? Дерење со скалпел е само прошетка низ парк за разлика од ова...И што да им кажеш после таквиот „верен“ другарски гест? Фала? Епа фала ти...Кучешки живот...многу сакам да сум куче без дом, на нив им е најлесно...тука мевце понатака лепче, може и да се најде некој и да те заигра, да ти ја смали маката, и после те остава на раат да си продолжиш по патот без цел.Па од тоа има ли поубаво? Имам крвно поврзани „луѓе“ од кои одамна сум се откажал...откажал поради „човечкиот“ однос што просто ми создава извор за црпење на инспирација, неверојатна инспирација да измислувам нови пцовки и развратни слогови, на кои и сам им се чудам кога ги слушам како ги изговорувам...Добро, каде отиде етиката на Човекот? Се слуша ли некој што збори денеска, а што збори за истото утре? Се нервирам како куче кога се нервира кога му бркаш у јадење! Јас си верувам на тоа што го зборам, затоа што знам што зборувам. Толку ли е тешко да го оставиш човека на раат? Едноставно да не му се мешаш во работата...Зошто кога ќе видиш дека некој нешто направил, трчаш од човек на човек да раскажуваш?Те исполнува ли тоа? Ти дава ли некаква титула тоа?Што?!?!? Каква исполнетост може да претставува таква развратна работа? Толку ми се мили таквите луѓе, што просто ми доаѓа да влезам во лудница и да си правам цел ден муабет со луѓето таму пошто знам дека тие сигурно ќе ме слушаат, не ебитно дали ќе ме перцепираат, битно јас ќе си го искажам тоа што ми е на душа...сепак, и тие се луѓе нели? Или и тоа ќе биде уште еден повод за ситење со „пријателите“ уз кафе?!? Па даа, тоа е добра работа за трачарење. Ви се случило ли на вас некогаш, да влезете во просторија со луѓе и галама, не повеќе од 5-6 и одеднаш чим се појавите да се заќутат, и само несреќниот газда да ти рече: ајде повели... -Што беше тема на муабет? - Ма ништо онака се зезаме..НЕ Не те збореле! Не ти се сителе! Не се они такви...они ти се „пријатели“! Немам омраза кон луѓето од таков вид, до пред некое време ги презирав...сега ги сожалувам...А во „локалната самоуправа“, таканаречениот дом, просто неможам да дишам поради нееднаквоста! Се во животот што сум имал и имам сум го постигнал сам, затоа што имам ум и ете се снаоѓам, а тоа резултира со мој духовен крах, и на сето тоа јас сум тој којшто не чини...Сам си го заработувам лебот, сам сум си обезбедил превозно средство, сам се одржувам, сам планирам и да си обезбедам покрив(но не и сам да живеам)...се сум направил САМ!!!Уште од моите адолесцентни денови.... Зошто? Затоа што некој бил презафатен да се грижи за мојот „лоботомиран“ „брат“ кој незнае ни гзот сам да си го избрише, а другиот? Ќе се снајде...паметен е он....Епа ми снема веќе памет!!!!!!Капак беше уште и кога ми најдоа трава дома....„Ќе те избркам од дома!“...Не мили мои, нема потреба од бркање...сам ќе си отидам...Мојата љубов решив да ја давам на друго нешто, решив да ја давам на тоа што ја давале и моите предци...според мене можам да видам и зашто било тоа така...само што они имале поткрепа...а јас ја немам, денешната народна пичка, дреме, се легачи и незнае за ништо друго во животот освен за безвредно мрчење, што мразам да го слушам бидејки одвратно ме тера да повраќам...таквите треба да умрат...ама колку и да умираат нема да се искоренат...тоа е синдром вграден со самата ДНК на сапиенсот...мене ме наградил Господ што ми го одзедол тој прамен од спиралата...на ова нема крај.

Не ми е криво за ништо.Виното е лек за се’


извор: мојата глава


П.С. Темава е отворена не само јас да си се искажам туку, за сите што имаат камен на срце и грутка во грло, без разлика дали некој ќе ви ги чита маките или не, важно ги изнесувате од себе.

Г.Г.
брат.. не ги гледај негативно работите.. биди храбар и не дозволувај да те омалозуваат бидејки не се подобри од тебе! Ништо не е случајно! ке видиш, некој ден ке сфатиш зошто сето тоа тебе ти се случувало. Ке ги гледаш работите со други очи,се се случува со причина.. многупати и јас сум бил во ситуација како тебе.. не ми било воопшто лесно,но тоа е еден вид искуство и те прави посилен! Животот е ИГРА и треба да знаеш да ја играш.. човекот за да опстане треба да се цени себесе и да верува во себеси, има едно мото кое си го практикувам "jas sum SEGA,jas MOZAM, jas DEJSTVUVAM! pozz
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Брат по милионити пат, брат.
Пишувај на темата... не изигравај психијатар, љубовен советник, гатач, брат.

Мислењето е напишано пред скоро 2 години. Сега му реплицираш?
Не знам колку твои слични постови избришав.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
LELE NE VIDOV STARO E 2 GODINI! АЈ КЕ МИ СЕ ПРОСТИ НОВ СУМ Боже чувај ме од пријателите,за непријателите ке се чувам сам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom