Мака ми е!

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не ми беше мака ама сега ми е мака поради фактот што одредени личности се појавуваат за кратко и успеваат да ни го уништат расположението, да не изнервираат и да си заминат. Свашта... :tapp:
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Си имам голема мака. Дали да му кажам некои работи на Мирко (рандом име), мојот најдобар другар, кои заслужува да ги знае, но од друга страна, не е моја работа да се мешам во тие работи. Чувствувам одговорност да останам доследен на другарството со Мирко, но за да го направам тоа, треба да го ризикувам другарстото со Петко (повторно рандом име), мојот нај најдобар другар, да кажам работи за кои сум дал ветување дека ќе молчам? Но не можам да гледам како страда, се измачува, прават будала од Мирко. А дали да издадам работи кои во доверба ми ги кажа Петко, работи кои би го искупиле Мирко од набиените рогови, но работи кои верувам многу ќе го повредат? Што и да направам, со сигурност барем еден од нив нема да можам да погледнам во очи. Сум бил и порано во вакви ситуации и сум ризикувал да кажам работи кои луѓе не требало, но заслужиле да ги слушнат, и се исплател ризикот. Дали сега ризикот се исплати?
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Is No Good едно ќе ти кажам биди искрен, ако и двајцата ти се пријатели обиди се разговарај со нив заедно ако си стварно другар но не биди дволичен :star:
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Is No Good едно ќе ти кажам биди искрен, ако и двајцата ти се пријатели обиди се разговарај со нив заедно ако си стварно другар но не биди дволичен :star:
Абе проблемот не е меѓу нив двајца. Не можам да кажам нешто поконкретно затоа што може некој да прочита и да намириса за што се работи. А камо да беше толку едноставно.
 
С

Сатори

Гостин
За прв и последен пат годинава ќе ми биде за нешто мака, нека бидат тоа сите неконтролирани ситуации од предходната и потоа, почнуваме повторно на самиот старт.
Another chance to get it right!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мака ми е сега што верував, и што наивен бев прошла година, паметот ми дојде со почетоков на новата, затоа и сум благодарен многу.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Мака ми е од незрели луге, онакви кои не мислат на ништо освен да им биде добро нив во одредена ситуација без да мислат на последиците после .

И некогаш помислувам како да не ми е местото на овој свет и сакам да отидам даааааалеку некаде каде што нама да се замрам со глупаци!

Амин
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Мака ми е оти настинав за нова и вчера ги пропуштив Психомодо поп на зива свирка во кафичот кај нас ... ми иде да си каснам од ..... :tapp::tapp::tapp:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мака ми е што морам да сум на работа.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Мака ми е што ме штипат очите од цигари :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom