Мака ми е!

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Мака ми е кога некој неможе да сфати дека единствено нешто што можам да му понудам е пријателство и ништо повеке , а тој го одбива и тоа?:tapp:Е аман веке , аман, аман, аман.
Се недозреано е бреее, епа мака ми е
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Мака ми е кога ќе шмекнам некоја, и кога таа толку занесена од шмекот ќе ми рече Те сакам! Викам, девојко знам дека опасен шмек ти дадов. Ама те сакам човече од еден шмек. Па девојко ова го нема ни во најнискобуџетните романтични драми!...Она пак ама не стварно те сакам шмекеру. Леле мене мака ми е срце ми се кине шо не можам да го кажам тоа а не го чувствувам! А ја гледам она заљубена. Викам еј ама шугаво чувство вака сеа. Ми се крши шмек! И викам абе девојко јас не сум таков како што изгледам. Јас сум покварен, лицемерен, нонстоп шмекам, варам...абе ѓубре сум девојко ѓубре разбери. -Ќе ризикувам шмекер макар била повредена ми вика типката. Си викам...бидејќи ми беше многу мака си реков од утре повеќе не шмекам ЕМО цури..:)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Мака ми е од недоверба
Мака ми е од таквите кои мислат дека ме знаат а всушност воопшто не ме знаат
Мака ми е од главоболкиве и неспаност
Мака ми е од дволични и лицемерни луѓе,доаќа време кога повторно треба да го стеснам кругот
Мака ми е што на моменти никој не ме сфака па ни јас самата
Мака ми е што во некои ситуации неможам да се контролирам,а потоа ми е мака од последиците
Стварно ми е мака бе!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мака ми е што секогаш заминуваат оние кои можат многу да направат за овој лош свет. Да, сеуште ми е мака за Хит Леџер и уште повеќе ми е сега кога го гледав неговиот последен филм. А порано, кога и да гледав некој негов филм (иако најчесто имаше понесериозни улоги), си мислев дека еден ден, после многу години ќе биде на исто рамниште со големите ѕверови. И што ...
Мака ми е и што не ми се арни кученцата. Очи ме болат од плачење и неможам да го поднесам повеќе ова исчекување. Неможам без нив и ми е мака, ама онака од срце ми е мака што има гнаси од луѓе кои е можно да им имаат наштетено. Се надевам дека се толку глупави колку што изгледаат и дека не се осмелиле на ништо слично. Во спротивно, не одговарам за моите постапки.
Покрај овие маки, да си ги повторам оние стандардните ... мака ми е од лицемерните, газолижачите, користољубивите, себичњаците, курвите и курварите во секаква форма и материјалистите. Сфаќам дека мора да ги има за да има некаков баланс и слични глупости, ама па мора ли да се секогаш повеќе???
Друго што ми беше ... ах, мака ми е и што сакам да го изгледам Транспортер3, ама мислам дека ќе заспијам на пола филм, дека сум преуморна од неспиење и грижи.

п.с. Абе уште една мака имам ... мака ми е што неможам да ја прифатам поканата за најубавото кафе на најубавото место во Скопје! Прекрасна понуда, која јас нормално мора да ја одбијам затоа што нема кој да ми ги тера обврските тука ... :uvo:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Maka mi e draga od ovie moi pretcuvstva i misli koi vodat samo kon loso.:kesa:
Maka mi e koga se toa me tera da baram kavga i posle ke se kaam pa kako nema da se kaam koa na momenti jazikot mi e pobrz od pametot.:icon_eek::tapp:
Maka mi e draga od ovoj fakultet:cry:
Maka mi e draga od ovaa moja mrza, so ne mi teknuva da fatam kniga da ucam:icon_conf
Maka mi e draga od licemerni luge:icon_roll
Maka mi e draga od bivsiot so se pojavuva iznenadno tokmu koa ke go zaboravam:nerv:
Maka mi e draga od sebe zaso mnogu si go kompliciram zivotot:zid:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Маka ми е зошто немам многу пари:jaj:
Маkа ми е зошто одам на школо:jaj:
:nesum:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Никој не те тера на сила. :tapp:


Мака ми е од моето однесување кон секој деновиве. Знам, не се трпев и бев вкрајно егоистичен. Но си признавам на грешките.
Мака ми е што во 4 треба да сум на пат, а немам спиено at all.
Мака ми е што нема да го искористам викендов за што е наменет.. одмарање.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ме боли главааа шмрц, ми се врти ми се спие ми се одмара. Пак ме фати настинка, не ми се верува ни мене, во 2 месеци да се разболиш по 5 пати ова е невероватно, само ја можам тоа. Мака ми е што неможам да функционирам и што се успивам.:uvo:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Мака ми е од то шо некои работи само за себе ги задржувам, а потребна ми е поддршка и некој што ќе ме сфати
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Мака ми е кога се ке ми се собере на куп и кога една грешка може скапо да ме чини :tapp: ке пукнам лелелле
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
43
Поени од реакции
2
Мака ми е многу од дволичниве луѓе..зашто се бават со тоа?..чуствувам мака кога се во моја близина,морам да пазам што ке речам и што ке направам зошто кога ке се свртам позади грб којзнае каква приказна ке излезе..а многу ми е мака кога некој има погрешно милење за мене..:jaj:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Мака ми е што наместо да седам на форумов јас треба да седнам да читам лектирааа :tapp:

Мака ми е од сопствениот одраз во огледало и фактот што не сум убава.:(
Па може си убава одвнатре, што има да ти е мака толку за надворешниот изглед не е се во него :smir: (нека не ти биде мака за такви работи)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ау,ќе прекинам ли ја некогаш да пишувам овде?
Не ми е мака,нервозна сум,сакам да задавам некого.Зошто нема тема нервозна сум и сакам да задавам некого?
Енивеј,уште малку и ќе убијам една личност што ми се шета у куќава,ама жими се ќе ја убијам.Глупава,себична идиотка,може ние се за нејзе да правиме кој ќе и текне нејзе,а она не може ни со прст да мрдне,се нешто нејзе у тој момент или ја боли,или и се спие,или има работа,или уопште она не е крива ако се направила некоја беља,и така натаму со оправдувањата цел живот.Епа преку к*р ми е више.Само не знам некои други исто така жители од мојава куќа како ја трпат,ја да сум,би го стегнала ќутекот ама едно 5-6 воспитни,не дека ќе и дојде нејзе памет,ама барем малку казна да не пројде без ич.Уф...:nerv:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Мака ми е од иронијава и постојаните баксузни ситуации. Ептен ми е мака,ебате!
Глаа да не кренеш. Кога не треба да се случи нешто..патот му е скроз отворен да се исполни.
Мака ми е од глетката од пред три дена. Ми се гади.
Од нечие недоследно понашање,невнимание,негрижа и најлошата глума на светот.
А најмака од неговите погледи полни со копнеж.
ма све бре..у три лепе.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Мака ми е од целава ситуација и глумењето и правењето лудило.... Нека заврши!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom