Мака ми е!

Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
eve kje vi kazam so mi e mene maka.idam denes (vtornik) u tinex u maalo da zeam prasak za pranje ves.i tamo od ce tinex 6 kasi raboti samo enda.na nea red ko da davaat 2 kila zlato ako kupis nesto tamo 100 dusi.i sea site cekame a tetkata so raboti tramo otisla napauza i nikoja ne ja menje.konacno dojde tetkava i pocna da raboti,ali mislam deka i senilna baba pobrzo kje se snajdese od nea.i taka pozadi mene cekaat u red 5 babi i jadat lajna neso.i ednava vise 10 minuti me bode so prst u kicma kao MALI BRZE,i ja od kultura si kutam ali posle 10 minuti bockanje u kicma i disenje u vrat mi skurci i se razvikav i i vikam BABO koj ti e kur so me bodes.a ona mi vika ajde idi pobrzo neam ja cel zivot.i pocnav ja da jadam govna kao ME BOLI KUR AKO NEMAS CEL ZIVOT ostaiv produktite i otidov si kupiv u vero ko coek i ne me glusea babi i spori tetki na kasa.e ova mi e najgolema maka u posledno vreme al ivise ne kupuem u tinex,jer postoi zlatno vero(TAMO BAR RABOTAT MINIMUM 10 KASI).
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
Не глумам нешто многу паметен и не се обидувам да солам памет...јбг и ја сум само дете, тек сеа 21 ќе пунам. Животот ми бил далеку од лесен од една проста причина која и всушност ми помогнува да ги пребродам сите срања(пардон) а тоа е ПОДОБАР СУМ ДАЛЕКУ ОД СИТЕ ДРУГИ. Кој сака слободно нека ме нарече егоист, ама јас си знам. Цел живот трпам фекалии и малограѓанштина од луѓето кои ги среќавам, некои дури и се дрснуваат да се наречат мои пријатели, меѓутоа имав среќа доста рано да сватам зошто е тоа така. Ситната човечка душа не трпи некој да е подобар, посреќен или поуспешен од нејзе, особено не во мишкоината на светот, Македонија. Погледнете околу себе и се што ќе видите е медиокритет, одвратно!!! Како никој да нема желба за да стори нешто со себе. Луѓето го мразат тоа што го работат или учат бидејќи тоа не го одбрале туку им било наложено, често бидејќки самите неможеле да се решат па морал друг наместо нив. И кога ќе се појави некој што е среќен, задоволен со себе, со љубов кон животот и тоа што го прави, тоа нив ги боли. Ти си им трн во око бидејќи тоа нивнооко мора да те гледа тебе како створуваш нешто од себе, нешто повеќе од фабрика за претварање на О2 во СО2. Ама тука ја прават најголемата грешка, таа нивна завидливост ми дава сила, ми дава до знење дека јас успевам во тоа што го правам и добивам уште поголем елан. За среќа после 20 години најдов пријатели на кои можам да се потпрам, до некаде, иако уште правам грешки. Во љубовниот живот сум катастрофа но навистина гајле ми е, отсекогаш сум бил позитивен за се па така да и за ова. Не мислам да се откажам од среќата и од себе само затоа што на некој друг тоа не му годи. Имам фамилија што ме поддржува и мозок кој не планирам да ми атрофира. Така да мили мои форумџии и повеќе од мили форумџики ГЛАВАТА ГОРЕ(не ова не е поитичка кампања) бидејќи животот го живеете за вас а не за другите. :je:

п.с. за на крај ве оставам со еден цитат
"do not concerne yourself with what idiots say, the universe tends to unfoald as it should...that and i have a pretty big penis so it keeps me content" црнчугата од Harold and Kumar go to white castle

поздрав од вашиот вечно позитивен колега форумџија:salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Dimitri напиша:
Не глумам нешто многу паметен и не се обидувам да солам памет...јбг и ја сум само дете, тек сеа 21 ќе пунам. Животот ми бил далеку од лесен од една проста причина која и всушност ми помогнува да ги пребродам сите срања(пардон) а тоа е ПОДОБАР СУМ ДАЛЕКУ ОД СИТЕ ДРУГИ. Кој сака слободно нека ме нарече егоист, ама јас си знам. Цел живот трпам фекалии и малограѓанштина од луѓето кои ги среќавам, некои дури и се дрснуваат да се наречат мои пријатели, меѓутоа имав среќа доста рано да сватам зошто е тоа така. Ситната човечка душа не трпи некој да е подобар, посреќен или поуспешен од нејзе, особено не во мишкоината на светот, Македонија. Погледнете околу себе и се што ќе видите е медиокритет, одвратно!!! Како никој да нема желба за да стори нешто со себе. Луѓето го мразат тоа што го работат или учат бидејќи тоа не го одбрале туку им било наложено, често бидејќки самите неможеле да се решат па морал друг наместо нив. И кога ќе се појави некој што е среќен, задоволен со себе, со љубов кон животот и тоа што го прави, тоа нив ги боли. Ти си им трн во око бидејќи тоа нивнооко мора да те гледа тебе како створуваш нешто од себе, нешто повеќе од фабрика за претварање на О2 во СО2. Ама тука ја прават најголемата грешка, таа нивна завидливост ми дава сила, ми дава до знење дека јас успевам во тоа што го правам и добивам уште поголем елан. За среќа после 20 години најдов пријатели на кои можам да се потпрам, до некаде, иако уште правам грешки. Во љубовниот живот сум катастрофа но навистина гајле ми е, отсекогаш сум бил позитивен за се па така да и за ова. Не мислам да се откажам од среќата и од себе само затоа што на некој друг тоа не му годи. Имам фамилија што ме поддржува и мозок кој не планирам да ми атрофира. Така да мили мои форумџии и повеќе од мили форумџики ГЛАВАТА ГОРЕ(не ова не е поитичка кампања) бидејќи животот го живеете за вас а не за другите. :je:

п.с. за на крај ве оставам со еден цитат
"do not concerne yourself with what idiots say, the universe tends to unfoald as it should...that and i have a pretty big penis so it keeps me content" црнчугата од Harold and Kumar go to white castle

поздрав од вашиот вечно позитивен колега форумџија:salut:
Се согласувам со тоа што си го напишал. Поздрав, и имаш зелено од мене. :helou:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Вчера направив голема глупост, згрешив и се каам, мака ми е.. ИЗВИНИ
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Браво за Dimitri, зеленко и од мене
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Lucifer напиша:
Pa za toa e i otvorena temava,za toa sto ne maci da go ispukame,a kako ziveam jas so problemite znaat onie sto me znaat,samo ednas mi se slucilo da se smurtam na skolo i site me gledaa zacudeno,zasto postojano sum nasmeana,teram na zaebancija,kuliram,ama vsusnost vo toa e i problemot,celo vreme nasmeana ama nikoj ne znae kako ti e,zosto ti e,a ne daj boze da mu kazes,ke misli deka si se poremetil,i site sto me znaat koa ke go procitaat postot kaj so se ispovedav,sigurna sum deka ke mislat deka pukam seir i teram na zaebancija osven mozebi samo dve licnosti!
ti si kopija na mene ili jas na tebe???
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
NIppI напиша:
ti si kopija na mene ili jas na tebe???
Звучи интересно, а јас одсекугаш сум фантазирал за со две близначки одеднаш:zlo:

девојки? заинтересирани?
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
od tolku mnogu nozevi vo grb...i paranje na srceto...vekje nema mesto kade da se zabode sledniot...vekje naviknav na toa non-stop da se ocekuva nesto od mene,i koga bi go dobile pak bi bile nezadovolni...pa so treba jas da napravam za cel svet da bide zadovolen od moeto postoenje...zar sum robot ili kompjuterska programa...otrpnav na site bolki vekje...bolkata sekoj den para se povekje i povekje...a ne ja custvuvam..ne ja custvuvam zatoa so naviknav da me povreduvaat,cel zivot,svetot mi se vrtel okolu nekoj drug...sekogas sum se custvuvala pozadovolna od sebe koga 'pomagam' na tie okolu mene...i posle toj nekoj so ne vredi 2% si go dodava epitetot 'prijatel'...pominaa tie denovi(barem taka mislam) odkoga resiv da pocnam da bidam malku sebicna...pak ne im se dopagja..premnogu sum mislela na sebe...ne sum bila fleksibilna...neka furaat so sto sakaat..ednostavno resiv da ne se nerviram nitu da se karam zaradi kapricite na tatko mi...zelbite na tie okolu mene,koi non-stop ocekuvaat da doletam koa ke svirnat..e drag moj 'prijatelu' nema vekje..usluga za usluga...se sto sum dala...a ne mi se vratilo...ke go naplatam so kamata na slednoto davanje(ako go ima)...sega sum sama za sebe..kaj i da odam so i da pravam...ako me sakas...te sakam..ako ne me sakas,da te prasam..so baras vo mojot zivot?


p.s. pozdrav i blaze vam na temava
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Dimitri напиша:
Звучи интересно, а јас одсекугаш сум фантазирал за со две близначки одеднаш:zlo:

девојки? заинтересирани?
:raz:
za toa ke se dogovorime naknadno so lucy pa ke ti kazeme
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Edino so mozam da kazam deka vo ovaa mala nasa Makedonija nema vistinski prijateli site sto mi se pravat prijateli site sakaat da ja izvlecat celata korists od mene. No sepak mozam da kazam so moive godini svativ ne sosema na kraj, no ne i na pocetok. Sepak toa go otrgnav od mene i prodolziv da ziveam so onie luge na koj mozam stvarno da im se potpram za se, t.e. toa se 3 drugarki so koj mozam da se druzam do krajot na mojot zivot i znam deka nema da me zaebat(pardon), a so bi se reklo site drugi se ebi veter( i za ova pardon). No sepak staiv za se drugo tocka i prodolzuvam da si go ziveam zivotot kako sakam. Toa e so prijatelite...... Za ljubovta nema so da se kaze od katastrofa pokatastrofa. Se mi ide nadole, no i za ova se nadevam deka poleka poleka si go resavam problemot se ke bide kao so si sakam.

POzdrav do site kajgandzii i kajgandziki super ste ve postuem.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Dimitri напиша:
Не глумам :salut:

Ziv i zdrav da si.
A pak uste koga ke go vidis mediokritetot na zapad, eptem ke si ja zasakas makedonskava idiotstina. Prosto ke se zameracis na kozata na komsijata. Ima nekoj sarm vo nea, so li ke e...ama originalna e, edinstvena, unikat so soncence.
 
Член од
3 март 2006
Мислења
231
Поени од реакции
2
JASMIN напиша:
Ziv i zdrav da si.
A pak uste koga ke go vidis mediokritetot na zapad, eptem ke si ja zasakas makedonskava idiotstina. Prosto ke se zameracis na kozata na komsijata. Ima nekoj sarm vo nea, so li ke e...ama originalna e, edinstvena, unikat so soncence.
Можеби, но сепак козите на запад некако по среќни и цивилизирани ми личат, за урбани да не зборам(иако и ние имаме премногу кози овде што глумат дека се урбани) башка што тревичката, водичката и све остало е произведено со ISO9001 quality standards и ISO14000 еколошки стандарди. Тоа е доволно за овој вол :D
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Dimitri напиша:
Можеби, но сепак козите на запад некако по среќни и цивилизирани ми личат, за урбани да не зборам(иако и ние имаме премногу кози овде што глумат дека се урбани) башка што тревичката, водичката и све остало е произведено со ISO9001 quality standards и ISO14000 еколошки стандарди. Тоа е доволно за овој вол :D
Nemas tolkav merak so civilizirani, sterilni kozi. Jas sekoja vecer si se zabavljam gledajki gi na kej nasive. Prosto, ednostavno, selsko, izvorno, znaes ona zivotinskoto, a nasmeano, kef bre. Imaat zar vo ocinjata. Zapadnjackite se prevrtuvaat naopacki za da go skrijat toa, pa izleguvaat smesni, vestacki.

Sala na strana, znaeme za sto zboruvame, neli?
Samo, dodeka si doma, ednostrano ja gledas vistinata. Se e toa vo red-pisanieto tvoe, pa ako probas da go razberes i uzivas, poubavo ke ti e.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
Мака ми е некои луѓе што ме замараат со нивни глупости, или некој што треба да убедувам у нешто! али готоо,не се замарам веќе буквално со ништо, зашто до сеа се замарав,се нервирав..али сватив дека не вреди....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom