Мажите прашуваат, жените одговараат

S

Stef Bachatero

Гостин
Стево ... а коа прашуеш за тоа колку е тешка и висока носиш кантар и метро да премериш ... да биде поавтентично ???

мислам ако веке замишљаш како треба тој пристап да изгледа бар замисли пофраерски земи и метро со тебе , а за кантарот снајди се :pos2:
Според мене не е важен пристапот што ќе речеш ако го прифати ок,значи дел е заинтесирана,а за кантари не ми треба,да земам оние метро за шиење и уште да и зашијам фустан на место.Ако не сака значи или не и е денот,или е лезбејка или е зафатена.Така во неделата си го добив од една со финта ми вика бегај,тргни се од мене будала ниеден и се изнасмеав и реков ок играј си со другарка ти.И да не застанувам на една девојка зашто помали ми се шансите да земам број или нешто емаил да контактирам пак.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Gledate li crtani filmovi, koj vi e omilen, zosto? :yupi:
Порано гледав и тоа многу,а сега ако начекам нешто интересно додека ги вртам каналите,може да се задржам една минутка и толку,после мењам друго.Инаку омилени ми беа сите со Том&Џери,Балтазар,Мамли, Били&Менди:vozbud:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Ма се` има да биде кафеаво-крем или црно-крем комбинација.
И се` од дрво:pipi:
Класика, аристократски да не речам:hot::123:


:smile2:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Sobata - Crveno, crna. Naj onaka mi se sexy tie boi osobeno vo kombinacija. Sakam krevet so onie sto se kako na filmovine sred soba so zavesi kao neso bla, bla. I obavezno ogledalo nad nego.. Iiii
Abe bitno da e crno - crveno dr ne e bitno :P
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
Исто како што сум преживеала се` останато...:toe:
Се` поминува,ако решиш дека ќе го оставиш зад себе и ќе продолжиш понатака.:pipi:
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Koga eden den ke se omazite... Kako planirate da go uredite vasiot nov dom? Ke stavate luster vo boja? Kako ke izgleda vasata spalna soba =))
Za lusterot nema da komentiram a spalnata soba veke ja imam zamisleno ,zosto smetam deka e mnogu vazno ako ne i najvazno mesto vo prostorot od kukata ili stanot! Spalnata ja zamisluvam kako toplo mesto vo koesto ke preovladuva crvenata ili eventualno violetova boja zosto toa e bojata koja ja zajaknuva seksualnata energija ,mislam na violetovata. Ako bide crevena ke ima samo eden zid crven a drugite beli ili kremasti ,znam deka na spalnata ke ima mnogu pernici i carsafi od crven saten ili eventualno crn...inace ke preovladuva opusten i orientalen stil .:pipi:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Za lusterot nema da komentiram a spalnata soba veke ja imam zamisleno ,zosto smetam deka e mnogu vazno ako ne i najvazno mesto vo prostorot od kukata ili stanot! Spalnata ja zamisluvam kako toplo mesto vo koesto ke preovladuva crvenata ili eventualno violetova boja zosto toa e bojata koja ja zajaknuva seksualnata energija ,mislam na violetovata. Ako bide crevena ke ima samo eden zid crven a drugite beli ili kremasti ,znam deka na spalnata ke ima mnogu pernici i carsafi od crven saten ili eventualno crn...inace ke preovladuva opusten i orientalen stil .:pipi:
А си помислила некогаш дека можеби твојот иден сопруг може нема да се согласи со ваква варијанта? Или сметаш дека спалната соба е место за кое што само ти одлучуваш? Сама ке спиеш таму?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
Па ќе бидам тажна и ќе размислувам прво дали сум згрешила јас нешто,па дали згрешил он нешто,ма цели анализи се тоа и ако нема шанси тоа пријателство да се обнови,тогаш одам понатаму,без разлика што ќе бидам тажна некое време.*

*Ова е ако збориме баш за ПРИЈАТЕЛСТВО.
 
С

Сатори

Гостин
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
Ако сум донела одлука дека треба да ги прекинам контактите со одредена личност, тоа е тоа.
Нема да седам дома и да бидам депресивна, имам преголем круг на пријатели за да седам да бидам тажна и да трошам време за тоа.
За се има причина, не?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Прекинувате некое важно пријателство, како ке го проживеете, тој прекин на коминикацијата, мегу вас и тој ???
Па добро де, не екрај на свет, зависи калку вазно ти билотоа пријателство, ако си од мал заедно тешко е, да, ама ако набрзинка се склучило и мислиш дека е многу важно тогаш со тек на кратко време се се заборава.:helou:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
што разговори сакате?за комуникација?
веднаш да ве прашуваат дали имате дечко за да се почне комуникацијата,или што учите.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom