Мажите прашуваат, жените одговараат

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно
:pos:

Добра идеја, веднаш се ќе му избришам за после да почне да ги меморира како машки и да заборави која е која. :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно
Побогу...тоа е болно веќе,толкава љубомора и посесивност не е на арно.:njet:
 
M

_MACA_

Гостин
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно

Глупо е тоа,и да го избрише 100 пати он ако сака па може да го дозне бројот...така да ако тој е со мене у врска и ако ме сака нема со да ми сметат броевите на неговите бивши.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Глупо е тоа,и да го избрише 100 пати он ако сака па може да го дозне бројот...така да ако тој е со мене у врска и ако ме сака нема со да ми сметат броевите на неговите бивши.
Не да ги бришеш броевите на бифшите,туку на сите девојки во именикот.:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно
Што? :nesvest: Не бе не бе луѓево се пореметиле.
Тоа не е љубомора,тоа е веќе болест,која можеби би било добро да се лечи.:tapp:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??

жив пример е бившата на еден мој другар
ко ми кажа за тоа мене ми дојде нервоза а камоли него, мислам дека тоа е ептем малоумно
Нормално дека не. Изглеа таа другаркава е за на лечење. Пратете ја дур е време.:toe: Шала на страна, и фали нешо.

...kolku vi e vazno da go zapoznaete dechkoto so vashite roditeli posle kolku vreme bi go napraile toa...???
Не ми е воопшто важно и воопшто не би го запознала се додека не запнат тие. Ма да најчесто моите дома ми ги знаат дечковците уште пред да ги фатам,(коа сме во фаза божем другари) така да... немам и некои проблеми.

дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
И за ова прашање нормално дека не - ме потсети на прашањето со бришењето на контактите жени:pos2::pos2: Фала богу дека не ми смета се што е поврзано со актерки, стриптизерки, пејачки и се што знам дека никад не може да го има и му е филм, ама да најдам пример слики од некоја наша другарка !Аиии. - за 1-2 не праиме проблем, ама да му најдам куп само од една...е тогаш ќе се помислам. А ако се од повеќе различни другарки нема гајле - нека праи ќеф.

...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Мнооогу сакам цвеќиња. И многу паѓам на цвеќиња. Ако на некој му сум љута за нешо, одма се кротам со цвеќе.
Омилено - кала бела, ама пошо на никој не му текнува - се задоволувам и со црвена ружа. НА крај краева не ми е битно - само да е цвеќе,:smir: и од срце:smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.845
Поени од реакции
23.464
Едно прашање особено за оние незафатените. Во последно време се повеќе другарки ми се жалат дека мажите се поретко и поретко им пристапуваат значи не зборам за изолирани случаи туку за повеќе коментари. Осеќате вакво нешто и на ваша глава?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Едно прашање особено за оние незафатените. Во последно време се повеќе другарки ми се жалат дека мажите се поретко и поретко им пристапуваат значи не зборам за изолирани случаи туку за повеќе коментари. Осеќате вакво нешто и на ваша глава?
Искрено?
Да.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Dali bi odbrale covek koj e rabotliv i misli samo za negovata kariera - nisto drugo i nosi doma prilicna suma ekonomski sredstva ili covek koj ne e nekoj rabotnik (podrabotuva nesto sitno kolku da prezivee) a e celosno posveten na familijata (familijaren covek/domakin)? Navedete gi i pricinite.
Сакам некој кој ќе се грижи за фамилијата,кој ќе биди посветен на неа,а со тоа заедно оди и да се труди да најде некој добро платена работа,за да обезбеди подоба живот за неговата фамилија.Така да комбинација од двата типа е идеална:icon_lol:

by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Немам некое омилено цвеќе ама наубај ми се ружите и калите.

Jas znaev deka e odraz na ljubomora, zavist i ne se davaat zuti ruzi... moz sum greshka...

Koa sme veke kaj cvekarstvoto koga pominuva prodavac na masa i nudi cvekinja ako ne Vi kupi deckoto ili kavaljerot de ... navistina ama ich ne zameruvate ?

a gledate na sosednata masa eden tip na devojkata i kupuva 5 ... nema da ste zavidni ?

PS pod uslov da ima deckoto pari kolku tolku da ne e nekoj eptem sto nema pa opravdano
Па сега добро би било понекогаш да му текни да ми подари цвеќе,или некоја ситница,сакам такви знаци на внимание,ама да сум завидна на таа на другата маса не.Па и не направил кој знае што за да му завидвам.

дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Поубо би било да има слики од мене а не од некои голи стритизерки или слично.Ако сака да гледа нека гледа на нет,ама да има цела колекција во мобилниот ми пречи.Имав таков случај и му ги избришав,односно се налутив и тој сам си ги избриша и се беше во ред:pos2::pos2::pos2:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Дали би зеле да ги бришете сите женски контакти на мобилниот на вашиот дечко поради љубомора..??
Јас обично не ни знам што има и колку од меморираните броеви се женски, па не ќе земам да бришам. Тешко тие што ја имаат таа потреба, тешко ...

Едно прашање особено за оние незафатените. Во последно време се повеќе другарки ми се жалат дека мажите се поретко и поретко им пристапуваат значи не зборам за изолирани случаи туку за повеќе коментари. Осеќате вакво нешто и на ваша глава?
Да. Добро, јас имам прелута и предигната фаца, па за мене лично не ме ни чуди.

...kolku vi e vazno da go zapoznaete dechkoto so vashite roditeli posle kolku vreme bi go napraile toa...???
Ич. Би го направила тоа за да ги запознаам пред брак со идниот сопруг, а општо многу мразам такви фамилијарни запознавања.

со кој карактер би ви било најубаво(каков сакате)од серијата ПРИЈАТЕЛИ зборам за карактерот а не физичкиот изглед!?
Знам дека со Џои не би можела, а помеѓу Рос и Чендлер неможам пак да решам ... сепак би бил некој лик кој има по нешто од нив двајца ... како такви, ниеден не ми е баш по мерак.

дали зголемениот интензитет на сељандурски манири може да направи крц на врската од ваша страна???
Секако дека да.

дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Само ќе го повторам претходниот одговор ... кога би знаела што има и чува, ќе знам дали ми е криво ... :toe:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Ne se osekam potceneto ama Da, gi brisam.. A neznam zaso.. Me nervira se zensko koa sum so nego :pos2:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Едно прашање особено за оние незафатените. Во последно време се повеќе другарки ми се жалат дека мажите се поретко и поретко им пристапуваат значи не зборам за изолирани случаи туку за повеќе коментари. Осеќате вакво нешто и на ваша глава?

fala genije sea ke imam spisok na site koi se single ... da ne lutam ne za drugo :pos2:

Ovoj susaro e mnogu perverzen tip kako go svrte prasanjeto znaci

Ako ne vodi i on evidencija koja sea e single koja ne e i preracunue ja SWEDEN da ne se vikam :pos2:


Isto taka on topik samo da kazam i mene mi se zaleshe bratucedka mi u zadnje vreme nikoj ne i prioga kako single pa me interesiraat bas odgovorite samo od single devojkite na ovaa tema ... pozelno e da napisete pred odgovorot i mislenjeto jas sum single kako sifra ...fala unapred:pos2:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Зошто кога знаете дека некој навистина ве сака и трча по вас.. одма станувате злобни и почнувате да го маткате искористувате, чувате како резерва и сл. грозни работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom