Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Едно прашање особено за оние незафатените. Во последно време се повеќе другарки ми се жалат дека мажите се поретко и поретко им пристапуваат значи не зборам за изолирани случаи туку за повеќе коментари. Осеќате вакво нешто и на ваша глава?
Најискрено да и тоа многу често.
Зошто кога знаете дека некој навистина ве сака и трча по вас.. одма станувате злобни и почнувате да го маткате искористувате, чувате како резерва и сл. грозни работи?
Зашто мислам дека си згрешил...Јас не сум злобна без причина кон никого. Не сакам искористување од страна на никого. И не сакам никој да ми биде резерва за било што.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...bash me interesira ova...

...situacija, vo diskoteka ste so 1000 luge so vasheto drushtvo...odednashka vi prioga mashko so nsmevka, i vi veli:

"samo sakav da ti kazam deka si najubava tuka od site curi sto se"
...pozdrav, i si odi...


...kako ke reagirate...???
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Зошто кога знаете дека некој навистина ве сака и трча по вас.. одма станувате злобни и почнувате да го маткате искористувате, чувате како резерва и сл. грозни работи?
Некои женски би го кажале истово за вас машките.
Точно е дека има некои што се кучки и им проаѓа меракот и сакаат да трчаат по нив,ама има и други што се посветени,што знаат да љубат...како кај вас.:smir:

...bash me interesira ova...

...situacija, vo diskoteka ste so 1000 luge so vasheto drushtvo...odednashka vi prioga mashko so nsmevka, i vi veli:

"samo sakav da ti kazam deka si najubava tuka od site curi sto se"
...pozdrav, i si odi...


...kako ke reagirate...???
По начинот на кој го кажува тоа ќе сконтам дали е озбилен или се зеза само.
Веројатно би му се насмеала повратно,ама нема да го бркам низ диското.
Ако било точно тоа што го кажал и имал храброст да ми го каже,ќе има храброст и пак да ме побара.:)
 
Член од
30 август 2007
Мислења
50
Поени од реакции
1
kazete resenie ako e deckoti ponizok kako da gi nadmines kompleksite i da ne izgledas smesno pokraj nego
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
kazete resenie ako e deckoti ponizok kako da gi nadmines kompleksite i da ne izgledas smesno pokraj nego
Па ако имаш комплески зашто одиш со него :toe: баш кажи му дека имаш комплекси па да видам како ќе реагира...мене баш ми е симпатично тоа
П.С.Не носи штикли
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...bash me interesira ova...

...situacija, vo diskoteka ste so 1000 luge so vasheto drushtvo...odednashka vi prioga mashko so nsmevka, i vi veli:

"samo sakav da ti kazam deka si najubava tuka od site curi sto se"
...pozdrav, i si odi...


...kako ke reagirate...???
Хм...ќе се збунам,ќе се насмеам,ама нема да му поверувам.

Зошто кога знаете дека некој навистина ве сака и трча по вас.. одма станувате злобни и почнувате да го маткате искористувате, чувате како резерва и сл. грозни работи?
Лелеее до кога со овие глупости?
Нема везе.Ако знам дека некој чувсвтува нешто за мене сигурно нема да го маткам од причина што не сакам да повредам нечии чувства.Дури и да не е возвратена љубовта од моја страна,сепак се однесувам пријателски и нормално и културно.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
...bash me interesira ova...

...situacija, vo diskoteka ste so 1000 luge so vasheto drushtvo...odednashka vi prioga mashko so nsmevka, i vi veli:

"samo sakav da ti kazam deka si najubava tuka od site curi sto se"
...pozdrav, i si odi...


...kako ke reagirate...???
Ќе се насмевнам ќе речам фала и ќе ја свртам главата
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
што е финтата со кругчињата што ги праите во дискотека??ќе си напраите едно кругче ташничките на рамо и никако никој несмее да влезе во кругот а ако се обиде поминува со последици на иронична насмевка?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
kazete resenie ako e deckoti ponizok kako da gi nadmines kompleksite i da ne izgledas smesno pokraj nego
Купи си штикли.:)

што е финтата со кругчињата што ги праите во дискотека??ќе си напраите едно кругче ташничките на рамо и никако никој несмее да влезе во кругот а ако се обиде поминува со последици на иронична насмевка?
Не одам во дискотека,а кога сум била не сум упатувала иронични погледи.
Фина сум.:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
што е финтата со кругчињата што ги праите во дискотека??ќе си напраите едно кругче ташничките на рамо и никако никој несмее да влезе во кругот а ако се обиде поминува со последици на иронична насмевка?
:pos::pos: Епа у круг си стоиме де,сите друштва си стојат во круг...а не е дека несмее никој да влезе во кругот,се зависи од пристапот.:pos:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
:pos::pos: Епа у круг си стоиме де,сите друштва си стојат во круг...а не е дека несмее никој да влезе во кругот,се зависи од пристапот.:pos:
ПА ај сите да стоиме во круг па којзнае од птичја перспектива може и интересна кореографија да се створи..ејјј алооо :nenene: и не стојат сите во круг,тоа само кај нас и во виетнам колку што ме служат информациите:pos2:
шала настрана него затоа кога ќе отидеме во странство во некоја дискотека гледаме што е журка а не овдека кај нас:helou:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ПА ај сите да стоиме во круг па којзнае од птичја перспектива може и интересна кореографија да се створи..ејјј алооо :nenene: и не стојат сите во круг,тоа само кај нас и во виетнам колку што ме служат информациите:pos2:
шала настрана него затоа кога ќе отидеме во странство во некоја дискотека гледаме што е журка а не овдека кај нас:helou:
Па не зборам јас за странство..ти праша за овде,јас за овде ти одговорив.:pos:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
што е финтата со кругчињата што ги праите во дискотека??ќе си напраите едно кругче ташничките на рамо и никако никој несмее да влезе во кругот а ако се обиде поминува со последици на иронична насмевка?
Најубава формација ти е кругче. Ем сите ти се у близина, ем можеш кога сакаш да довикнеш некој за муабет, ем ако најдобро играш те пикаат у средина и се филмаш.:pos:

И што е таа потреба да се „раскине“ кругот? Грев е тоа ало! Се деконцентрираш и ондак нема добри потези, оттаму е и ироничната насмевка.:)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:
Па да не испадне сеа ептен приметно дека едвај сме чекале тоа да ни го кажете или пак дека сме го очекувале, башка на некои и незгодно им е незнам зашто...
Бај д веј ако нејќете да фрлате пари на нас што уопште кажувате такво нешто и се нудите да ни платите?!?!Никој не ве тера да ни плаќате!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom