Мажите прашуваат, жените одговараат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:
Мене лично,ми е незгодно и срам и не се чувствувам убаво и затоа не сакам да ми плаќаат.
Ретко,премногу ретко дозволувам некој да ме части.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:

Зашто на негодување?:)
Не ни смета,плаќајте си вие,остајте не да си правиме фаци.
Ние може ви викаме "Абе ајде,не мора",ама не мислиме така.:pos:
Озбилно,не ми смета барем мене,некогаш и јас плаќам...:toe:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:
Не ми е проблем да ми плати, ама ако веќе имам пари не гледам зошто мора он да плаќа, па преферирам да си го платам својот пијалок.
А ако веќе ме почасти... Рул намбр 1: следниот пат јас ќе платам. :)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Па да не испадне сеа ептен приметно дека едвај сме чекале тоа да ни го кажете или пак дека сме го очекувале, башка на некои и незгодно им е незнам зашто...
Бај д веј ако нејќете да фрлате пари на нас што уопште кажувате такво нешто и се нудите да ни платите?!?!Никој не ве тера да ни плаќате!
Jas obozavam da frlam pari :wink:
Nikogas ne sum ostavil da plati mojata ponezhna polovina, i zatoa mnogu cesto sum gi zabelezuval tie "facKi" :)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Malku glupo prasanje ama ete... Zosto iako dremete po 1000 saata na kompjuter pak kompjuterot kako da e nekoja mashina prekomplicirana za vas. Pri sekoe dijalogce krevate galama histerija i so nekolku zbora ste kompjuterski laici.(ne vikam deka ste glupi ili neso poso ima polinja kade sto zenite podobro se snaogjaat od mazite.) :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Malku glupo prasanje ama ete... Zosto iako dremete po 1000 saata na kompjuter pak kompjuterot kako da e nekoja mashina prekomplicirana za vas. Pri sekoe dijalogce krevate galama histerija i so nekolku zbora ste kompjuterski laici.(ne vikam deka ste glupi ili neso poso ima polinja kade sto zenite podobro se snaogjaat od mazite.) :smir:
Едноставно мене не ме интересира компјутерот подлабоко да го проучувам т.е го користам само за интернет и нешто евентулно ако ми затреба да пишувам,да складирам сликиз:) и сл.Ако ме интересирало,ќе сум знаела подетално ваљда.
За разлика од мене па имам другарки кои навистина ги интересираат компјутери и многу се разбираат .Значи се зависи од тоа колку те интересира нешто.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Malku glupo prasanje ama ete... Zosto iako dremete po 1000 saata na kompjuter pak kompjuterot kako da e nekoja mashina prekomplicirana za vas. Pri sekoe dijalogce krevate galama histerija i so nekolku zbora ste kompjuterski laici.(ne vikam deka ste glupi ili neso poso ima polinja kade sto zenite podobro se snaogjaat od mazite.) :smir:
Пааа...не дека е прекомплицирана него едноставно не не интересира и не ни пробуваме да ја сфатиме. Али сигурна сум дека ако малце се потрудиме одма ќе ја сфатиме и дека не е ништо комплицирана...:smir:
 
С

Сатори

Гостин
Malku glupo prasanje ama ete... Zosto iako dremete po 1000 saata na kompjuter pak kompjuterot kako da e nekoja mashina prekomplicirana za vas. Pri sekoe dijalogce krevate galama histerija i so nekolku zbora ste kompjuterski laici.(ne vikam deka ste glupi ili neso poso ima polinja kade sto zenite podobro se snaogjaat od mazite.) :smir:
Ете, пак глупаво е прашањето, да.
Зависи од персоната, а девојките општо (и генерализирано) не се интересираат толку за компјутери.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
...bash me interesira ova...

...situacija, vo diskoteka ste so 1000 luge so vasheto drushtvo...odednashka vi prioga mashko so nsmevka, i vi veli:

"samo sakav da ti kazam deka si najubava tuka od site curi sto se"
...pozdrav, i si odi...


...kako ke reagirate...???
Прво ако стигнам ќе му кажам "фала, знам", онака со насмевка да сфати дека се шалам и ми е мило за комплиментот. После тоа, што знам, ќе ми остави впечаток за добар дечко кој не се лигави и е пристоен и покрај тоа што сум му најубава, па ако сум слободна би му упатила уште некоја насмевка, а ако не, ќе продолжам да играм со дечкото ... :pipi:

Hmmm, zosto pravite cudni faci na negoduvanje i slicno koga deckoto ke se nafati da vi plati eve na primer kafe? A nie mashkite bas sakame da gi frlame site pari na vasss!:kesa:
Не се устручавам пред дечкото за да ги има тие моменти кога правам фаци кои неможам да ги објаснам со зборови. Но кога вади пари да плати, еднаш викам ќе платам јас ... ако каже не, втор пат викам ќе платам јас ... ако каже повторно не, оставам да плати за таа тура, а наредната пак ќе се натегаме. Ако ме остави, плаќам се`, не само мојот дел ... смешно ми е собирање пари секој за себе ... културно ми изгледа секогаш кога еден ја плаќа сметката.:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Malku glupo prasanje ama ete... Zosto iako dremete po 1000 saata na kompjuter pak kompjuterot kako da e nekoja mashina prekomplicirana za vas. Pri sekoe dijalogce krevate galama histerija i so nekolku zbora ste kompjuterski laici.(ne vikam deka ste glupi ili neso poso ima polinja kade sto zenite podobro se snaogjaat od mazite.) :smir:
Соу нот.
Има некои жени што се разбираат во компјутери,а има и такви што не се замараат многу со тоа.
Во прашање се различни вкусови,не се интересираат сите за компјутери.:)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Ok, novo. Zoshto vo diskoteki ili kafici kade sto ima UV neonki, se oblekuvate vo belo i zastanuvate pod neonka da sfetite? :pos: MoraF da prasam ova, ne deka ke mi napravi nekoja razlika i da nemav prasano :wink:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ok, novo. Zoshto vo diskoteki ili kafici kade sto ima UV neonki, se oblekuvate vo belo i zastanuvate pod neonka da sfetite? :pos: MoraF da prasam ova, ne deka ke mi napravi nekoja razlika i da nemav prasano :wink:
Бидејќи ретко носам бело во диско (не се случило еднаш да упропастам маичка/панталони), под такви светилки стојам да ми светкаат запчињата.:)
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Yee :) :vozbud::pos2:
Ne stvarno pod UV neonka opasen detalj se zabite, sfetat ko belo zlato na sonce :wink:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ok, novo. Zoshto vo diskoteki ili kafici kade sto ima UV neonki, se oblekuvate vo belo i zastanuvate pod neonka da sfetite? :pos: MoraF da prasam ova, ne deka ke mi napravi nekoja razlika i da nemav prasano :wink:
За да бидам во центар на внимание!Јееееееееее:pos:
Не одам во диско и неонките не ми претставуваат некое големно задоволство,порано не можев да гледам од нив и СЕ ми беше матно..:nikojnemesaka::)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom