Мажите прашуваат, жените одговараат

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
...sto ke si pomislite za nego, ako na prv sostanok vi podari buket zolti rozi, kakva simbolika nosi toa za vas...???
Што значеа жолти рози не ми текнува??
Иначе што би си помисла...пааа дека е премногу романтичен а тоа мене ми смета. Според мене не иде уште на прв состанок да се подаруваат ружи или било што...Би му се заблагодарила и културно би му кажала дека немора да ме дарува уште на прв состанок има време ако сака да го направи тоа малце покасно...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
...sto ke si pomislite za nego, ako na prv sostanok vi podari buket zolti rozi, kakva simbolika nosi toa za vas...???
Ако ми подари букет, ќе мислам дека претерал. Ај една роза, ама цел букет? За да покаже внимателност не мора да ги купи сите цвеќиња од цвеќара.
Ќе ми биде мило, ама секако нема да застанам и да барам некаква посебна симболика. Цвеќето (во било која боја) е знак на внимание и секако нема да му ја удрам розата од глава.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Кој прслуци градници се подобри : Корпите или тие обичните ? :))) И дали прслукот ви дава пригодна удобност :)???
Најчесто носам прслуци со корпи, а удобноста варира во зависност од самиот прслук, ама всушност реткост е да се погоди удобен прслук што нема ни да го чувствувам дур го носам. :icon_lol:

Прслуци без корпи не ни имам, ама имам онакви топови, ко триаголничиња, нешто како горен дел од купачи, што се многу удобни, ама ме прават даска во гради. :pos:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Најчесто носам прслуци со корпи, а удобноста варира во зависност од самиот прслук, ама всушност реткост е да се погоди удобен прслук што нема ни да го чувствувам дур го носам. :icon_lol:

Прслуци без корпи не ни имам, ама имам онакви топови, ко триаголничиња, нешто како горен дел од купачи, што се многу удобни, ама ме прават даска во гради. :pos:
А што е со спортските прслучиња?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
тоа би било интересна сцена
Не ми ги крати речениците:pos:
Никогаш не би направила такво нешто.

PSYtisfaction напиша:
Прслуци без корпи не ни имам, ама имам онакви топови, ко триаголничиња, нешто како горен дел од купачи, што се многу удобни, ама ме прават даска во гради. :pos:
:icon_roll
Ајде ајде. Убаво е ма да можеш да си ги видиш стапалата ако се исправиш и фрлиш еден поглед надолу. Нели?

Ееее па и вие. Прслуци ко прслуци. Навика и не ми пречат. Имам секакви, само бабински немам од оние што ти ги прават шпиц:pos:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...curi, da vi kazam neshto ako ne ste znaele da znaete, simbolikata na zoltitite rozi e slednata:ako nekoj vi podari zolti rozi na bilo koj nachin, togash toj e od blagorodnichko poteklo...i ushte edna simbolika ima toa e nov pochetok..

...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.286
Dali bi odbrale covek koj e rabotliv i misli samo za negovata kariera - nisto drugo i nosi doma prilicna suma ekonomski sredstva ili covek koj ne e nekoj rabotnik (podrabotuva nesto sitno kolku da prezivee) a e celosno posveten na familijata (familijaren covek/domakin)? Navedete gi i pricinite.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сакам цвеќиња, ама алергична сум на нив. Не би биле погоден подарок за мене.:)

Инаку омилени немам, не знам зошто.:toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
...curi, da vi kazam neshto ako ne ste znaele da znaete, simbolikata na zoltitite rozi e slednata:ako nekoj vi podari zolti rozi na bilo koj nachin, togash toj e od blagorodnichko poteklo...i ushte edna simbolika ima toa e nov pochetok..

...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Фала Љупчо за советот:smir:
Сакам бели ружи и кали...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Најмнгу сакам ружи,најмногу,посебно црвени од оние со благ,пријатен мирис.

Dali bi odbrale covek koj e rabotliv i misli samo za negovata kariera - nisto drugo i nosi doma prilicna suma ekonomski sredstva ili covek koj ne e nekoj rabotnik (podrabotuva nesto sitno kolku da prezivee) a e celosno posveten na familijata (familijaren covek/domakin)? Navedete gi i pricinite.
Никогаш не би налетала на некој таков од проста причина што тој по цел ден би седел во канцеларија.
А ако е целосно посветен на фамилијата зашто јас би го одбрала него,кога веќе има фамилија?:)
Или се мисли на фамилијата како на родители и роднини?
Ако е така,некако ми делува контрадикторно прашањево...
Ем мисли само на неговата работа,а во исто време е и целосно посветен на фамилијата...некако не ми е логично ова.
Сакам и да е работлив и исполнителен,но сакам да има време кое ќе го посвети на фамилијата,неговата фамилија зашто сакам децата да имаат татко,а не некој што е опседнат со неговата работа.Сакам децата да ја почувствуваат татковата љубов како што ја чувствувам јас,да им кажува приказни пред спиење,да игра кошарка или фудбал со нив(ако се машки),да ги носи на одбојка или балет(ако се женски:)) итн,а не некој што повеќе ќе биде заљубрн во неговата работа отколку во тие на кои повеќе им е потребен.

Ух,доста беше:hehe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Кој прслуци градници се подобри : Корпите или тие обичните ? :))) И дали прслукот ви дава пригодна удобност :)???
Со корпи се поубави, прават да изгледаат поубаво а другите се поудобни ама не се за во јавност исто како да сум ставила две пирамиди на градите:pos:. А најудобно е без прслуци и често ми се дешава да излезам така, маички што ми се со гол грб секогаш ги носам без прслуци и ми изгледа баш поубаво :toe:

...curi, da vi kazam neshto ako ne ste znaele da znaete, simbolikata na zoltitite rozi e slednata:ako nekoj vi podari zolti rozi na bilo koj nachin, togash toj e od blagorodnichko poteklo...i ushte edna simbolika ima toa e nov pochetok..

...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Јас сакам цвеќиња. Немам одбрано некое посебно, но подобро би било да е црвено :). И никој не ми подарил до сега :(
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Jas znaev deka e odraz na ljubomora, zavist i ne se davaat zuti ruzi... moz sum greshka...

Koa sme veke kaj cvekarstvoto koga pominuva prodavac na masa i nudi cvekinja ako ne Vi kupi deckoto ili kavaljerot de ... navistina ama ich ne zameruvate ?

a gledate na sosednata masa eden tip na devojkata i kupuva 5 ... nema da ste zavidni ?

PS pod uslov da ima deckoto pari kolku tolku da ne e nekoj eptem sto nema pa opravdano
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Jas znaev deka e odraz na ljubomora, zavist i ne se davaat zuti ruzi... moz sum greshka...

Koa sme veke kaj cvekarstvoto koga pominuva prodavac na masa i nudi cvekinja ako ne Vi kupi deckoto ili kavaljerot de ... navistina ama ich ne zameruvate ?

a gledate na sosednata masa eden tip na devojkata i kupuva 5 ... nema da ste zavidni ?

PS pod uslov da ima deckoto pari kolku tolku da ne e nekoj eptem sto nema pa opravdano
Баш вчера одбивме една таква „фина“ теткица.

„Ружа за прекрасното друштво? Да и се заблагодарите за друштвото“
Ма немој. Не ми е потребно пишливо цветче за да ми докаже дека ме сака. Ни на крај памет не би ми паднало да се налутам зошто не испаднал „џентлмен“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom