Мажите прашуваат, жените одговараат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...curi, da vi kazam neshto ako ne ste znaele da znaete, simbolikata na zoltitite rozi e slednata:ako nekoj vi podari zolti rozi na bilo koj nachin, togash toj e od blagorodnichko poteklo...i ushte edna simbolika ima toa e nov pochetok..

...by the way...kolku gi sakate cvekinjata i koi se vashite omileni boi i vrsti na cveke???
Јас како што знам жолти ружи се знак за љубомора.Одсекогаш така било.

Сакам цвекиња,ама затоа после кивам како ненормална.А омилени цвеќиња ми се ружи и орхидеи.

Dali bi odbrale covek koj e rabotliv i misli samo za negovata kariera - nisto drugo i nosi doma prilicna suma ekonomski sredstva ili covek koj ne e nekoj rabotnik (podrabotuva nesto sitno kolku da prezivee) a e celosno posveten na familijata (familijaren covek/domakin)? Navedete gi i pricinite.
Не ми треба човек,кој никогаш нема да биде покрај мене или покрај децата.Апсолутно во никој случај.Се разбира дека сакам да биде амбициозен,да биде вреден,но постојано и комплетно да ибиде посветен на работата,не.Тоа е за мене воркохолик.

Koa sme veke kaj cvekarstvoto koga pominuva prodavac na masa i nudi cvekinja ako ne Vi kupi deckoto ili kavaljerot de ... navistina ama ich ne zameruvate ?

a gledate na sosednata masa eden tip na devojkata i kupuva 5 ... nema da ste zavidni ?

PS pod uslov da ima deckoto pari kolku tolku da ne e nekoj eptem sto nema pa opravdano
Де,де големо чудо,не ми купил,не ми купил.Други работи гледам јас,а не дали ми купил цвеќе или не и воопшто нема да му замерам.
И не ми е гајле дали тој од соседната маса и купил на девојка му 5.Прво зашто нема обичај да гледам по туѓите маси,второ затоа што немам намера да споредувам или размислувам ов стилот:леле овој и купи на девојката 5 ружи овој мојов мене ниедна.Тоа нема да ми се случи,сигурно.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...rosite se znak na blagonaklonost, efekcija, dopolnuvanje na ljubovnata igra ne se ljubov i ne ni mozat da bidat iskazuvanje na direktna ljubov...toa se pravi drugachie ne so predmeti podavanje(ljubovta ne doaga tuku -taka -taa treba da se zasluzi)...inache zoltata boja e znak na ljubomora a ne zoltata roza...nema veze idemo dalje...


...kolku vi e vazno da go zapoznaete dechkoto so vashite roditeli posle kolku vreme bi go napraile toa...???
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
со кој карактер би ви било најубаво(каков сакате)од серијата ПРИЈАТЕЛИ зборам за карактерот а не физичкиот изглед!?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
дали зголемениот интензитет на сељандурски манири може да направи крц на врската од ваша страна???
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...kolku vi e vazno da go zapoznaete dechkoto so vashite roditeli posle kolku vreme bi go napraile toa...???
Во мојот случај налетаа на нас кога правевме 1 месец,па не претставуваше тоа некој проблем...така да,не ми е тоа многу битно додека дечко ми ми значи и сакам да сум со него.
Сепак,имаат право моите да знаат со кој излегувам.

со кој карактер би ви било најубаво(каков сакате)од серијата ПРИЈАТЕЛИ зборам за карактерот а не физичкиот изглед!?
Порано го сакав Чендлер многу,па би рекла со него.(иако не може да плаче:pos:
Џои ми е некако приглуп.
Рос ми е смотле.

дали зголемениот интензитет на сељандурски манири може да направи крц на врската од ваша страна???
Никогаш не би почнала врска со тежок сељак.

дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Не дека ми е криво,нема ништо со нив...
Ама ако наидам на таква слика,ќе ја избришам.
Зошто?
Ради онака,нека има слики од мене место од голи жени:hehe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
У природата на машките да имаат такви слики,ко што јас имам на мојот телефон,слики од убави глумци и сл.(додуша кај мене не се голи,ама ...)Ако ги нема на телефон,тогаш сигурно ги има на компјутер и не ја гледам причината да земам да му ги бришам.Е сега,добро не би ми било мило ако има ептен вулгарни слики,ама па не можам да му забранам.:nesum:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Зависи која колку е љубоморна. Јас лично, немам ништо против. Имам и јас слики од манекени во компјутерот.:pipi:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
дали ви е криво кога сте во врска, а дечкото има слики од голи жени на мобилен, или на комјутер... дали се осеќате потценето?
Мушка работа е тоа, мене може ми изгледа глупо ама не мрчам.:)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Скул....и сама знаеш дека овие манири излегуваат на површина подоцна....тука е штосот бидејќи љуовта е "слепа" за повеќето :pos2::smir:
Епа,на почетокот никогаш не е љубов и ако е тежок сељак и при самото запознавање ќе си го покаже сељачкото во него и не гледам зашто некоја воопшто би сакала да почне нешто со некој таков...:toe:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Епа,на почетокот никогаш не е љубов и ако е тежок сељак и при самото запознавање ќе си го покаже сељачкото во него и не гледам зашто некоја воопшто би сакала да почне нешто со некој таков...:toe:
нема везе бе уживај...него бев сведок на многу такви случаеви каде што женските се правеа слепи на таквите постапки иако истите ги мразеа од дното на душата.....ај батали идеме на следно прашање :smir: :wink:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
нема везе бе уживај...него бев сведок на многу такви случаеви каде што женските се правеа слепи на таквите постапки иако истите ги мразеа од дното на душата.....ај батали идеме на следно прашање :smir: :wink:
Ок де,има и такви што трчаат по изгледот само,ништо страшно,ама таму нема љубов и не се прават слепи,само им одговара што е лепотанче тој.:hehe:

Него,ајде следно прашање.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom