Луто!

  • Креатор на темата Apash
  • Време на започнување

Луто?!

  • Обожавам луто!

    Гласови: 203 73,0%
  • Мразам луто!

    Гласови: 75 27,0%

  • Вкупно гласачи
    278
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Не седнувам на маса без луто. Ми е слушува во ито време да јадам повеќе врсти на луто: пиперка сува печена,феферонче,буковска,кромид,пиперка печена во макало со лук (Свирипиле). Да му се изнамакаш :smir:
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Феферончиња малечки.. Колку повеќе лути, толку повеќе ми се јаде.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Обожавам луто, ми отвара апетит.:toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
порено неможев да поднесам.. у последно време фиферонка мх мх мх... апетит 102,3%!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Баш сега лапнав едно 5 - 6 феферонки. Абе мерак и пол е, прсти да излижеш...

п.с. - ем отвараат апетит (не оти јас немам де), ем со ракииче (едно чоканче) се во добитна комбинација.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Често јадам луто. Дали се тоа феферончиња, младо кромидче или најобично луто пиперче не ми е гајле. Важно ми е луто, вкусно и ми го разубавува ручекот.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Премногу јадам љуто....од секакви чили сосови на секаква храна па феферони скоро со секој оброк па црн бибер во секоја супа....едноставно неможам без љуто..
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.785
Јадам луто и сите канцерогени клетки умираат во дигестивниот тракт исто и паразититте ако ги има едвај чекаат да излезат од излезот на тунелот затоа што оган и пламен е и болка голема :icon_lol:.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Јас за јадење луто, ќе јадам, ама потоа во желудникот чувствувам силно печење, може дека имав колитис пред 2 години, кој настана од пиење антибиотици поради забоболка, а поради забоболката не јадев, значи јаки лекарства на гладно ми го направија овој проблем. Пред тоа јадев луто, и тоа прилично и сега кога ќе отидам со другарите на пастрмајлија, јадам и феферонки, ама потоа јас си знам :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Луто јадам ама да е ептен отров :pos: Пикантно луто не препознавам, па затоа често знам да ги зезнам оние шо не поднесуваат луто :( Сум изгубила осет изглеа за пикантно луто. Ко ќе почнам да се препотувам од пиперче или зачин е тоа е веќе она правото :vozbud:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Dobro de kako mozete da jadete tolku ljuto , pa vkusot na drugata hrana ne ja ni osekate koga ke vi go izgori jazikot :sneaky:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Луто јадам ама да е ептен отров :pos: Пикантно луто не препознавам, па затоа често знам да ги зезнам оние шо не поднесуваат луто :( Сум изгубила осет изглеа за пикантно луто. Ко ќе почнам да се препотувам од пиперче или зачин е тоа е веќе она правото :vozbud:
Истото,и јас не препознавам пикантно луто!
Коа моите прават ајвар,освен 3 тури благ мора да има една тура од 15 тегли и МНООООООООООООООООООГУУУ лут,и тоа мајка ми го прави со 20 килограми пиперки за ајвар и 10 килограми лути жар пиперки и 1 килограм чили пиперчиња!
Освен јас,никој не го јаде! Од лани ми остана уште една тегла мала,барем сеа се потсетив да си ја отворам... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom