Локациите на кои се користи радар

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Немораат да ме бркаат. Доволно е кога ке забележат на радарот дека сум побрз од максимално дозволената брзина да ми дадат знак за сопирање и ќе сопрам.....можеби;)
можеби...хахаха,,, добро ти е ова:pos:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
За охрид точно е .... на 3 од наведените места ме застанале
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Не бе, стварно ќе се обидам да сопрам, ќе префрлам за брзина подолу ...и ќе завртам до даска:pos:
па нормално де....ти ке се обидеш, ама ке мора да го стабилизираш моторот... не си луд да се испотепаш на улица ако он решил да те запира...:vozbud:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Немораат да ме бркаат. Доволно е кога ке забележат на радарот дека сум побрз од максимално дозволената брзина да ми дадат знак за сопирање и ќе сопрам.....можеби;)
:pos:
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
9
Поени од реакции
2
Neznam kolku ke pomogne ova no vo sekoj slucaj e dobro
 

Nex

Член од
31 декември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
192
Па ги имате локациите ја знаете опремата и не е ласерска значи препорачливо е активен џаминг систем на К и Х band само да бидат дигитални оти аналогните губат калибрирање, втора опција и најдобра е пасивен детектор и безбедно возење.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
И Куманово е точно. Со плус неколку локации...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
На самиот влез на Радовиш скоро секој пат има од страната за на кај Скопје од Струмица кога се оди. Денеска ги имаше пак на истото место и нормално за глупости се фаќаат :D a за она што треба не ги боли уво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom