Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Наредна сабота ќе бидам во Скопје, па сакам да направам еден тренинг во некоја теретана. Ќе бидам сместен најверојатно во хотел ДЕ КОКА, како што гледам на мапата се наоѓа во близина на старата чаршија. Која би ми ја препорачале вие како за еден тренинг, скокнете ги тие кај што врие од шпони.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
745
Поени од реакции
1.026
па за една слика за на инста мислам во парк тие добра
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
па за една слика за на инста мислам во парк тие добра
Јас прашав за тренинг, а тебе тренинг ако те асоцира на сликање тоа е твој проблем.
 
Член од
23 август 2021
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали некој знае теретана во Скопје кај што има олимписки шипки а не е над 2000ден месечно?
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Дали некој знае теретана во Скопје кај што има олимписки шипки а не е над 2000ден месечно?
A sto ti menja dali se olimpiski ili ne? Mislam deka sipkata kade sto se drzi e ista debelina kaj site samo vo kilazata na sipkata e razlikata ako ne se lazam a toa se resava lesno
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Едно прашање за сите...
Дали кај што вежбате (и каде?) ви мерат температура при влез и дали се закажуваат термини или нема ништо од тоа?
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
189
Поени од реакции
121
Едно прашање за сите...
Дали кај што вежбате (и каде?) ви мерат температура при влез и дали се закажуваат термини или нема ништо од тоа?
Нема ништо од тоа веќе подолго време. Некаде има ограничено број на луѓе во зависност од големината на просторот ама по малскиве теретани не важи ништо. Пример на врата од соблекувална напишано да нема повеќе од 4 луѓе внатре, тоа кога и да влезеш хаос.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
За два месеца бев и терминатор и атлета врие значи нема место игла кај да врлиш во атлета има ред на чекање ако има гужва чекаш некој да си отиде па да влезиш ти... јас во моето градче не сум видел такво нешто досега... можда е ради цената 1200 те 1500 дали некој знае колку е чланарина во капитол фитнес и дали е пристојно опремена за нормален тренинг?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.887
Поени од реакции
10.510
За два месеца бев и терминатор и атлета врие значи нема место игла кај да врлиш во атлета има ред на чекање ако има гужва чекаш некој да си отиде па да влезиш ти... јас во моето градче не сум видел такво нешто досега... можда е ради цената 1200 те 1500 дали некој знае колку е чланарина во капитол фитнес и дали е пристојно опремена за нормален тренинг?
затворена е капитол


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
За два месеца бев и терминатор и атлета врие значи нема место игла кај да врлиш во атлета има ред на чекање ако има гужва чекаш некој да си отиде па да влезиш ти... јас во моето градче не сум видел такво нешто досега... можда е ради цената 1200 те 1500 дали некој знае колку е чланарина во капитол фитнес и дали е пристојно опремена за нормален тренинг?
Провери во новата Терминатор во рамсторот во Ново Лисиче. Вајда ова гужвиве биле во старата Терминатор, таа е помала од новата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.621
Поени од реакции
34.866
Kога ќе ви кажат газдите на теретаните дека во мкд не им се исплати, и затоа мора да ви начукаат по 2000-2500 денари за рандом теретана, да ги поздравите дека во АУС теретани со џилитка нови справи се од 60-80 АУД месечно (24/7 работи теретаната) што во превод е 40-55 евра, а тука киријата е 4 пати поскапа во однос на Скопје (ви ја споредувам за станови и канцеларии, сум го рентал и едното и другото во Скопје, еве ме сега гледам и тука), и платата на тој што работи таму во мкд е 600 АУД месечно, а тука мора да му дадат мин. 800АУД неделно.
На старт имате нешто повеќе давачки (уште 30-40 долари) за картицата со која ќе влегувате кога сакате, и колку сакате, и после тоа си е плаќањето на секои 2 недели.
И тоа ја гледав таа што ми е најблиску во најстрог центар на град колку Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom