Лимит на ADSL-от?

P

Princ

Гостин
abe mt-net se carevi. vidi gi ti niv.. ja zgolemile brzinata za pobrzo da go napravite odredeniot transfer i pobrzo da mozat da vi ja usporat vrskata. ne be, ne moze nikoj so niv da si gi meri :)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Сега уште ги критикувате што ја зголемиле брзината?
Не ми се верува!
Па мислам за на dial-up треба да бидеме!
Ќе направат нешто добро и одма маана да се наоѓа!
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
limitot e nekade okolu 10 gb , ama ne e dovolno sepak treba da dadat flat paketi
 
P

Princ

Гостин
taka e be, so sea. 4 GB ako downloadiras so brzina od 384 kbps ( 48 kbps efektivna brzina na download) ke gi stignes za pomalku od 1000 minuti (mislam, matematika imav dvojka). a so brzina od 512 kbps (efektiven download 64kbps) ke napravis transfer od 4 GB za pomalku od 600-700 minuti.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.269
Marlboro-light напиша:
Sto se ovie flat paketi ? Ke moze nekoj da mi kaze..
Se misli na Online vremeto, nonstop internet, 24casa vo denot, nema vrska so limit na download.FLAT ama pod oderedeni uslovi koi ti gi kazuva operatorot.

Flat rate
From Wikipedia, the free encyclopedia

Internet
For Internet service providers, flat rate is access to the Internet all hour and days of the year (linear rate) and for all the customers of the telco operator (universal) at a fixed and cheap tariff.
Flat rate is common in all the broadband access to the Internet. To be universal, flat rate must be offered to the dial-up access users, not only to broadband Internauts.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Strelec напиша:
Flat rate is common in all the broadband access to the Internet.
Само у Македонија има лимит на трансфер. Во светов тоа одамна не постои. Но ако стават flat rate пакети и тоа ке ни е малку, ке влечеме кабли и цел комшилук ке сурфа со една претплата. Затоа операториве треба да дадат брз интернет без лимити и за ниски цени и да може СЕКОЈ да купи и така ке заработат многу повеке поради бројот на корисниците. Ама тоа е.
ИМ СЕ САКА, ИМ СЕ МОЖЕ!!!!!
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
vlatko напиша:
Јас само што го поминав лимитот и се е исто!:je:

i ja go pominaf limitot i ovaj mesec i predhodniot...se bese isto.....a predhodniot mesec...neso ne bese vo red so adsl-of i se javiv na support...i so se desi?.....za 2 min konekcijata mi bese namalena na 64\64..ja prepora4uvam da ne se restartira modemot da ne se bara pomos od 080012345...ne proveruvaj na counterot na sajtot na adsl.com.mk...valjda ke ќaris nekoj giga plus ::coffee: (pretpostafka deka ovaa "finta" raboti)

p.s podobro da go trgnat limitot nego da namaluvaat ceni.. ke plakas poveke ali znaes so plakas i za so plakas..
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Едно прашање.
Имам кабелски и демек ми е 512/128 ама нема везе, појке од 10-25KB/sek не е мрднат, а плаќам 1400 ден (нема лимит за доунлоад). Сакам да ставам МАХ АДСЛ мислам дека со новиве цени е околу 2200ден. Се исплаќа да ставам? Држи брзина и врка стабилно и колку што пишува, или и кај нив е брзината напола :) И колку паѓа брзина кога ќе се надмине лимит?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.269
deXterche напиша:
Едно прашање.
Имам кабелски и демек ми е 512/128 ама нема везе, појке од 10-25KB/sek не е мрднат, а плаќам 1400 ден (нема лимит за доунлоад). Сакам да ставам МАХ АДСЛ мислам дека со новиве цени е околу 2200ден. Се исплаќа да ставам? Држи брзина и врка стабилно и колку што пишува, или и кај нив е брзината напола :) И колку паѓа брзина кога ќе се надмине лимит?
Po postovive sto gi imas napisano za poumen te mislev :lud:
ADSL imas do prvite 4Gb brat, posle si Max Dial-UP, posle tie 4Gb ke letas so 6K download do kraj meseca i ke se molis prvi da dojde :)
So 10K si na konj pa ne pa so 20 ili pojse cel mesec....ako ti se dava 800den plus za Dial-up bujrum.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
E jas go pominaf limitot (od 4gb) i sea imam Dial-up :(:( inace ova zgolemenava brzina pobrzo gi jade tie 4Gb :):):):):) ama u sekoj slucaj pozitivna rabota use limiton da go napraat negde 15-20 Gb :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom